
Czy myślisz przyszłościowo o zaopatrywaniu swoich domów w cieplną energię? Przyjrzyj się nieco programowi „Moje Ciepło„, który to polega na współfinansowaniu zakupu oraz także montażu nowych pomp ciepła, które są wykorzystywane do celów ogrzewania, czy też ogrzewania oraz uzyskiwania w pełni ciepłej wody. Jest to rozwiązanie, które powinniśmy rozważyć w czasach sporego kryzysu energetycznego.
Dowiedz się, czy mamy szansę na dofinansowanie z programu o nazwie „Moje Ciepło”, ile wynieść może dotacja oraz także do kiedy trwa nabór wszelkich wniosków.
Czym konkretnie jest program „Moje Ciepło”?
Z końcem miesiąca kwietnia bieżącego roku wystartował nabór wniosków do nowego programu rządowego Moje ciepło, który to od początku cieszy się sporym zainteresowaniem. Celem programu jest wsparcie rozwoju ogrzewnictwa przy zastosowaniu pomp ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.
Możemy otrzymać współfinansowanie do zakupu, jak i do montażu nowych pomp ciepła, które wykorzystywane są do celów ogrzewania lub też ogrzewania i uzyskiwania wody ciepłej użytkowej. Budżet na realizację celu wyniesie do około sześciuset milionów złotych. Priorytetowy program Moje ciepło realizowany jest bezpośrednio ze środków Funduszu Modernizacyjnego.
Na co można odkładnie otrzymać środki?
W ramach programu Moje ciepła podlega współfinansowaniu:
- zakup/montaż pompy ciepła typu powietrze/powietrze,
- zakup/montaż pomp gruntowych ciepła,
- zakup/montaż pompy ciepła typu powietrze/woda.
Kto może otrzymać takie dofinansowanie na pompę ciepła? Program "Moje Ciepło" kierowany jest do fizycznych osób, które to są właścicielami oraz także współwłaścicielami nowego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, w przypadku którego na dany dzień składania wniosku o dofinansowanie:
- złożono specjalne zawiadomienie o zakończeniu budowy mieszkalnego budynku jednorodzinnego nie wcześniej niż 1 października ubiegłego roku lub też złożono wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie wcześniej niż na dzień 1 października ubiegłego roku,
- nie złożono zawiadomienia o zakończeniu o samej budowy mieszkalnego budynku jednorodzinnego lub też nie złożono kompletnie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie według przepisów ujętych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 roku o prawie budowlanym.
Raczej wszelkie przepisy są jasne i można je łatwo zrozumieć. Na pewno nie ma w nich niczego skomplikowanego.
- Farma fotowoltaiczna w Wielkopolsce – co warto wiedzieć? - 24 września, 2023
- Fotowoltaika na torach kolejowych: zaskakujące wyniki testów - 24 września, 2023
- Instalacja fotowoltaiczna 10 kWp – cena, ile prądu wyprodukuje? - 23 września, 2023