Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium to wysokiej jakości wydajna pompa ciepła typu monoblok przeznaczona do ustawienia na zewnątrz budynku. Jest to inwerterowy model typu powietrze-woda, który daje możliwość regulowania mocy. Z pomocą tej pompy ciepła można zarówno ogrzać budynek, jak i podgrzać wodę użytkową. Występuje również w wersji AC, która umożliwia efektywne chłodzenie wnętrza. Model ten dzięki temu, że wykorzystuje wysokie temperatury zasilania może być używany razem z tradycyjnymi grzejnikami.

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Wady i Zalety

Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium wyróżnia się pośród innych urządzeń tego typu szerokim rozstawem płytek parownika, co zapewnia niski opór powietrza. Razem z modulującym wentylatorem pracuje więc cicho i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Nowoczesna sprężarka inwerterowa pracuje z prędkością dopasowaną do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu system funkcjonuje wydajnie, a jednocześnie możliwa jest oszczędność energii elektrycznej.

Czytaj więcej: W jaki sposób dobrać moc pompy ciepła?

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Cena

W przypadku modelu Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium cena również jest ogromnym atutem. Zależy ona od kilku istotnych czynników, takich jak wielkość powierzchni budynku czy rodzaj instalacji grzewczej. Po wcześniejszym wypełnieniu formularza kontaktowego dotyczącego pompy Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium cena zostanie indywidualnie ustalona i przedstawiona w spersonalizowanej ofercie. Pozwoli to dobrać parametry urządzenia, które zapewnią najbardziej optymalną i efektywną pracę.

8.5

Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium dane techniczne

Moc pompy przedział kW12-13kW
Moc grzewcza przy P-7/W35 (EN 14511) w kW12.86
Współczynnik efektywności energetycznej COP przy P7/W35 (EN 14511)5.09
SCOP (EN 14825)4.63
Klasa efektywności energetycznejA++/A+++
Funkcja ogrzewania pomieszczeńTak
Funkcja ogrzewania ciepłej wodyTak
Funkcja chłodzeniaNie

Pompy ciepła typu monoblok, czyli model Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium to urządzenia, w których wszystkie elementy generujące dźwięki znajdują się w jednostce zewnętrznej. Dzięki temu jej prac nie stanowi żadnego problemu. Hermetyczne zamknięcie obiegu chłodniczego oraz skuteczne oddzielenie sprężarki sprawiają, że model ten pracuje cicho, a wszelkie generowane przez pompę hałasy są skutecznie tłumione.

Czytaj również: Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Opinie

Ze względu na wydajną pracę i szereg zastosowanych w tej pompie nowoczesnych rozwiązań Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium opinie posiada bardzo dobre i cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników. Jej wysoka jakość wykonania sprawia, że jest to urządzenie trwałe i wytrzymałe. Jest odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowym atutem jest także to, że dzięki korzystnej cenie zwrot z inwestycji następuje zdecydowanie szybciej. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium instalacja

W przypadku pompy Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium instalacja jest bezproblemowa i powinni poradzić sobie z nią również użytkownicy, którzy nigdy wcześniej tego nie robili. Nie potrzeba do tego posiadania specjalistycznych uprawnień do obsługi urządzeń chłodniczych. Ogromną zaletą tej właśnie pompy ciepła, że w przypadku Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium instalacja może odbyć się bezpośrednio do instalacji. Jest to możliwe dzięki temu, że zastosowano w tym modelu oddzielenie drgań. Dzięki temu jej praca nie jest uciążliwa oraz nie zakłóca spokoju domowników.

Warto wiedzieć: Pompa ciepła w starym domu – Koszty instalacji

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium montaż

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Opinie klientów

  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.