FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Opinie klientów
Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Opinie klientów

Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium to wysokiej jakości wydajna pompa ciepła typu monoblok przeznaczona do ustawienia na zewnątrz budynku. Jest to inwerterowy model typu powietrze-woda, który daje możliwość regulowania mocy. Z pomocą tej pompy ciepła można zarówno ogrzać budynek, jak i podgrzać wodę użytkową. Występuje również w wersji AC, która umożliwia efektywne chłodzenie wnętrza. Model ten dzięki temu, że wykorzystuje wysokie temperatury zasilania może być używany razem z tradycyjnymi grzejnikami.

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Wady i Zalety

Pompa ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium wyróżnia się pośród innych urządzeń tego typu szerokim rozstawem płytek parownika, co zapewnia niski opór powietrza. Razem z modulującym wentylatorem pracuje więc cicho i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Nowoczesna sprężarka inwerterowa pracuje z prędkością dopasowaną do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu system funkcjonuje wydajnie, a jednocześnie możliwa jest oszczędność energii elektrycznej.

Czytaj więcej: W jaki sposób dobrać moc pompy ciepła?

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Cena

W przypadku modelu Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium cena również jest ogromnym atutem. Zależy ona od kilku istotnych czynników, takich jak wielkość powierzchni budynku czy rodzaj instalacji grzewczej. Po wcześniejszym wypełnieniu formularza kontaktowego dotyczącego pompy Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium cena zostanie indywidualnie ustalona i przedstawiona w spersonalizowanej ofercie. Pozwoli to dobrać parametry urządzenia, które zapewnią najbardziej optymalną i efektywną pracę.

8.5

Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium dane techniczne

Moc pompy przedział kW12-13kW
Moc grzewcza przy P-7/W35 (EN 14511) w kW12.86
Współczynnik efektywności energetycznej COP przy P7/W35 (EN 14511)5.09
SCOP (EN 14825)4.63
Klasa efektywności energetycznejA++/A+++
Funkcja ogrzewania pomieszczeńTak
Funkcja ogrzewania ciepłej wodyTak
Funkcja chłodzeniaNie

Pompy ciepła typu monoblok, czyli model Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium to urządzenia, w których wszystkie elementy generujące dźwięki znajdują się w jednostce zewnętrznej. Dzięki temu jej prac nie stanowi żadnego problemu. Hermetyczne zamknięcie obiegu chłodniczego oraz skuteczne oddzielenie sprężarki sprawiają, że model ten pracuje cicho, a wszelkie generowane przez pompę hałasy są skutecznie tłumione.

Czytaj również: Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Opinie

Ze względu na wydajną pracę i szereg zastosowanych w tej pompie nowoczesnych rozwiązań Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium opinie posiada bardzo dobre i cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników. Jej wysoka jakość wykonania sprawia, że jest to urządzenie trwałe i wytrzymałe. Jest odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowym atutem jest także to, że dzięki korzystnej cenie zwrot z inwestycji następuje zdecydowanie szybciej. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium instalacja

W przypadku pompy Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium instalacja jest bezproblemowa i powinni poradzić sobie z nią również użytkownicy, którzy nigdy wcześniej tego nie robili. Nie potrzeba do tego posiadania specjalistycznych uprawnień do obsługi urządzeń chłodniczych. Ogromną zaletą tej właśnie pompy ciepła, że w przypadku Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium instalacja może odbyć się bezpośrednio do instalacji. Jest to możliwe dzięki temu, że zastosowano w tym modelu oddzielenie drgań. Dzięki temu jej praca nie jest uciążliwa oraz nie zakłóca spokoju domowników.

Warto wiedzieć: Pompa ciepła w starym domu – Koszty instalacji

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium montaż

Pompa Ciepła Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium Opinie klientów

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

 • Pompa HPA -O 13 Premium. Działa i grzeje od 24 miesięcy. Wytrwała najniższe temperatury bez uruchamiania grzałek. Jest niedowymiarowana, dom 220m2, ale do -10C działa bezproblemowo. W domu utrzymywana temperatura 20,5-21C. Sterownik czasem dzieła nieprzewidywalnie. Funkcja „uczenia” temperatury CWU chyba nie działa tak jak to zakłada producent. Generalnie sterownik to najsłabsza strona. Zmiany parametrów, pracy nie są realizowana od razu. Pompa czasem potrzebuje kilku-kilkunastu minut na „zaakceptowanie” zmiany nastawów. Czasem zmiany też nie są od razu wyświetlane na panelu. Nie działa chyba równoległe grzanie CWU i grzanie domu.
  Po roku sterownik błędnie podaje zużycie prądu.
  Programowanie działa be problemu, duże możliwości regulacji czasu pracy.
  SCOP podawany przez producenta to SCOP dla samej pompy, pewnie zgodnie z normą. U mnie SCOP dla całego systemu grzewczego z pompą HPA- O 13 dla 2 lat wyszedł 3.00. Pompa jest bardzo cicha. Stoi koło okna w kuchni i nawet na pełnych obrotach jest niesłyszalna. Wada, brak odpowietrznika w pompie. Po zrzuceniu wody z pompy trzeba kombinować jak ją odpowietrzyć

 • Posiadam Pompa HPA O8 , jak na razie jestem bardzo zawiedziony i wystraszony. Ponieważ według mnie pożera ogromne ilości prądu, a mianowicie 50-68 kw na dobę, grzanie wody trwa powyżej godziny.( od kilku tygodni pracuje bez przerwy) Serwis twierdzi, że wszystko jest dobrze. Wybierając to urządzenie dużo czytałem i przekonały mnie opinie, niestety u mnie się to nie sprawdza. Powierzchnia do grzania to 130mkw, dół domu to sama podłogówka góra 4 grzejniki.
  Jeżeli tak dalej będzie, to grzanie pompą ciepła przez sezon , okaże się droższe jak kocioł elektryczny. Pomoc serwisu z Warszawy , uważam za taki sobie( najlepiej jakbym głowy nie zawracał, bo mają ważniejsze sprawy ) . Dokładne zdanie wyrobie sobie po okresie rozliczeniowym ( jak dostane tłusty rachunek ). Po tym krótkim czasie użytkowania stwierdzam, wybrałbym inną firmę.

