FotowoltaikawPolsce » Blog » Telefony od fotowoltaiki – skąd mają twój numer?

Telefony od fotowoltaiki – skąd mają twój numer?

Chyba każdy z nas otrzymał kiedyś nachalną ofertę fotowoltaiki lub nagrody w konkursie, w którym nie braliśmy udziału. Telemarketerzy nie dają za wygraną, a nas męczą ciągłe telefony z nieinteresującymi nas ofertami.

Skąd wziął się nasz numer w bazie call center? Gdy zapytamy o to telemarketera, zwykle otrzymamy mglistą odpowiedź, wspominającą o losowaniu. Prawda jednak wygląda nieco inaczej, a pozwolenia na umieszczenie naszego numeru w bazie udzielamy my sami.

Czytaj uważnie, na co się zgadzasz

Nachalne praktyki telemarketerów zwykle nas oburzają, a wiele osób twierdzi, iż zdobywanie przez nich numerów jest nielegalne. Nie jest to do końca prawda - zwykle sami udzielamy pozwolenia na umieszczenie naszego numeru w bazie, oczywiście nieświadomie.

Czytaj również: Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?

Skąd w takim razie telemarketerzy pozyskują nasze numery? Odpowiedź jest prosta - z internetu. Nie musisz wcale udostępniać nigdzie swojego numeru, wystarczy, że podajesz go podczas zakupów internetowych czy podczas wypełniania różnych ankiet. Jaki to ma związek z telemarketerami?

Przede wszystkim, podczas różnych czynności w internecie potwierdzamy zgody na kontakt marketingowy czy wysyłanie ofert, robiąc to albo z pośpiechu, albo z braku chęci przeczytania całego formularza. Dzięki naszej zgodzie na kontakt marketingowy, firma może podzielić się naszymi danymi kontaktowymi ze swoimi partnerami biznesowymi. Z tego względu zawsze warto dokładnie czytać regulaminy, na które się zgadzamy.

Czy da się usunąć numer z bazy call center?

Oczywiście, że tak. Mamy do tego pełne prawo, a firma fotowoltaiczna obowiązek, aby usunąć nasz numer z bazy na nasze życzenie. Można to osiągnąć przede wszystkim dzięki RODO, czyli ustawie o ochronie danych osobowych.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje fugowanie płytek?

Aby usunąć nasze dane kontaktowe z bazy firmy, należy skontaktować się z daną firmą, która jest administratorem naszych danych, co można zrobić przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pomocą specjalnego formularza na stronie firmy.

Prośba o usunięcie numeru, ale call center dalej dzwoni?

Zdarzają się niestety także takie sytuacje, w których mimo często wielokrotnych próśb, call center nadal definitywnie nie usunęło naszego numeru i nadal otrzymujemy telefony z ofertami. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto spróbować skontaktować się z firmą ponownie, jednak jeśli to nie przyniesie skutku, należy podjąć bardziej zdecydowane działania.

Sprawdź również: Ile kosztuje studnia głębinowa?

Należy wtedy zwrócić się do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdzie możemy wypełnić formularz i złożyć skargę na daną firmę, męczącą nas telemarketowymi ofertami. Wtedy na pewno nasz numer zniknie z bazy call center, a kara, jaką poniesie firma za nierespektowanie RODO, może wynieść nawet milion złotych.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here