Ranking Pomp Ciepła

W związku z rosnącymi cenami energii oraz opału coraz więcej osób zastanawia się na znalezieniem bardziej ekonomicznych źródeł ogrzewania. Bardzo często wybór pada na pompy ciepła, jaka jednak będzie najlepszym wyborem? Na co zwracać uwagę podczas zakupu pompy ciepła.

Ranking Pompa Ciepła 2024

10

Pompy Ciepła Hisense Najwyższa jakość

System powietrze-woda, w jaki zostały wyposażone pompy ciepła Hisense, jest przełomowym rozwiązaniem.

Cechuje go energooszczędność w procesie chłodzenia, wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania. Zapewnia też bardzo dużą wydajność w bardzo niskich temperaturach otoczenia. Hisense Opinie
Instalacja w 60 dni!
Gwarancja montażu pompy ciepła Hisense 60 dni!!
9.5

Pompa Ciepła Stiebel Eltron bardzo mocna wydajność

Nowoczesna sprężarka inwerterowa pracuje z prędkością dopasowaną do aktualnego zapotrzebowania na ciepło.

Dzięki temu system funkcjonuje wydajnie, a jednocześnie możliwa jest oszczędność energii elektrycznej. Stiebel Eltron Opinie
Szybki kontakt
9

Pompy Ciepła LG gwarancja jakości

Za sprzętem przemawia przede wszystkim niezbyt wygórowana względem otrzymanej jakości, a także dzisiejszych standardów cena.

Jest ona obecnie jedną z najniższych na całym polskim rynku. Poza tym wybitna niezawodność, która stoi na naprawdę kapitalnym poziomie. 
LG Opinie
Szybki kontakt
8.5

Pompy ciepła Toshiba odpowiednia cena

Wśród zalet możemy wymienić: moduł komunikacji WIFI w standardzie, szeroka oferta jednostek, przyzwoita wydajność, a także uchodzenie za niezawodne.

A co nam się nie podoba? Na pewno jest to nieco archaiczny design, brak jednostek ze sprężarką w typie scroll, utrudniony dostęp do informacji dotyczące gwarancji, a także brak pomp ciepła monoblokowych w ofercie. Toshiba Opinie
Szybki kontakt
7.5

Pompy ciepła Hitachi wyjątkowa cena

Hitachi tak naprawdę należy do grupy producentów, którzy pochwalić się mogą obecnością na rynku i to ponad stuletnią.

Jej założycielem był Namihei Odaira inżynier-elektryk w prefekturze japońskiej Ibaraki. Hitachi Opinie
Szybki kontakt
7

Pompy ciepła Innova sprawdzona jakość

Marka zapewnia łączność przez WiFi w standardzie, daje pięć lat gwarancji, wytwarza niski hałas.

Wadą jest jej krótka historia działania oraz nieco archaiczny design, nad którym musi dobrze popracować. Innova Opinie
Szybki kontakt
7

Pompy ciepła Bosch wysoka wydajność

Coraz częściej ludzie inwestują w ekologiczną energię grzewczą decydując się na montaż pompy ciepła.

Bosch jest znaną dla wielu z nas marką, która zajmuje się produkcją owych urządzeń. Bosch Opinie
Szybki kontakt
7

Pompy ciepła Panasonic dobra cena

Producent pomp ciepła Panasonic oferuje trzy lata gwarancji na produkt oraz dodatkowe dwa na sprężarkę.

Warto wspomnieć jednak, że obowiązuje ona tylko w przypadku montaży przez akredytowanych instalatorów. Panasonic Opinie
Szybki kontakt
7

Pompy ciepła Viessmann najwyższa jakość

Są to pompy ciepła pobierające energię cieplną z gruntu. Wszystkie modele z tej serii pracują na przestarzałym czynniku R 410A.

Viessmann zapewnia o wysokiej sprawności pomp tego typu. Viessmann Opinie
Szybki kontakt
7

Pompy ciepła Kaisai niska cena

Wydajność pomp ciepła Kaisai znajduje się na wysokim poziomie, co jest dużym plusem z racji obecności na niższej półce tych urządzeń grzewczych.

Większość jednostek posiada klasy energetyczne A+++ w temperaturze na wylocie +35°C i klimacie umiarkowanym. Kaisai Opinie
Szybki kontakt
7

Pompy ciepła Daikin Dobra cena

Pompa firmy Daikin jest atrakcyjna wizualnie, ma wiele rodzajów, a pompy ciepła są bardzo małe.

Można przedłużyć jej gwarancję nawet do 10 lat. Posiada czynnik R-32, czyli jest w pełni ekologiczna. Daikin Opinie
Szybki kontakt
6.5

Pompy ciepła Mitsubishi gwarancja jakości

Zgodnie z tym, co twierdzą eksperci pompy ciepła Mitsubishi Heavy Industries są najlepszymi urządzeniami w swojej kategorii.

Gwarantują wysoką wydajność grzewczą oraz chłodzącą. Mitsubishi Opinie
Szybki kontakt
6.5

Pompy ciepła Vaillant Gwarancja ceny

Niemiecka firma Vaillant jest liderem w zakresie produkcji urządzeń grzewczych na całym świecie, również w Polsce.

