W ostatnim czasie na rynku sprzedaży surowców takich jak gaz, prąd oraz węgiel obserwuje się znaczny wzrost cen, dlatego coraz więcej osób poszukuje alternatywnego źródła energii. Czy to możliwa jest wysoka wydajność w połączeniu z przystępną ceną?
Okazuje się, że jak najbardziej! Producenci pomp ciepła prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach technologicznych, a wybór jest coraz większy. Dzisiaj porównamy kilka pomp ciepła Panasonic i przekonamy się, dlaczego warto poszukiwać nowych rozwiązań energetycznych. Przedstawimy także kilka kwestii na które warto zwrócić uwagę przed ich zakupem.
Panasonic – marka, która stawia na wydajność
Panasonic jest marką, która w ofercie posiada naprawdę dużą różnorodność urządzeń w tym również pompy ciepła. Sprzęty pozwalają na dużą oszczędność energii, a także wydajność. Produkty znanej marki posiadają atrakcyjne warunki gwarancyjne, nowoczesny design a także obszerną ofertę pomp ciepła.
Warto sprawdzić: Pompa ciepła do domu działanie – wady i zalety
Warto zwrócić uwagę również na ekologiczny czynnik R32, który pozwala na redukcję zanieczyszczeń. Warto wspomnieć także, że produkty tej marki są dość tanie w porównaniu z urządzeniami innych producentów. Niewątpliwa wadą pomp ciepła Panasonic jest jednak ich średnia jakość wykonania, są one bowiem produkowane w Chinach.
Pompy ciepła Panasonic montaż – czy warto kupić?
Czy pompy ciepła Panasonic są opłacalne?
Pompy ciepła Panasonic swoją opłacalność zawdzięczają głównie niskiej cenie produkcji. Posiadają one bowiem części pochodzące od chińskich producentów, dlatego ich końcowa cena nie jest wysoka. Warto dodać także, że mimo względnej opłacalności w internecie można znaleźć wiele opinii świadczącej o awaryjności pomp ciepła Panasonic.
Sprawdź więcej: Jak i gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie do pompy ciepła?
Cena, koszty oraz opłacalność inwestycji w pompę ciepła Panasonic
Gwarancja producenta na produkty Panasonic
Producent pomp ciepła Panasonic oferuje trzy lata gwarancji na produkt oraz dodatkowe dwa na sprężarkę. Warto wspomnieć jednak, że obowiązuje ona tylko w przypadku montaży przez akredytowanych instalatorów. Warto dodać bowiem, że na prawidłową pracę urządzenia ma wpływ nie tylko jakość części, ale również warunki, a także wykonanie montażu oraz serwisowania. Właśnie z tej przyczyny przy planowaniu montażu pompy ciepła warto zdecydować się na wybór profesjonalnej firmy montażowej.
Czytaj więcej: Najczęstsze błędy montażowe dotyczące pomp ciepła
Jakie rodzaje pomp ciepła Panasonic są dostępne w sprzedaży?
- Pompy ciepła Aquarea High Performance - przeznaczona dla budynków energooszczędnych i pasywnych
- Pompy ciepła Aguarea T-CAP - ma za zadanie utrzymać stabilną wydajność w bardzo niskich temperaturach.
- Pompy ciepła Aguarea HT - jest ona przeznaczona do montażu w obiektach budowlanych, które posiadają w wyposażeniu stary rodzaj grzejników wysokotemperaturowych
Opinie podstawione przez konkurencję mam Panasonica i jestem mega zadowolony ,to samo znajomi ,polecam 100%
Ja też posiadam Panasonica, jest jak naradzie bardzo dobrze
Jaki typ i moc?
Panie Marcinie jestem uzytkownikiem w pierwszym roku. Dzisiaj o godz. 19 widze na pompie godz. 20. Letni czas to skonczyl sie dawno😉 a nie powinna sie taka super pompa aktualizowac sama? Nie wiem, co myslec o pompach na
pewno sie nie znam ale dla mnie laika ta pompa nie chodzi logicznie. Wychladza sie bardzo do 20 st. a nastepnie grzeje jak oszalala. Mialo byc 23 st. Nigdy nie bylo. Od godz. 17 przy temp. 21 st. do godz. 21 ej w,roslo do 21,4 st. Troche to dziwne przez tyle czasu. Poza tym mamy tylko -4 i zuzywa ponad 35 kwh ( u mnie) , co mowic przy – 15. Wiem, ze krzywa mozna podniesc tylko zibaczymy jakie bedzie zuzycie pradu.. Mam jeden obieg podlogowka – grzejniki. Podlogowka w 1/2 domu pozostala czesc grzejniki. W sypialniach zimno jak diabli. Zawsze. Wiec co jest nie tak? A ma byc tak ekologicznie i super. Zaluje mojego starego Defro na ekogroszek😀 zawsze bylo cieplo w calym domu. Otwieralam okna. Czy mi wystarczy na rachunek za prad przy tej ekologii? Prosze napisac na maila. Pozdrawiam
Jestem instalatorem , mam zainstalowanych ponad 1000szt pomp ciepla z czego połowa to panasoniki . W porównaniu do innych marek pomp ciepla które montowałem uważam panasonica za bardzo mało awaryjny sprzęt. Do tego autor artykułu mija się mocno z prawdą i chyba nigdy nie stał obok pompy panasonica gdyż nie ma nawet jednego modelu tego producenta produkowanego w Chinach, większość jest robiona w Malezji . Artykuł jest nie rzetelny i napisany aby zdyskredytować dobrą markę , prawdopodobnie opłacony przez konkurencje z chińskiej grupy Midea (Kaisai , Rotenso , Ferolli , Galmet i połowa pomp na polskim rynku)…
Mało awaryjny,no nie zgodzę się,non stop błędy i pompa się wyłącza,w ciągu trzech miesięcy 19 razy serwis i już mnie szlak trafia.Nie wypowiem się o jednostce zewnętrznej bo chodzi tak dziwnie że zmieniłam sypialnie na drugą stronę domu bo spać spokojnie nie można.