  • Witaj. Posiadam tę pompę od sierpnia 2022. Pierwszy sezon jest najtrudniejszy, bo wymaga weryfikacji ustawień. Pompa zastąpiła elektryczne grzejniki, a elektryczna podłogówka zmieniała swoje przeznaczenie. Ogrzewam 100m2, ale przy dużej kubaturze. Zużycie prądu na wszystkie domowe cele powyżej 60 – 80 kWh wystąpiło tylko kilka razy. W sezonie 22/23 mam niższe o ok. 3000kWh zużycie prądu w stosunku do 21/22. Mam grzejniki niskotemperaturowe z wentylatorami, a temperatura zasilania nie przekraczała 46 stopni. Moje parametry na regulatorze: krzywa grzewcza 0,55, delta 3,5, udział zasilania 40%, temperatura zadana 21,8 stopnia ( nie służy do ustawienia temperatury w pomieszczeniu, tylko do przesunięcia krzywej grzewczej). Czas grzania zwykle wynosił 40 – 50 minut, czasami przekraczał godzinę, a czas postoju ok 50 minut. Jeżeli chodzi o CWU, to walczyłem z czujnikiem ciśnienia, który wyłączał sprężarkę i włączał grzałki. Po konsultacji z serwisem, zmniejszyłem wydajność pompy do 55%, co zmniejszyło przepływ z 30l/min do 19-21 l/min i czujnik przestał wyłączać. Sam ustawiłem deltę na 10 stopni, a temperaturę zadaną na 46,2 stopnia. Delta 5 powodowała, że sprężarka włączała sie częściej, a podczas rozruchu pobiera więcej prądu niż podczas pracy ciągłej. Temperaturę zadaną ustawiłem metodą eksperymentu. Powyżej zadanej, czujnik ciśnienia wyłączał pompę, ponieważ temperatura zasilania przekraczała wartość 60 stopni, a to temperatura graniczna dla sprężarki tej pompy. Co do serwisu to mnie osobiście współpracuje się z nimi dobrze. Nie zniechęcaj się, tylko poeksperymentuj z ustawieniami.

  • Witam zdaje mi się że bardzo dużo bierze u Pana. Ja mam 13 premium na 200m2 dom lata 80te, wszędzie grzejniki i przy -20 w ostatnim czasie pociągła na dobę około 40kwh

   • Nie chce mi się wierzyć w taki pobór. Mam tą samą pompę 13 Premium,dom ma 10 lat,dobrze izolowany 220 M2,cześć podłogowki na dole i cześć grzejników,i przy takich mrozach mam zużycie prawie 80-90 kw na dobę.

 • Posiadam HPA-0 13 Premium, ogrzewa dom ok.160 m2, grzejniki płytowe , dom 30 letni z supurexu plus styropian 5 cm . Poprzednie zużycie za sezon 2021/22 około 3600 pln łącznie z cwu .Wyliczenia z podlicznika przed pompą , od wrzesnia 2021 do polowy maja 2022. Ostatnio przy minus 8 stopniach zużycie energii ok.42 kw za dobę, przy plus 2-4 około 24-25 kw . Temperatura w domu 21-22 stopnie.

 • Posiadam HPA 10 Premium – i niestety od 11-2022 czyli od zamontowania przez dobrego hydraulika mam stale problemy. Firma słabo zorganizowana od strony serwisu – bardzo słaba dostępność, awarie zgłasza się przez telefon, brak potwierdzenia, brak organizacji. Produkt jakości najwyżej średniej – obudowa jednostki sterującej ze styropianu!! To nie jest ani niemiecka ani europejska jakość.

  • Dzień dobry, również posiadam 10KW premium i potwierdzam co Pan napisał. Od 3 dni temp na buforze 23 stopnie pomki cały czas chodzą lecz w domu zimno 😪
   Serwis na telefon.
   Może Pan pomoże ustawić to ustrojstwo.
   Będę bardzo wdzięczna.
   Pozdrawiam

 • Posiadam Hpa 0 10 Premium. Uruchomiona w pazdzierniku 2022. O problemach z jakoscia i wiedza serwisu książkę bym napisal. Urządzenie teraz pracuje poprawnie ,ale kosztowało mnie to poznanie zasad przekazywania ciepla i hydrauliki. Serwis będzie tylko zasłaniał błędy swoich instalatorów. Jak sami nie rozwiążecie problemu nikt wam nie pomoże. Ze wgledu na serwis nie polecam zakupu tej firmy. Wybierać firmy wykonujące instalacje na podstawie projektu i wyliczenia zużycia energii . Nie bedziecie wtedy zaskoczeni. Najważniejsze dla wszystkich pomp ciepla to ,by różnica temperatur pomiędzy zasilaniem a temperatura zewnętrzna była jak najniższa.

 • Pompa stiebel eltron HPA0-8 jeśli chodzi o konsumpcjię energii elektrycznej to jest w porządku. Niestety pompa się zepsuła się już 3 razy 2 razy na gwarancji. Teraz zepsuł się silniczek zaworu trójdrogowego patrz dołączone zdjęcie. Serwis za naprawę zażyczył sobie 2600 zł nie wymieniają całego zaworu trójdrogowego. Myślę że chciwość tej firmy się jej nie opłaci. Przeraża mnie przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here