FotowoltaikawPolsce » Blog » Kalkulator Fotowoltaiczny – dobór i analiza opłacalności Fotowoltaiki

Kalkulator Fotowoltaiczny – dobór i analiza opłacalności Fotowoltaiki

Czy chciałbyś zainwestować w fotowoltaikę, ale nie masz pojęcia czy Ci się to opłaca? Koniecznie skorzystaj z kalkulatora darmowego fotowoltaiki. Dowiedzmy się, ile wydamy na tę inwestycję. Jest to bardzo wygodne narzędzie, które to ułatwia analizę kosztów inwestycji dosłownie krok po kroku. Po prostu wprowadźmy wymagane dane, a kalkulator nam sam obliczy wydatki, jak i przedstawi nam najważniejsze informacje. Przeanalizujmy opłacalność oraz sprawdźmy, czy fotowoltaika jest w ogóle dla nas. Gdy nie wiemy, jaką wybrać moc fotowoltaiki, to skorzystajmy z kalkulatora.

Jak działa taki kalkulator fotowoltaiki?

Sam program do obliczania fotowoltaiki można także nazywać kalkulatorem. Zadaniem podstawowym kalkulatora jest samo określenie wielkości naszej fotowoltaicznej instalacji, która by pokryła wszelkie zapotrzebowanie energetyczne danego gospodarstwa domowego. W tymże celu podajmy kwotę, jaką się miesięcznie płaci za prąd. Pozwala to narzędziu określić zużycie prądu w ciągu roku. Na podstawie wyniku wyznacza się rozmiar sugerowany fotowoltaicznej instalacji. Fotowoltaika kalkulator nam udzieli odpowiedzi, która są związane z kosztami instalacji od ręki.

Skorzystaj z bezpłatnego wyliczenia kosztów fotowoltaiki

Polecamy skorzystać z powyższego formularza w celu wyliczenia kosztów i doboru paneli fotowoltaicznych

Znając wszelkie zapotrzebowanie energetyczne, określić można cenę orientacyjną, którą nam przyjdzie zapłacić za instalację. Bierze ona nie tylko pod uwagę cenę solarnych paneli, ale także kosztów montażu, inwertera oraz gwarancji. Z tegoż właśnie względu, zależnie od cennika usług wybranego montera koszty realne mogą odbiegać od wyniku uzyskanego. Podana wartość jest spodziewany wydatek przy sprzędzie o jakości raczej średniej. Możliwe jest także określenie powierzchni instalacji, poprzez uśrednienie rozmiarów standardowych paneli fotowoltaicznych o sześćdziesięciu ogniwach.

Czytaj również: Jak obniżyć rachunek za prąd? – Fotowoltaika w 14 dni

Jakie czynniki wpływ mają na opłacalność samej inwestycji?

Gdy wypełniamy formularz, poza podaniem rachunku miesięcznego konieczne jest także uzupełnienie pól, które to dotyczą warunków na dachu. Kąty odpowiednie nachylenia konieczne są do uzyskania wszelkich zadowalających uzysków. Nietypowe dachy generują znacznie zwiększone koszty w postaci infrastruktury dodatkowej. Niekorzystne skierowanie naszego dachu obniża niestety znacząco samą opłacalność inwestycji. Panele nie mają wówczas dostępu do słonecznych promieni w takiej samej ilości jak po południowej stronie.

Warto się zapoznać: Jaki jest koszt kolektorów słonecznych?

Jak pokryć wszelkie koszty instalacji?

Istnieje tak naprawdę wiele metod inwestycji w samą fotowoltaikę. Najłatwiejszą z nich jest właśnie pokrycie kosztów instalacji i to całkowicie z własnej kieszeni. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z pomoc przychodzą tak naprawdę liczne formy wsparcia finansowego. Gdy decydujemy się na instalację on-grid, o nie większym rozmiarze niż 50kW skorzystać można z programu o nazwie "Czyste powietrze" lub "Mój Prąd", co nam pozwoli odjąć od kosztów instalacji około trzech tysięcy złotych, jak i stworzy możliwość skorzystania z podatkowej ulgi.

Kalkulator fotowltaiki znajdziesz również u dostawców fotowoltaiki

10

Vosti Produkty wysokiej jakości

Vosti jest firmą, która zbiera recenzje pozytywne wśród klientów. Ci ją na pewno cenią za bardzo pomocną obsługę, jak i sprawną realizację inwestycji.
10

PV Poland Jedna z lepszych ofert

Firma PV Poland zajmuje się szeroko pojętą fotowoltaiką. Wyróżniają się przeprowadzaniem profesjonalnego oraz bezpłatnego audytu fotowoltaicznego, które to wskaże ile może możemy dzięki fotowoltaice zaoszczędzić.
9

Sunday Polska Jedna z popularnijeszych firm w Polsce

Z usług tej firmy skorzystały już setki bardzo zadowolonych klientów. Co powinniśmy wiedzieć o tej firmie? Poznajmy wszelkie szczegóły.

Sprawdź również: Fotowoltaika PoznańFotowoltaika Ostrów Wielkopolski

Kiedy należy zrezygnować z fotwoltaiki?

W przypadku uzyskania mniejszego wyniku niż 40/100 zacząć warto rozważać, czy fotowoltaika się faktycznie opłaca. W przypadku kiedy dach jest skierowany na północ, a poza tym posiada złe kąty nachylenia, to panele nie mogą generować w żadnym wypadku uzysków zadowalających.

Czytaj więcej:  Fotowoltaika KoninFotowoltaika KaliszFotowoltaika Piła

Wykonanie instalacji nie przestaje w żadnym wypadku być możliwe, gdy konieczne jest zamontowanie infrastruktury dodatkowej, która pozwoli na ustawienie paneli w możliwie najlepszy sposób. Z kolei się to wiąże z kosztami dodatkowymi.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here