FotowoltaikawPolsce » Blog » Solar API narzędzie od Google dla osób zainteresowanych fotowoltaiką 
Solar API narzędzie od Google dla osób zainteresowanych fotowoltaiką 

Solar API narzędzie od Google dla osób zainteresowanych fotowoltaiką 

Korporacja z Mountain View oferuje pomoc dla osób, które chcą sprawdzić, czy fotowoltaika jest odpowiednim rozwiązaniem dla ich lokalizacji. Solar API zyskało bardzo dużą popularność i funkcja ta częściowa została już uruchomiona w Polsce. 

Instalacja paneli fotowoltaicznych a Google Maps

Solar API to nic innego jak nowa technologia, która została zaprezentowana w trakcie Google Cloud Net 2023. Rozwiązanie to ma na celu umożliwić szybkie sprawdzenie każdego dachu na świecie i określenie z pomocą AI, czy instalacja na danym dachu jest opłacalna.

Solar API jest więc doskonałą opcją dla osób, które są zainteresowane fotowoltaiką, ale nie wiedzą, czy takie przedsięwzięcie będzie opłacalne pod kątem finansowym. Działanie Solar API opiera się na tym, że narzędzie to uwzględnia różne detale, do których zaliczamy chociażby kominy na dachach bądź drzewa rzucające cień. Dzięki temu rozwiązanie to jest niebywale skuteczne. 

Czytaj więcej: Jak oszukują sprzedawcy fotowoltaiki i pomp ciepła

Czy Solar API jest godne uwagi?

Według danych opublikowanych przez firmę Google Solar API pokrywa już co najmniej 320 milionów budynków na całym globie. Wynik ten jest wprost imponujący, co potwierdza wysoką jakość tego narzędzia. Co prawda, w przypadku Polski cały kraj nie jest jeszcze pokryty Solar API, ale i tak w naszym państwie większość budynków może być kontrolowana pod kątem opłacalności dla instalacji fotowoltaicznych.

Zobacz również: Przepisanie licznika prądu na nowego właściciela. Jak zrobić to prawidłowo?

Szczególnie atrakcyjnie rozwiązanie to prezentuje się dla mieszkańców zachodniej Polski. W chwili obecnej usługa ta nie jest jednak jeszcze dostępna w aplikacji. Na ten moment z Solar API korzystają głównie przedsiębiorstwa specjalizujące się w zakresie energii słonecznej. Niebawem powinniśmy jednak zobaczyć to udogodnienie w Google Maps. 

Zmiany w Google Maps

Google Maps jest w chwili obecnej o wiele lepsze na iPhone 15 oraz innych urządzeniach Apple. Firma ta kooperuje z Mountain View, dzięki czemu otwiera szerokie możliwości dla osób interesujących się fotowoltaiką. Korzystanie z Google Maps jest tym samym o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze podczas podróżowania.

Warto wiedzieć: Folia termoizolacyjna na okna opinie – wady i zalety

Google Maps ma szerokie spektrum walorów, a dodanie do niego Solar API powinno sprawić, że proces decyzyjny przy wyborze instalacji fotowoltaicznej stanie się o wiele prostszy. Warto jednak podkreślić, że narzędzie to cały czas jest udoskonalane. Sprawia to, że do tego momentu nie ujawniło ono jeszcze swojego pełnego potencjału i wiele wskazuje na to, że wkrótce stanie się jeszcze lepsze niż dotychczas.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation