FotowoltaikawPolsce » Blog » Magazyny energii Huawei – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary
Magazyny energii Huawei – czy warto kupić

Magazyny energii Huawei – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

Nie wszystkie osoby interesujące się tematem odnawialnych źródeł energii wiedzą, że pochodzący z Chin Huawei, oprócz produkcji smartfonów zajmuje się również inwerterami fotowoltaicznymi oraz nowoczesnymi magazynami energii. Urządzenia tego typu mogą mieć zastosowanie jako magazyny energii, które pozwalają na kumulowanie produkowanego przez urządzenia fotowoltaiczne prądu oraz jako zasilania awaryjne. Skupmy się na ofercie magazynowej dla energii od Huawei, sprawdźmy, gdzie dokładnie mogą zostać one zastosowane, jak kształtują się cenowo, oraz jakie posiadają opinie użytkowników.

Ceny magazynów energii – oferta Huawei

Celem Huawei od lat jest dążenie do oferowania jak najnowszych i najlepszych rozwiązań technologicznych zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Stąd w magazynach energii firmy Huawei znajdują się dwa modele. Pierwszym z nich jest urządzenie o nazwie LUNA 200-/10/15-S0. Przeznaczone jest ono dla gospodarstw domowych. Dzięki niemu możliwe jest zwiększenie ilości wykorzystywanej przez nie energii, pozyskanej z paneli fotowoltaicznych.

Czytaj również: Jaki jest koszt magazynu energii do fotowoltaiki?

Drugi z magazynów Huawei to model o nazwie Fusion Solar 6.0+ Utility Smart PV Solution, który został wyposażony w sztuczną inteligencję. Pozwala ona na zwiększenie stopnia wykorzystania energii pozyskanej z paneli fotowoltaicznych o dużej mocy. Każdy z magazynów tej marki ma możliwość współpracy z urządzeniami dla fotowoltaiki, jak na przykład falowniki.

Magazyn Huawei dla gospodarstw domowych – czym się wyróżnia?

Stworzony przez Huawei magazyn Luna, przeznaczony jest dla wszystkich osób korzystających z energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych. Jest to model oparty na litowo-żelazowo-fosforanowej technologii w skrócie LiFePO4. Cechuje go efektywność, stabilność oraz bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. 

Warto wiedzieć: Magazyny energii AGGreko – czy warto kupić?

W sprzedaży dostępne są magazyny energii Huawei w kilku wariantach pojemnościowych:

  • Luna 2000-5-S0, której pojemność wynosi 5 kWh,
  • Luna 2000-10-S0, której pojemność wynosi 10 kWh,
  • Luna 2000-15-S0, której pojemność wynosi 15 kWh.

Dodatkową ich zaletą jest to, że każdy z wymienionych modeli może zostać połączony ze sobą. W ten sposób może powstać mocniejsza jednostka o dużej pojemności w postaci jednego urządzenia.  

Biorąc pod uwagę sterowanie, to magazyny Huawei dają możliwość wykonywania go z użyciem mobilnej aplikacji Fusion Solar. Urządzenie może pracować w pomieszczeniach o temperaturze w granicach – 10 aż do + 55 ⁰C. Jeśli chodzi o gwarancje na magazyny energii, to Huawei gwarantuje 10 lat trwałości modułów bateryjnych i sterujących.

Jaki jest koszt magazynu Huawei?

Koszt zakupu magazynu energii Huawei Luna, przeznaczonego dla gospodarstw prywatnych, a często wykorzystywanego przez małe i średnie przedsiębiorstwa, wynosi około 16 – 40 tys. złotych. Jest on uzależniony od pojemności. Jego cena jest więc adekwatna do magazynów podobnej klasy dostępnych w sprzedaży na rynku.

Sprawdź więcej: Ile kosztuje magazyn energii dla domu jednorodzinnego?

Magazyny Huawei – opinie

Do zalet magazynów energii Huawei z pewnością można zaliczyć:

  • konstrukcję wykonaną w sposób modułowy, który umożliwia przyszłą rozbudowę urządzenia,
  • wykorzystanie wysokiej i wydajnej litowo-żelazowo-fosforanowej technologii,
  • zastosowanie w urządzeniu specjalnego modułu gwarantującego dostawę skumulowanej w jego wnętrzu energii w razie braku prądu,
  • sterowanie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, 
  • 10 – letnia gwarancja,
  • szeroka oferta skierowana do przedsiębiorców, oraz gospodarstw domowych. 

Czytaj więcej: Jak prawidłowo dobrać magazyn energii do domu?

Minusem jest natomiast brak informacji dotyczących sprawności urządzenia. W związku z tym pojawia się podejrzenie, że wynosi ona poniżej 90%. Warto jednak wziąć tę informację pod uwagę w trakcie poszukiwań magazynu energii i dokonać porównania z podobnymi magazynami energii innych producentów, wykorzystując w tym celu udostępniony przez nas formularz.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here