FotowoltaikawPolsce » Blog » Ile czeka się montaż paneli fotowoltaicznych i zgody?
Ile czeka się montaż paneli fotowoltaicznych i zgody

Ile czeka się montaż paneli fotowoltaicznych i zgody?

Z pewnością każdy zastanawia się, jaki jest dokładny koszt montażu paneli fotowoltaicznych. Początkowe nakłady są stosunkowo duże, ale decyzja o ich założeniu jest bardzo korzystna.

Inwestycja ta zwraca się bardzo szybko, jednak konieczne jest poniesienie niemałych wydatków związanych z ich założeniem. Jaki jest koszt tego typu usługi i ile trwa montaż paneli fotowoltaicznych? Odpowiedzi na te pytanie znajdują się w artykule poniżej.

Koszty związane z montażem paneli fotowoltaicznych

Każdy budynek jest inny i każdy ma inne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Te różnice sprawiają, że trudno określić całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej.

Konkretne koszty uzależnione są od wielu czynników. Jakie to czynniki? Koszty te uzależnione są od:

mocy paneli – koszt jednostkowy montażu 1 kW, jest tym mniejszy, im wyższy jest wzrost mocy całego systemu. Niestety nie zmienia to faktu, że końcowa cena w przypadku instalacji o wysokiej mocy jest wyższa niż instalacja o mocy niższej,

  • rodzaju dachu. W przypadku dachów skośnych montaż paneli fotowoltaicznych będzie droższy. Im bardziej nieregularny kształt dachu, tym koszty montażu będą wyższe, 
  • lokalizacji rozdzielni prądu zmiennego – dotarcie do niej z kablami, czasami  wymaga większych nakładów pracy i kosztów,
  • gwarancji – dłuższa gwarancja instalacji fotowoltaicznej, związana jest z wyższymi kosztami.

Koszt montażu fotowoltaiki może być różny w zależności od powyższych zmiennych. Zwykle mieści się on w granicach 700 – 1000 zł za 1 kW.

Montaż paneli fotowoltaicznych ile trwają formalności?

Ekipa montażowa ma niełatwe zadanie. Musi ona przede wszystkim zamontować panele fotowoltaiczne, a dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo podczas tych czynności, jak i podczas ich przyszłego użytkowania. Bezpieczeństwo to musi obejmować ich użytkowników oraz całą nieruchomość.

Czytaj również: Ile kosztuje serwis instalacji fotowoltaicznej – Czy warto?

W celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa związanego z użytkowaniem paneli fotowoltaicznych konieczne jest wzięcie pod uwagę wszelkich aspektów oraz warunków konstrukcyjnych związanych z budynkiem. Ważnym czynnikiem są także uwarunkowania zewnętrzne, które mogą wpływać na zwiększoną awaryjność lub innego typu nieprawidłowości.

Każdy doświadczony fachowiec, znający się na swojej pracy, z pewnością weźmie pod uwagę wszystkie powyższe aspekty.

Co najczęściej powoduje opóźnienia w terminie realizacji zamówienia na panele fotowoltaiczne?

Najczęściej spotykanym czynnikiem mającym wpływ na opóźnienie montażu paneli fotowoltaicznych są błędy w projekcie. Ma to zwykle związek, z tym że zostaje on powierzony innej firmie niż ta, która ma zajmować się montażem.

Zdarza się także, że przedłużenie prac spowodowane jest zmianą warunków atmosferycznych, niedostępnych w sprzedaży podzespołów lub niewystarczającą kondycją dachu. Ile w takim razie może trwać montaż paneli fotowoltaicznych? Jest to głównie uzależnione od wielkości inwestycji. Montaż paneli fotowoltaicznych dla firm trwa czasami kilka tygodni. Z kolei montaż paneli dla domu jednorodzinnego może zostać zakończony w ciągu jednego dnia. 

Ile czasu zajmuje montaż instalacji paneli fotowoltaicznych

W jaki sposób powinny być zamontowane panele fotowoltaiczne? Przygotowanie całkowitego projektu oraz wykonanie instalacji jest zadaniem dla fachowców z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami. Montaż tego typu instalacji przez osoby nieposiadające wiedzy i doświadczenia może zakończyć się niepowodzeniem.

Warto wiedzieć: Fotowoltaika LubaczówFotowoltaika Nowa Dęba, Fotowoltaika Bielsk Podlaski

A końcowy koszt takiego montażu z pewnością przewyższy ten proponowany przez doświadczoną ekipę. W celu obniżenia wydatków warto rozważyć opcję dofinansowania fotowoltaiki. Pozwoli to na obniżenie kosztów, a tym samym skorzystanie z usług jak najlepszych fachowców. 

Sprawdź również: Fotowoltaika BiałystokFotowoltaika Suwałki,  Fotowoltaika ŁomżaFotowoltaika Augustów

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here