Albo ktoś z konkurencji celowo pisze bzdury a jeżeli jest to prawda, to pompę montował instalator bez doświadczenia i stąd awarie i błędy.
Panasonic mało awaryjny? Tak jak i wszystkie poprawnie dobrane i zamontowane. Ale jak się zepsuję nie ma serwisu ani pomocy że strony panasonica
Jestem akredytowanym instalatorem mamy zainstalowanych ponad 130 pomp Panasonic. Jeszcze nigdy nie korzystałem z żadnych części zamiennych.
Pompy nie są produkowane w Chinach tylko w Malezji oraz w Czechach ( bylem widzialem na własne oczy).
montuję od kilku lat pompy ciepła, panasonic, mistrsubishi. Czy Panasonic jest najlepszą pompą? Pewnie nie, bo każy mój klient ma inne potrzeby, ale jest bardzo dobrą i mało awaryją. No i mają chyba najlepsze wsparcie dla instalatora. To, co autor pisze to to samo co mozna usłyuszec w krajowej telewizorni – maksymalna ściema. chińskia produkcja to jest Kaisai, którego autor czy redakcja umiesciła w treści. Ale na ten temat nie będę sie wypowiadał, bo jego nie montuję. Wstyd za taki artykuł
Mam pompę ciepła Panasonic 7 kw. Chodź bez zarzutu i jest ekonomiczną. Brak błędów, tylko trzeba dobrze postawić parametry. Znajomi mają i nie narzekają.
Ja posiadam pompę Panasonica z serii j 5 kW już trzeci rok i pompa pracuje bardzo dobrze. Wymieniany miałem tylko wentylator ale na gwarancji bez problemu wymieniony.
Irytujące jest to, że opinie negatywne pisze ktoś kto nie ma pompy Panasonic, tylko inną firmę bądź kopciucha. Mieszkam na osiedlu gdzie od kilku lat zamontowanych jest 6 pomp ciepła Panasonic i nikt nie narzeka na jakiekolwiek awarie. Trzeba tylko raz w roku zrobić obowiązkowy serwis i pompa będzie wieczna
Jastem od połowy listopada uzytkownikiem pompy Panasonic mysle ze pompa jest dobra ale f-ma Panasonic postawiła na jakosc wyrobu ignorujac kto ,jak i za ile montuje ,jakie sa warunki gwarancji (do dzis nie mam karty gwarancyjnej,serwisant usuwajac usterki zablokował ustawienia wprowadzajac kod a usuniecie go zwiazane jest z dodatkowa opłata),oraz serwisu a to rowniez rzutuje na na powage i wartosc firmy
możesz to zgłosić do Panasonic, jakoś przez formularz konataktowy na ich stronie, czy infolinię. Miałem coś podobnego i zwrócili uwagę instalatorowi. wazne tez by wybierac tego z akredytacją, bo wtedy masz gwarancję, ale ludzie o dziwo często tego nie sprawdzają. a co to artykułu, to jakiś stek bzdur. nie wiem, czy Panasonic jest najlepszy, pewnie można porównywać jakościowo z Mitsubishi, ale ten ktopisał, że produkują w chinach to dyletant. To Kaisai jest robiony w Chinach, ale za to pięknie o nim ten sam autor pisze
Posiadam pompę panasonic 16kW Aquarea powietrze woda. Grzejniki aluminiowe sprzed 15 lat i 2 ogrzewania podłogowe w łazienkach. Mimo zapewnień, że pompa zużyje max 10000 kW na rok to realnie w rok zużyje min 14000. Pompa naprawdę nie jest tania, a sterowanie przez tablet lub smartfona to gehenna. Jeżeli ktoś pisze, że działa takie sterowanie to kłamie lub jest opłacany. Nawet serwis panasonica twierdzi, że „nie działa idealnie”. Sterowanie smartfonem możecie sobie odpuścić bo to loteria kiedy zadziała. Każdorazowa zmiana na panelu stacjonarnym nie komunikuje się ze smartfonem. Jeżeli była zmiana na stacjonarnym to ustawienia ze smartfona już nie działają. Odpowiednie ustawienie krzywej grzewczej w obecnych warunkach pogodowych tak aby temperatura trzymała chociaż +-1 stopień praktycznie nie jest możliwa. Panasonic nie ma w swojej ofercie czujnika wewnętrznego po wi-fi. Jeżeli ktoś sobie zażyczy panel sterujący w salonie musi się liczyć z prowadzeniem kabli sterujących. Paranoja, ale to niestety jest system sprzed ponad 10, a może 15 lat i panasonic rzadko o tym informuje. Są sterowniki wi-fi innych firm, ale amplituda wzrasta do 2 stopni. Jak ustawiam 24 stopnie to na dobę temperatura w domu jest między 23, a 26 stopni. Są informacje, że panasonic pracuje nad nowym sterowaniem, ale na początek roku 2023 sterowania jak ma większość firm konkurencyjnych nie ma! Sprzedawcy nie informują o tym, ale każdy kto zakupi ten sprzęt szybko się przekona o zaawansowaniu technologicznym. Opis dotyczył sterowania nie awaryjności bo na szczęście awarii jeszcze nie miałem.
Potwierdzam opinie o aplikacji Panasonic zenada w tych czasach. To tylko marketing . Troche wstyd dla Panasonica. Glupi lud wszystko kupi😉 Przepraszam za ostatnie zdanie.