Z pewnością każdy zastanawia się, jaki jest dokładny koszt montażu paneli fotowoltaicznych. Początkowe nakłady są stosunkowo duże, ale decyzja o ich założeniu jest bardzo korzystna. Inwestycja ta zwraca się bardzo szybko, jednak konieczne jest poniesienie niemałych wydatków związanych z ich założeniem. Jaki jest koszt tego typu usługi i ile trwa montaż paneli fotowoltaicznych? Odpowiedzi na te pytanie znajdują się w artykule poniżej.

Koszty związane z montażem paneli fotowoltaicznych

Każdy budynek jest inny i każdy ma inne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Te różnice sprawiają, że trudno określić całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej.

Otrzymaj wycenę i gwarancję montażu w 14 dni

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Konkretne koszty uzależnione są od wielu czynników. Jakie to czynniki? Koszty te uzależnione są od:

  mocy paneli – koszt jednostkowy montażu 1 kW, jest tym mniejszy, im wyższy jest wzrost mocy całego systemu. Niestety nie zmienia to faktu, że końcowa cena w przypadku instalacji o wysokiej mocy jest wyższa niż instalacja o mocy niższej,

  • rodzaju dachu. W przypadku dachów skośnych montaż paneli fotowoltaicznych będzie droższy. Im bardziej nieregularny kształt dachu, tym koszty montażu będą wyższe, 
  • lokalizacji rozdzielni prądu zmiennego – dotarcie do niej z kablami, czasami  wymaga większych nakładów pracy i kosztów,
  • gwarancji – dłuższa gwarancja instalacji fotowoltaicznej, związana jest z wyższymi kosztami.

  Koszt montażu fotowoltaiki może być różny w zależności od powyższych zmiennych. Zwykle mieści się on w granicach 700 – 1000 zł za 1 kW.

  Montaż paneli fotowoltaicznych ile trwają formalności?

  Ekipa montażowa ma niełatwe zadanie. Musi ona przede wszystkim zamontować panele fotowoltaiczne, a dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo podczas tych czynności, jak i podczas ich przyszłego użytkowania. Bezpieczeństwo to musi obejmować ich użytkowników oraz całą nieruchomość.

  Czytaj również: Ile kosztuje serwis instalacji fotowoltaicznej – Czy warto?

  W celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa związanego z użytkowaniem paneli fotowoltaicznych konieczne jest wzięcie pod uwagę wszelkich aspektów oraz warunków konstrukcyjnych związanych z budynkiem. Ważnym czynnikiem są także uwarunkowania zewnętrzne, które mogą wpływać na zwiększoną awaryjność lub innego typu nieprawidłowości.

  Każdy doświadczony fachowiec, znający się na swojej pracy, z pewnością weźmie pod uwagę wszystkie powyższe aspekty.

  Co najczęściej powoduje opóźnienia w terminie realizacji zamówienia na panele fotowoltaiczne?

  Najczęściej spotykanym czynnikiem mającym wpływ na opóźnienie montażu paneli fotowoltaicznych są błędy w projekcie. Ma to zwykle związek, z tym że zostaje on powierzony innej firmie niż ta, która ma zajmować się montażem.

  Zdarza się także, że przedłużenie prac spowodowane jest zmianą warunków atmosferycznych, niedostępnych w sprzedaży podzespołów lub niewystarczającą kondycją dachu. Ile w takim razie może trwać montaż paneli fotowoltaicznych? Jest to głównie uzależnione od wielkości inwestycji. Montaż paneli fotowoltaicznych dla firm trwa czasami kilka tygodni. Z kolei montaż paneli dla domu jednorodzinnego może zostać zakończony w ciągu jednego dnia. 

  Ile czasu zajmuje montaż instalacji paneli fotowoltaicznych

  W jaki sposób powinny być zamontowane panele fotowoltaiczne? Przygotowanie całkowitego projektu oraz wykonanie instalacji jest zadaniem dla fachowców z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami. Montaż tego typu instalacji przez osoby nieposiadające wiedzy i doświadczenia może zakończyć się niepowodzeniem.

  Warto wiedzieć: Fotowoltaika LubaczówFotowoltaika Nowa Dęba, Fotowoltaika Bielsk Podlaski

  A końcowy koszt takiego montażu z pewnością przewyższy ten proponowany przez doświadczoną ekipę. W celu obniżenia wydatków warto rozważyć opcję dofinansowania fotowoltaiki. Pozwoli to na obniżenie kosztów, a tym samym skorzystanie z usług jak najlepszych fachowców. 

  Sprawdź również: Fotowoltaika BiałystokFotowoltaika Suwałki,  Fotowoltaika ŁomżaFotowoltaika Augustów

  Marcin
  1. Ogólna ocena:

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here