FotowoltaikawPolsce » Blog » Wywóz śmieci i gruzu w kontenerach – ile kosztuje w Polsce?
Wywóz śmieci i gruzu w kontenerach - ile kosztuje w Polsce

Wywóz śmieci i gruzu w kontenerach – ile kosztuje w Polsce?

Usługi wywozu śmieci i gruzu w kontenerach są niezwykle łatwym sposobem pozbycia się odpadów remontowych, budowlanych, odpadów z ogrodu i wielu innych typów śmieci. Samodzielne jeżdżenie tam i z powrotem na wysypisko śmieci to strata czasu i pieniędzy. Takowa usługa jest idealnym rozwiązaniem, pozwalającym usunąć duże ilości gruzu lub śmieci. Oto więcej informacji na temat wywozu śmieci i gruzu w kontenerach.

Na jakiej zasadzie działa wywóz śmieci i gruzu w kontenerach?

Firmy zajmujące się wywozem śmieci, takie jak Redskip zapewniają duży kontener – zwykle wykonany z metalu – który można wypełnić gruzem i innymi rodzajami odpadów. Jest to usługa działająca w sposób od drzwi do drzwi.

Do kontenera można wrzucić odpady takie jak:

 • niepotrzebne odpady po remoncie, czy budowie,
 • śmieci z ogrodu (liście, trawę, drzewa, czy ziemię),
 • stare meble,
 • gruz,
 • papa.

Czym różnią się kontenery przystosowane do wywozu śmieci i gruzu od zwykłych koszy na śmieci? 

W przeciwieństwie do standardowych koszy na śmieci, które można znaleźć w domach i formach, w tym przypadku używane są kontenery typu roll-off, które mają prostokątny kształt, są wyposażone w kółka ułatwiające przemieszczanie i mają otwarte blaty, dzięki czemu można łatwo pozbyć się gruzu i innych śmieci.

Korzystając z usług firmy: https://www.redskip.pl/, masz do wyboru kontenery w różnych wymiarach i przeznaczone do różnego typu odpadów, dzięki czemu nie musisz się martwić o tego typu ograniczenia. 

Jak przebiega wywóz gruzu i śmieci krok po kroku?

Wynajem kontenera do wywozu śmieci i gruzu jest stosunkowo łatwym zadanie:

 1. Po pierwsze, musisz wybrać rozmiar kontenera, który będzie potrzebny do wykonania pracy. Ważne jest, aby oszacować ilość odpadów, które trzeba będzie wywieźć przed złożeniem zamówienia. Jeśli nie jesteś w stanie zdecydować, jaki rozmiar kontenera będzie optymalny, porozmawiaj z firmą Redskip. Pracownicy pomogą Ci w wyborze.
 2. Po drugie, wybierz datę i lokalizację dostawy. Upewnij się, że zorganizowałeś wystarczająco dużo miejsca na kontener.
 3. Po trzecie, wypełnij kontener. Nigdy nie przepełniaj kontenera. Wszystkie materiały umieszczone wewnątrz powinny znajdować się poniżej górnej krawędzi ścian bocznych, aby transport był bezpieczny.
 4. Na koniec, pozostaje tylko odbiór kontenera. W Redskip, możliwy jest tak zwany załadunek na poczekaniu, który trwa 30 minut – to znaczy kierowca dostarcza kontener, czeka na załadunek i następnie wywozi kontener, lub długoterminowy wynajem kontenera – wtedy wywożony jest on po kilku dniach.  

Dlaczego warto skorzystać z tego typu usługi?

Istnieje wiele korzyści płynących z korzystania z usług wywozu śmieci i gruzu w kontenerze, czy to w przypadku potrzeb biznesowych, czy prywatnych:

 • Wygoda. Nikt nie ma czasu na „bieganie” tam i z powrotem na wysypisko śmieci lub inne miejsce utylizacji odpadów. Wynajęcie kontenera pozwala na łatwiejsze wyrzucanie odpadów z ogrodu, projektów remontowych lub projektów budowlanych.
 • Jest to opłacalne. Pozbywanie się dużej ilości odpadów, może być kosztowne, jeśli próbujesz to zrobić za pośrednictwem usługi odbioru odpadów komunalnych, lub decydując się samodzielnie przewieźć je na wysypisko. Dzięki opisywanej usłudze koszty są znane z góry i można je odpowiednio zaplanować.
 • Jest to odpowiedzialny sposób wyrzucania odpadów. Korzystanie z kontenera oznacza, że gruz i inne odpady, których się pozbywasz, trafiają we właściwe miejsce. Firmy zajmujące się wywozem śmieci i gruzu muszą przestrzegać ścisłych wytycznych dotyczących tego, gdzie wysyłają materiały zebrane od klientów.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation