FotowoltaikawPolsce » Blog » Czy jest możliwy wzrost rachunków po zainstalowaniu pompy ciepła z fotowoltaiką?

Czy jest możliwy wzrost rachunków po zainstalowaniu pompy ciepła z fotowoltaiką?

W obecnych czasach istnieje ogromne zainteresowanie systemami fotowoltaicznymi w połączeniu z pompami ciepła, które z reguły mają ograniczać koszty. Jednak istnieją sytuację, że opłaty za prąd wzrastają po zainstalowaniu systemie. Czy jest to możliwe i jak można taką sytuację wyjaśnić?

Czy pompa ciepła z fotowoltaiką są gwarancjami ekologii oraz prądu w niskiej cenie?

Specjaliści oraz sprzedawcy zapewniają, że połączenie pompy ciepła, a także fotowoltaiki to gwarancja nie tylko zysku dla środowiska, ponieważ to systemy ekologiczne, ale także zapewniają, że odbiorcy będą otrzymywać prąd w niskiej cenie.

Czytaj dalej: Ile kosztuje ogród zimowy?

Chociaż oba systemu są dość kosztowne, ponieważ ich zakup oraz montaż to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, to rachunki powinny zostać obniżone i to zaraz po zainstalowaniu. Warto dodać, że klienci mogą także ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu mój prąd Które nieco zredukują wydatek jednak jak się okazuje wysokość rachunku po wielu klientów mocno zaskakuje oraz stawia pod znakiem zapytania sens zmiany źródła ciepła i dlaczego dochodzi do takich sytuacji?

Jak informują posiadacze instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła ich rachunki wzrosły niebotycznie, a jednym z przykładów jest kobieta, która ogrzewała  swój dom o powierzchni 160 m ekogroszkiem, przy czym opłaty za prąd wynosiły około 350 zł. Zdecydowała się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych o mocy 7 kw oraz pompy ciepła 16 kW, po wymianie licznika prądu rachunki niebotycznie wzrosły.

Więcej informacji: Ile kosztuje wykonanie cyklinowanie parkietu?

Pierwszy opiewał na kwotę ponad 2000 zł, a kolejny okres rozliczeniowy wynoszący 6 miesięcy, czyli od stycznia do czerwca opiewał na kwotę 9000 zł.

Co jest przyczyną wzrostu rachunków przy zainstalowaniu pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych?

Okazało się, że problemem był nieodpowiedni termin montażu paneli oraz pompy ciepła, ponieważ zostały zainstalowane w czasie kiedy słońce nie zdążyło naprodukować odpowiedniej ilości energii, aby zaspokoić potrzeby pompy oraz wszystkich urządzeń w domu. Ponadto jak się okazuje problemem może być źle dobrana instalacja, ponieważ pompa ciepła to urządzenie niskoperaturowe, dlatego to rozwiązanie dla obiektów, które są dobrze docieplone. Dlatego przed montażem należy wykonać analizę ile dom zużywa energii cieplnej i dobrać odpowiednią pompę.

Zobacz również: Ile kosztuje budowa basenu w ogrodzie?

Jak można zauważyć dobór odpowiedniej pompy ciepła oraz liczby paneli fotowoltaicznych do zapotrzebowania energetycznych danego budynku to priorytet, by rachunki faktycznie zostały obniżone. Pompa ciepła musi być także dobrana właściwie do warunków domowych oraz o pogodowych. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here