FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika Energa Opinie
Fotowoltaika Energa Opinie

Fotowoltaika Energa Opinie

Energa jest kolejnym już energetycznym gigantem. Jednak pod swoją marką także oferuje zakup, jak i montaż instalacji fotowoltaicznych. Jak wygląda oferta tejże firmy na tle konkurencji? Komu będzie się opłacała współpraca z firmą Energa? Sprawdźmy to.

Czym zajmuje się firma Energa?

Branża fotowoltaiczna w naszym kraju przeżywa prawdziwy boom. Moc wszelkich montowanych instalacji się systematycznie zwiększa. Według wszelkich danych pochodzących z Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, od 2019 roku zanotowano aż 176 procent wzrostu. Potencjał rynku jest jednak naprawdę ogromny.

Najważniejsze informacje o Alians OZE:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiNIE
Stacje ładowaniaNIE
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

Wcale nas nie dziwi, że brakuje firm, które chcą mieć swój udział bezpośrednio w rozwijaniu całościowej krajowej energetyki solarnej. Jedną z takich właśnie firm jest Energa, która już od wielu lat działa na rynku źródeł odnawialnych energii, realizując przeróżne projektu związane bezpośrednio z wytwarzaniem energii.

Dla kogo jest oferta Energa?

Z oferty firmy Energa mogą skorzystać klienci indywidualny, którzy posiadają status konsumenta i tacy, którzy posiadają grunt lub budynek, który to pozwoli na montaż instalacji, ale nie większej niż 50 kWp. Jednak jest pewien haczyk. Nie każda fizyczna osoba będzie mogła skorzystać z tej oferty. Moc minimalna instalacji, którą firma realizuje to 3,7 kWp. Jeśli zużycie jest mniejsze niż około 3100 kWh na rok, to nie jest to opcja dla nas.

Także klienci biznesowi mogą skorzystać z oferty Energa. Konkretnie oferta jest skierowana do przedstawicieli średnich oraz dużych przedsiębiorstw, którzy są jak najbardziej w stanie zamontować instalację na ogrodzonej posesji lub dachach.

Energa wady i zalety

Jakie są wady i zalety firmy Energa? Zacznijmy od zalet. Są to:

 • rozpoznawalna oraz pewna marka,
 • atrakcyjne warunki cenowe,
 • panele fotowoltaiczne od producentów renomowanych,
 • opcja przeprowadzenia wstępnej oraz darmowej kalkulacji kosztów inwestycji,
 • kompleksowa realizacja,
 • bardzo przejrzyste zasady współpracy.

A o jakich wadach należy wspomnieć? Na pewno jest to:

 • brak specjalnej oferty finansowania,
 • konieczność uiszczenia opłaty za audyt przeprowadzony.

Energa opinie i recenzja

Fotowoltaika Energa na pewno może się wydawać interesująca dla osób, którym zależy na pewnej marce oraz rozsądnych cenach. Bardzo dużym plusem oferty opracowany jest specjalny kalkulator fotowoltaiki tejże firmy. Dzięki niemu każdy może oszacować wszelkie koszty przedsięwzięcia. Na pewno brakuje tego w takich firmach jak Tauron, czy też Enei.

Poza tym na docenianie zasługują podzespoły o bardzo dobrej jakości, jak i bardzo szerokie wsparcie przy realizacji wszelkich inwestycji. Na minus przemawia na pewno konieczność uiszczenia opłat za przeprowadzenie audytu.

Na rynku kompletnym standardem jest raczej usługa bezpłatna. Szkoda także, że Energa się nie pokusiła o nawiązanie współpracy z bankami w kwestiach finansowania. Jednak opinie w przeważającej części są pozytywne. Nie mamy co do tego wątpliwości. Nie ma zatem co się dłużej zastanawiać.

