FotowoltaikawPolsce » Blog » Koszt pompy ciepła do domu 150m2 – Jak obliczyć koszt?
Koszt pompy ciepła do domu 150m2 – Jak obliczyć koszt

Koszt pompy ciepła do domu 150m2 – Jak obliczyć koszt?

Stosowanie odnawialnych źródeł energii jest w ostatnim czasie bardzo popularne i modne. Wykorzystywane jest między innymi do ogrzewania mieszkań czy też ciepłej wody.  Pompy ciepłą są więc na topie.

Umożliwiają z czasem generowanie dużych oszczędności. W połączeniu na przykład z panelami słonecznymi czy też wytwarzaniu energii z powietrza umożliwiają wykorzystywanie niewyczerpalnych zasobów źródeł. Kiedy mamy zamiar zakupić pompę ciepła często zadajemy sobie pytanie, jaki jest całkowity koszt pompy ciepła do naszego domu o powierzchni 150m2?  

Jaki jest koszt powietrznej pompy ciepła do domu 150m2?

Koszt powietrznej pompy ciepła do domu 150m2 jest ustalany w zależności od danego budynku, indywidualnych potrzeb. Jednak warto też zwrócić uwagę na sam fakt działania powietrznej pompy ciepła. Tego rodzaju urządzenie może pracować w dosyć dużym przedziale temperatury powietrza. Jest to najczęściej od -25 stopni do około 45 stopni Celsjusza.

 Pompy ciepła ŻyrardówPompy ciepła Mińsk MazowieckiPompy ciepła Wołomin,

Nowoczesny i inteligenty typ sprężarek umożliwia funkcjonowanie pomp ciepła poniżej 5 stopni. Kiedyś było to niemożliwe. Dzisiaj pompy tworzy się względem warunków panujących w określonych regionach, strefach klimatycznych. Dlatego też większość urządzeń może z powodzeniem pracować także w zimie gdy jest mróz.

W związku z tym ważnymi podzespołami powietrznej pompy ciepła są między innymi zautomatyzowane sterowanie, sprężarka, a także programator wyposażony w specjalny system sterowania zaworem.

Wiele osób coraz częściej zadaje sobie pytanie, jaki jest Koszt pompy ciepła do domu 150m2? forum jest ciekawym miejscem, gdzie możemy zaznajomić się również z informacjami o cenie takich urządzeń.

Jaki jest koszt pompy ciepła do mieszkania o powierzchni 150m2?

Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150m2?

Koszt pompy ciepła do domu 150m2 jest uzależniony nie tylko od wartości samej pompy, ale także od klasy energetycznej danego mieszkania oraz jego własności, potrzeb mieszkańców czy też lokalizacji. Szacując wartość pompy wraz z całym systemem do domu o powierzchni około 150 m², cena w takim wypadku będzie wahała się w granicach od 27 do około 44 tysięcy złotych.

Jaki będzie koszt pompy ciepła do domu 150m2?

Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

9.5

Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
9

Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
8.5

Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
Opinie o O 13 Premium

Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  • Nowy budynek
  • Stary budynek
  • Rodzaj ocieplenia
  • Rodzaj zamontowanych okien
  • Dlatego w celu uzyskania odpowiedniej bezpłatnej wyceny zostaw swoje dane kontaktowe.

Różnice za wartość danego systemu są uzależnione od kilku czynników. Na pewno na Koszt pompy ciepła do domu 150m2 wpływa także to czy mamy w mieszkaniu ogrzewanie grzejnikowe, czy też podłogowe. Powinno się również podczas wyboru takiego urządzenia zwrócić uwagę na klasę energetyczną mieszkania, rodzaj pompy ciepła, a także moc grzewczą.

Jak poprawnie dobrać moc pompy do domu 150 m2?

Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150m2? Jak dobrać moc pompy? Istotnym parametrem doboru mocy jest tak zwany punkt biwalentny. Jest to temperatura, umożliwiająca uruchomienie dodatkowego źródło ciepła, wykorzystując do tego celu grzałkę elektryczną.

W centrum naszego kraju właściwa temperatura, związana z zapotrzebowaniem danego mieszkania liczona jest od -20°C. Dlatego też pompa powinna posiadać największą sprawność, a także charakteryzować się najniższym poborem prądu w czasie pełnego sezonu grzewczego.

Koszt pompy ciepła do domu o powierzchni 150 m2- Podsumowanie

Pompy ciepła są nowoczesnymi, a także co istotne ekologicznymi sprzętami, które pobierają energię z odnawialnych źródeł. Na rynku oferowanych jest dużo modeli pomp ciepła. Ciekawymi urządzeniami są na przykład: Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus, Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium czy też Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium. Pompy ciepła mogą na przykład pozyskiwać źródło energii z wody, gruntu, a także z powietrza. Jednorazowa inwestycja w tego typu system zwróci się w przyszłości.

 Pompy ciepła Sochaczew

Jaki jest Koszt pompy ciepła do domu 150m2? forum to także popularne miejsce w internecie, gdzie można znaleźć więcej informacji o pompach ciepła.

Koszt systemu powietrznej pompy ciepła do domu 150m2 waha sięw granicach od 27 do około 44 tysięcy złotych.

Koszt pompy ciepła do domu 150m2 wraz z urządzeniem to około 22-49 tysięcy złotych. Aby ustalić cenę za sprzęt najlepiej jest skorzystać z formularza kontaktowego. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here