FotowoltaikawPolsce » Blog » Bełchatów dofinansowanie do pomp ciepła i fotowoltaiki 2022

Bełchatów dofinansowanie do pomp ciepła i fotowoltaiki 2022

W 2022 roku w Gminie Bełchatów, mieszkańcy zyskają możliwość skorzystania z dotacji. Pieniądze, które mogą uzyskać przeznaczone są na zmianę źródła ogrzewania. Dofinansowania obejmują przede wszystkim montaże pomp, wymianę pieców na piece pelletowe oraz gazowe. Ponadto dofinansowania obejmują również fotowoltaikę a także kolektory słoneczne. 

Bełchatów dofinansowanie do pomp ciepła

Wszystko za sprawą uchwalonego przez Radnych gminy regulaminu dofinansowania. Zawiera on nowe wytyczne pomocy finansowej skierowanej dla osób chcących dokonać wymiany dotychczasowego źródła ogrzewania oraz energii elektrycznej na nowe. Cel jest jeden, zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza.

Sprawdź: Fotowoltaika Bełchatów Firmy Opinie

Dofinansowania przeznaczone przez gminę sięgają nawet 50 procent zakupionego i zamontowanego sprzętu. W związku z sporą ilością urządzeń na które można uzyskać dofinansowanie ustalono progi dofinansowania.

Progi dofinansowania w Bełchatowie:

  • maksymalna kwota dofinansowania montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej wynosi maksymalnie dziesięć tysięcy złotych,
  • rozbudowa połowę mniej – pięć tysięcy złotych
  • montaż pompy ciepła (woda) do dwunastu tysięcy złotych.
  • montaż pompy ciepła (ogrzewanie)  do dziesięciu tysięcy złotych.
  • na gruntową pompę ciepła – maksymalnie do 14. tys. zł
  • piec na gaz maksymalnie osiem tysięcy złotych
  • piec pelletowy do sześciu tysięcy złotych
  • kolektor słoneczny do czterech i pół tysiąca.

Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych programów dofinansowania w gminie Bełchatów. Wielu mieszkańców wstrzymało się w latach poprzednich z wymianą pieca licząc na pomoc finansową.

Według radnych opracowany regulamin jest atrakcyjny, władze nie narzucały mieszkańcom typów urządzeń oraz osób, które mogą wykonać montażu. Zasady dofinansowania są bardzo przejrzyste.

Kolejnym etapem jest akceptacja uchwały zawierającej regulamin przez Wojewodę Łódzkiego. Po uzyskaniu jego akceptacji dokument pojawi się w Dzienniku Ustaw a w życie wejdzie już po 14 dniach.

Bełchatów dofinansowanie do fotowoltaiki – Wniosek

Wnioski będzie można składać za pomocą strony internetowej gminy oraz profilu społecznościowego facebook. Zainteresowane osoby muszą czekać na ogłoszenie.

Czytaj również: Bełchatów Pompy Ciepła Opinie i Ranking Firm

Według Konrada Koc : Plany zakładają, że pierwsze wnioski będą przyjmowane już w czerwcu. Jednakże zapewnia, że mieszkańcy zostaną poinformowani o terminach składania wniosków ze sporym wyprzedzeniem.

W pierwszej kolejności wnioski będą mogły składać osoby wcześniej wyrażające chęć wzięcia udziału w danym projekcie a które nie uzyskały dofinansowania ze względu na ograniczone środki.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here