FotowoltaikawPolsce » Blog » Nowa inwestycja fotowoltaiczna GoldenPeaks Capital

Nowa inwestycja fotowoltaiczna GoldenPeaks Capital

Kolejne projekty fotowoltaiczne spółki GoldenPeaks Capital. Firma skutecznie pozyskała dofinansowanie dla dwóch nowych inwestycji fotowoltaicznych. Obejmują one wzniesienie elektrowni fotowoltaicznych, których łączna moc będzie wynosić 176 MW. Inwestycje powstaną na terenie 15 polskich województw. 

Golden Peaks Capitalto globalna grupa inwestycyjna, której celem jest tworzenie wartości i zapewnianie wzrostu głównie w sektorach wytwarzania energii, handlu i aktywistów inwestycyjnych.

Foxtrot i Gamma

Gamma i Fostrot to nazwy projektów farm fotowoltaicznych, których łączna moc wynosi odpowiednio 86 MW i 90 MW. Co prawda inwestor nie podął jeszcze dokładnych lokalizacji, ale pewnym jest, że projekt Foxtrot ma być docelowo realizowany na terenie dziewięciu województw, zaś siostrzana Gamma w obrębię sześciu kolejnych polskich województw. Fundusz GoldenPeaks Capital poinformował już oficjalnie o pozyskaniu finansowania wspomnianych projektów.

Czytaj więcej: W jaki sposób uzyskać do 21 tysięcy złotych za pompę ciepła?

Jak przy wcześniejszych inwestycjach farmy fotowoltaiczne powstaną z udziałem firmy Spectris Energy, która to spółka jest w 100% zależna od GoldenPeaks Capital Holdings. W obecnym czasie Polska stanowi drugi co do wielkości rynek inwstycji z zakresu fotowoltaiki w całej Unii Europejskiej. Jednocześnie z komunikatu spółki wynika, że Gamma I Foxtrot nie są jedynymi polskimi projektami GoldenPeaks Capital w tej technologii.

GoldenPeaks w Polsce

Fundusz GoldenPeak Capitol jest zarejestrowany na Malcie, ale w Polsce działa już od kilku lat. GoldenPeaks Capital Energy jest niezależnym producentem i sprzedawcą czystej energii, koncentrującym się na budowie pod klucz, eksploatacji i dostarczaniu odnawialnych źródeł energii słonecznej i wiatrowej. W ostatnim kwartale roku 2020 uruchomił on w woj. lubuskim kilka farm fotowoltaicznych, które powiększyły udział inwestycji spółki  w Polsce do 86 MW.

Warto wiedzieć: Jaką moc pompy ciepła do domu 120m2?

Na lubuski projekt złożyło się 8 farm o mocy jednostkowej 1 MW. Wspólnie w GPC inwestycję tę realizowała spółka Spectris Energy. W konstrukcji farm fotowoltaicznych w Pszczewie wykorzystano moduły dwustronne, które zgodnie z planami inwestora pozwalają na zwiększenie produkcji energii do 10% w porównaniu do jednostronnych modułów. Projekt zrealizowano w ciągu roku. 

Energia przyszłości 

szacuje się, że w miarę szybkiego wzrostu liczby przedsiębiorstw ogólnie, w tym przedsiębiorstw wymagających czystej energii, oczekuje się, że krytyczny popyt na energię słoneczną w Europie, a zwłaszcza w Europie Wschodniej,  wkrótce znacznie przewyższy podaż. 

Sprawdź również: Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Przy tak wielu firmach, które zobowiązały się do wprowadzenia zerowego śladu węglowego do 2050 r., konieczne jest włączenie odnawialnej energii do  bilansów energetycznych. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here