Jednym z produktów tej marki są pompy ciepła. Vaillant Opinie
Szybki kontakt
6.5

Pompy ciepła Neoheat odpowiednia cena

Warto jest zainwestować w pompę ciepła firmy Neoheat, ponieważ jest to rozwiązanie na lata.

Firma ta oferuje 5 lat gwarancji, co tylko potwierdza jej solidność. Neoheat Opinie
Szybki kontakt

Dlaczego warto kupić pompę ciepła?

Pompa ciepła działa na zasadzie pozyskiwania energii termicznej z otoczenia i przekazywania jej do wnętrze budynku. Obecnie na rynku występują 3 różne rodzaje pomp ciepła, pozyskujące energię z 3 różnych jej nośników – powietrza, wody, bądź energię geotermalną. Pozyskana energia jest następnie przekazywana do wnętrza budynku za pomocą specjalnego roztworu solanki, ogrzewa ona wewnętrzny obieg ciepła, skąd jest ono transportowane do grzejników, a także wykorzystywane do ogrzania wody użytkowej. Ze względu na taki sposób działania, pompa nie wykorzystuje energii elektrycznej do wytworzenia wysokiej temperatury, a jedynie do napędzenia pompy mającej za zadanie przetransportowanie wysokiej temperatury do wnętrza budynku.

Umożliwia to osiągnięcie nawet kilkukrotnie wyższej wydajności w przeliczeniu na jeden kilowat niż w przypadku alternatywnych źródeł zasilania wykorzystujących energię elektryczną. O cenach konkretnych modeli poinformować może cennik pomp ciepła. Jaka pompa będzie najlepsza? Na to pytanie odpowie ranking pomp ciepła. Zastanawiając się, dlaczego warto kupić pompę ciepła, warto wziąć pod uwagę oszczędność czasu i bezpieczeństwo. Jest to urządzenia praktycznie bezobsługowe, które jednocześnie, przez brak występowania w nim spalania jest niezwykle bezpieczne. Poza tym pozyskiwana energia jest całkowicie ekologiczna, więc poza ratowaniem portfela, może też uratować planetę.

Na co zwrócić uwagę

Bardzo istotne podczas wyboru pompy ciepła jest zwrócenie uwagi na powierzchnie ogrzewanego budynku. Najlepsze pompy ciepła do ogrzania domu będą musiały mieć wydajność na tyle wysoką, by bezproblemowo zapewnić odpowiednią temperaturę. Trzeba pamiętać przy tym, że budynek powinien być odpowiednio ocieplony, oraz posiadać wymienione okna na takie, zapewniające dużą izolację. Tylko wtedy ogrzewanie za pomocą pomp ciepła będzie optymalne. Ranking pomp ciepła pomoże zdecydować, jaka pompa będzie odpowiednia dla konkretnego budynku.

Istotna będzie również lokalizacja budynku, w którym będzie przeprowadzana inwestycja, cennik pomp ciepła czerwiec zawiera informacje na temat kosztu urządzenia, natomiast w przypadku, chociażby pomp geotermalnych, należy wziąć pod uwagę, jak głęboki powinien być odwiert, mogący zapewnić prawidłową temperaturę pracy. Z te tego powodu, w niektórych lokalizacja zalecane jest wykorzystanie pomp danego typu, umożliwi to wykorzystanie wszystkich ich zalet, w połączeniu z minimalizacją kosztów. W jaki sposób zdecydować jaki typ pompy wybrać? Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z formularza kontaktowego, za jego pomocą możliwe jest otrzymanie specjalistycznej porady.

Istotne funkcje dodatkowe

Najlepsze pompy ciepła będą posiadały liczne dodatkowe funkcje, które w dużej mierze ułatwią korzystanie z nich. Jedną z najciekawszych opcji, jest możliwość zdalnego połączenia się z urządzeniem, za pomocą Internetu bądź WiFi. Umożliwi to zdalną kontrolę nad działaniem urządzenia, sprawdzenie jego parametrów, jak również ewentualne zdalnej wyłączenie. Rozwiązanie takie będzie szczególnie ważne, dla osób które dużo czasu spędzają poza domem. Ranking pomp ciepła bierze pod uwagę wszystkie funkcjonalności w zestawieniu z ceną, wydajnością, oraz niezawodnością danych modeli.

Podziel się swoją opinią o pompach ciepła

  • Konkret ranking ! Duży wybór fajnie przedstawiona każda firma produkująca pompy ciepła. I dziękuje za możliwość szybkiego kontaktu od razu z producentem !

  • Na zdjęciu jest pompa MItsubishi Electric, a opis o Mitsubishi Heavy Industries. To dwie różne firmy, lecz zdecydowanie lepsze technicznie są pompy od Mitsubishi Electric, które ze względu na konstrukcję i parametry powinny być na 1 miejscu tego rankingu. Do tego wielkim nieobecnym w rankingu są pompy Samsung EHS, górujące parametrami nad większością zaproponowanych marek, szczególnie w wersji HT Quiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here