Energa Recenzja Eksperta

7Wynik eksperta
Fotowoltaika Energa Recenzja

Firma Energa w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma Energa jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
Stosunek jakości do ceny
7.5
Szybkość realizacji
7.5
Obsługa klienta
7.5
Zastosowane podzespoły
9
Montaż instalacji
6.5
Oferta
9
Wpis aktualizowany ostatnio 01.02.2023r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres [email protected]

Energa opinie klientów

W celu wiarygodności opinii dodaliśmy możliwość dodania zdjęć swoich realizacji. Podziel się opinią dodając również zdjęcia realizacji firmy. Wszystkie opinie negatywne i pozytywne dokładnie analizujemy i weryfikujemy a następnie podejmujemy decyzję o publikacji.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

  • Mam od energa instalację od października ubiegłego roku. Montaż a potem podłączenie licznika sprawnie i szybko. Potem już gorzej. Energa miała załatwić wszystko do końca. Klient pozostaje sam z przedłużeniem gwarancji na panele i falownik. Energa daje gwarancję 3 lata tylko na montaż. W razie problemów np z panelami radź sobie potem sam i szukaj firmy na Tajwanie. Gwarancja na panele miała być na 25 lat a okazało się, że jest na 15. Aby ją przedłużyć trzeba samemu dokonać rejestracji u producenta i znać szereg danych, których klient nie posiada. Na osiedlu tylko ja mam instalację od Energa i tylko mi system odcina moc w godzinach słonecznego szczytu. Nikomu nie polecam tej firmy.

  • Ja również mam instalacje fotowoltaiczną od Energii. I bardzo ale to bardzo , nie polecam….Długo by pisać o wszystkich perypetiach jakie miałam z tą firmą ale generalnie jest tragedia. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak klient zostaje sam bez możliwości kontaktu z kimkolwiek. Ja pomimo podpisania umowy w sierpniu i zamontowania całej instalacji do teraz nie mogę z niej korzystać z powodu wadliwego falownika a firma Energa odsyła mnie do firmy instalacyjnej, która była podwykonawcą , a firma podwykonawca do Energii. Pd żadnym pozorem nigdy od firmy Energa !!!

   • Nikomu nie polecam tej firmy. Kontakt zerowy, po 2 miesiącach uszkodzony falownik. Nikt nie chce go wymienić. Zostałam sama. Pieniądze wydane. Panele nie działają.

 • My montowaliśmy przez firmę taniekilowaty.pl, świetna sprawdzona firma. Profesjonaliści w montażu i szybkość realizacji duży plus !

  • Tiaaa, już od miesiąca czekam na wymiennik ciepła zakupiony w tej firmie. Nie odbierają telefonu, nie raczą nawet odpowiedzieć na meila. Zastanawiam się czy nie mam chudszej kieszeni o koszt zakupu.

 • Energa to jest niepoważnym operatorem. Zachęcają do montowania fotowoltaiki a nie są wstanie odebrać od klientów produkcji. Brak modernizacji stacji trafo sprawia że w sieci w ciągu dnia jest non stop ponad 253V co sprawia że falownik się wyłącza. Oprócz tego sami też wyłączają zdalnie falowniki. Ogólnie nie polecam. W ich przypadku to wyrzucanie pieniędzy. Załączam zrzut jednego z najbardziej słonecznych ostatnio dni ;(

 • My tez niestety skorzystalismy z zalozenia fotowoltaiki przez firme Energa i odradzamy. To jest niepowazna firma..panstwowa..a w tvp mowia ze jest tak swietnie w orlenie. Odradzamy. Bylo mnostwo perypetii i na koniec tak nas zalatwili ze termin minal na zlozenie dofinansowania..

 • Nie montowalam przez Energe, alo pod Energe podlaczona i — w/g mojego systemu (apka od producenta, pokazujaca codzienne wyniki), produkuje ~6.4kW rocznie, a w/g Energi wprowadzam do sieci mniej niz 75% tego, czasami tylko 60% (umowa ustala ze Energa bierze 20% za bankowanie nadmiaru; Energa osobno liczy uzywanie energi, wiec „wprowadzona” energia to nie jest „wyprodukowane minus pobrane”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here