FotowoltaikawPolsce » Blog » Jakie dofinansowanie dla rolników na panele fotowoltaiczne w 2022?

Jakie dofinansowanie dla rolników na panele fotowoltaiczne w 2022?

Nie da się ukryć, że popularność fotowoltaicznych instalacje cały czas rośnie. Pod koniec sierpnia 2022 roku aż czterdzieści cztery procent mocy ze źródeł odnawialnych energii w naszym kraju pochodziło właśnie instalacji PV. Sektor, który ma spory potencjał na produkowanie energii ze słońca, jest właśnie rolnictwo. Na otwartych i wielkich polach promienie słońca z dużą łatwością docierają do modułów, co ma wpływ na wydajność całej naszej instalacji. Dlaczego w gospodarstwie rolnym fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem? Trzeba to sprawdzić.

Gwarantowane oszczędności – Panele fotowoltaiczne dla rolników

Technologie innowacyjne są elementem nieodłącznym rolnictwa nowoczesnego. Rolnicy w swojej pracy codziennej wykorzystują maszyny zaawansowane, które to zużywają spore ilości elektrycznej energii. Przekłada się to niestety na bardzo wysokie rachunki za prąd. Koszt prądu średni roczny w rolnych gospodarstwach specjalizujących się w hodowli chlewnej trzody i uprawie roślin wynosi od pięciu do nawet dwudziestu tysięcy złotych. Jest to około dwudziestu procent kosztów całkowitych generowanych przez takową działalność. Niestety się szacuje, że do 2030 roku ceny wzrosnąć mogą jeszcze o kilkadziesiąt procent.

Polecamy skorzystać z powyższego formularza w celu wyliczenia kosztów i doboru paneli fotowoltaicznych

Warto również przeczytać: Ile możemy zarobić na dzierżawie ziemi pod fotowoltaikę?

Niezależność energetyczna z panelami fotowoltaicznymi

Rolnictwo współczesne uzależnione jest od elektrycznej energii. Prąd obecnie jest niezbędny wręcz do działania prawidłowego maszyn, oświetlania stajni czy kurników, ogrzewania, jak i pracy co po niektórych systemów. Wszelkie przerwy w dostawach prądu na wsiach się zdarzają często. One zaburzają funkcjonowanie rolnych gospodarstw, a przez to znacznie obniżają ich wydajność. Montaż fotowoltaicznej instalacji daje nam niezależność energetyczną. Do tego gwarantuje nam płynność działalność gospodarstwa. Z pozyskanego prądu możemy korzystać w zasadzie przez cały rok.

Sprawdź również: W jaki sposób rolnik ma rozliczyć VAT z fotowoltaiki?

Wydaje gospodarstwo rolne - Dofinansowanie dla paneli fotowoltaicznych

Uporczywe upały, a także związane z nimi susze odbijają się w sposób negatywny na sektorze rolnictwa. Warunki na polach coraz częściej są dla prawidłowego wzrostu roślin nieodpowiednie. Fotowoltaiczna instalacja przyczynić się może do poprawy jakości hodowli oraz upraw. Panele, które są ustawione na specjalnej oraz nachylonej konstrukcji, zacieniają obszar konkretny pola.

Warto wiedzieć:  Fotowoltaika JarocinFotowoltaika Wągrowiec, Fotowoltaika KościanFotowoltaika Środa Wielkopolska

W miejscu zacienionym jest gleba, która ma większą wilgotność, co wpływa korzystnie na sam wzrost upraw podczas suszy. Wiata, która to jest stworzona pod instalacje, jest także genialnym miejscem do odpoczynku dla zwierzą podczas możliwie największym upałów.

Sprawdź również:  Fotowoltaika KołoFotowoltaika GostyńFotowoltaika RawiczFotowoltaika Szamotuły

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *