Ranking falowników fotowoltaicznych

Falownik fotowoltaiczny jest nieodłącznym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej. Ma on za zadanie zamieniać prąd stały na prąd zmienny, co pozwala wykorzystywać energię w firmach i w domach. Fotowoltaika z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku.

Użytkownicy doceniają fakt, że mogą korzystać z zielonej energii, dbając jednocześnie o środowisko. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego warto kupić falownik i jak działa ten element instalacji fotowoltaicznej. Ranking falowników fotowoltaicznych z pewnością pomoże nam podjąć ostateczną decyzję w wyborze. O czym warto wiedzieć? Czym jest falownik fotowoltaiczny?

Ranking falowników fotowoltaicznych 2024

9

Falowniki Huawei Najwyższa jakość

Falowniki jednofazowe firmy Huawei charakteryzują się przede wszystkim wysoką wydajnością, która w zależności od typu modelu jest w granicach od 98,1% do prawie 98,5%.

Taka wysoka wydajność falowników Huawei pozwala na bardzo dużą produkcję fotowoltaiczną. 
8.5

Falowniki Fronius Best Values

Fronius jest bezpiecznym oraz naprawdę dobrym wyborem. Inwerter tejże firmy pracować powinien bez żadnych problem i to przez wiele, wiele lat.

Mowa nawet o pracy w rzeczywiście skrajnych temperaturach. 
8.5

Falowniki SolarEdge Best Values

SolarEdge jest firmą izraelską, która to rozwinęła ideę samych optymalizatorów mocy.

Mają one ambicje stać się marką, która to sprzedaje wszystko, co tylko potrzebujemy do swojej instalacji fotowoltaicznej.
8

Falowniki  Solis Best Values

Firma ta posiada naprawdę sporo patentów krajów, a także zagranicznych. To właśnie dzięki nim wyznacza wszelkie trendy w branży.

Do tego zdobywa uznanie rzeczywiście na całym świecie. Inwertery marki Solis są już wykorzystywane w ponad stu krajach. 
7.5

Falowniki FoxESS Best Values

Co ważne, falownik FoxESS są już wstępnie skonfigurowane na polski rynek co ułatwia ich późniejszą konfigurację oraz uruchomienie całej instalacji. 

Podłączenie do sieci internetowej również nie wymaga dużego nakładu pracy. 
7

Falowniki Growatt Best Values

Growatt jest chińskim producentem falowników służących do fotowoltaiki. Firma powstała w roku 2010.

Sprzedali prawie dwa miliony inwerterów w ponad stu krajach, co się przekłada za zainstalowaną moc ponad 12 GW.

Falowniki fotowoltaiczne

Dlaczego warto kupić falownik? Na początku trzeba się dowiedzieć, czym jest inwerter tego typu. To urządzenie, które odpowiada za przekształcanie energii elektrycznej, która powstaje w modułach fotowoltaicznych. Falownik ma za zadanie zamieniać prąd stały w prąd przemienny o danych parametrach. Faktem jest, że to urządzenie, wraz z panelami fotowoltaicznymi, jest najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej. Bez niego nie byłoby możliwe wykorzystanie energii do celów gospodarstw domowych lub firm. Nie zapominajmy o tym, że ranking falowników fotowoltaicznych z pewnością da nam cenne informacje o najciekawszych propozycjach. 

Budowa falownika fotowoltaicznego

Warto zauważyć, że najlepsze falowniki są coraz częściej wybierane przez przedsiębiorców lun gospodarstwa domowe. Każdy element składa się z kilku elementów. Mamy tutaj klasyczny prostownik, który odpowiada za prostowanie napięcia przemiennego na stałe. Kolejna część to stopień pośredni, złożony z kondensatorów. Ma on na celu stabilizować i wygładzać napięcie stałe. Nie bez znaczenia jest stopień końcowy, składający się z tranzystorów. Co jeszcze jest istotne? Falownik fotowoltaiczny składa się także z układu sterowania i zabezpieczeń. Dzięki temu możliwa jest ochrona sieci przed awariami.

Działanie falownika fotowoltaicznego

Ranking falowników fotowoltaicznych wskazuje najlepsze rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę. A jak działa falownik tego typu? Jak już wiemy, zasadniczą funkcją falownika jest przekształcanie prądu stałego w zmienny. Panele w instalacji wytwarzają prą stały, pochodzący z promieni słonecznych. W naszych domach korzystamy z kolei z prądu przemiennego.

Dzięki falownikom można korzystać z energii elektrycznej do zasilania urządzeń w domu. Specjaliści wskazują, że inwerter jest sercem każdej instalacji fotowoltaicznej. Urządzenie można z powodzeniem zamontować na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Pamiętajmy o tym, że cennik falowników fotowoltaicznych zależy od wielu kwestii. Ceny są bardzo różnorodne i wahają się w okolicach kilku tysięcy złotych. 

Ranking falowników fotowoltaicznych

Okazuje się, że najlepsze falowniki będą działać bez zarzutu przez długi czas. Jeśli poszukujemy niezawodnych rozwiązań, warto mieć na uwadze ranking falowników fotowoltaicznych. Co ciekawe, urządzenie występuje w kilku rodzajach. Ze względu na sposób połączenia z siecią, wyróżnić można:

  • Falowniki sieciowe (on-grid) – nawiązują one połączenie z siecią, dzięki czemu można oddawać nadwyżki prądu. 
  • Falowniki wyspowe (off-grid) – nie nawiązują połączenia z siecią, natomiast pozwalają ładować akumulatory. 
  • Falowniki hybrydowe – łączą w sobie cechy obu poprzednich rozwiązań. Bazują na większej liczbie wejść i wyjść. 

Nowoczesne falowniki fotowoltaiczne sprawdzają się w wielu miejscach. Ich zakup trzeba dokładnie przeanalizować, tak aby korzystać z niezawodnych technologii. 

Podziel się swoją opinią o falownikach fotowoltaicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here