FotowoltaikawPolsce » Blog » Ile kosztuje montaż licznika wody?
Ile kosztuje montaż licznika wody

Ile kosztuje montaż licznika wody?

Wodomierze pomagają firmom użyteczności publicznej dokładnie śledzić, ile wody zużywają klienci. Robią to, mierząc przepływ wody wchodzącej i wychodzącej z domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Instalacja nowego wodomierza jest procesem prostym, stosunkowo niedrogim i wartym inwestycji. Jednak wodomierze mogą być drogie w instalacji. Można to jednak zrekompensować potencjalnymi oszczędnościami wynikającymi z mniejszego zużycia wody.

Wymiana wodomierza — ile to kosztuje i kto zakłada?

Cena instalacji nowego wodomierza spadła na przestrzeni lat. Nowsze modele są tańsze niż starsze systemy. Ponadto obecny trend w technice pomiarowej oznacza, że ​​coraz więcej systemów jest zastępowanych nowszymi modelami.

Sprawdź również: Ile kosztuje montaż licznika prądu?

Oba czynniki doprowadziły do ​​ogólnego obniżenia kosztów instalacji nowych wodomierzy. Dlatego jest to świetna inwestycja dla właścicieli domów, którzy chcą obniżyć rachunki za media.

Cennik montażu licznika wody w 2023 roku

Montaż licznika wody może kosztować od 100 do 150 złotych zależnie od typu i miejsca montażu. Cena wzrasta, jeżeli licznik zostanie dostosowany do odczytu radiowego. Jeśli szukasz przystępnych stawek, nie bój się – cena montażu licznika wody jest zazwyczaj do około 100 złotych

Niestety nie wszystkie wodomierze są sobie równe. Koszt instalacji nowego wodomierza zależy od jego rodzaju i miejsca, w którym jest zainstalowany. Na przykład wykopanie terenu i fundamentów jest dość kosztowne w porównaniu z wymianą starszego licznika znajdującego się w pustce lub na strychu. Ponadto niektóre obszary mogą wymagać więcej pracy niż inne ze względu na lokalne przepisy hydrauliczne i normy budowlane.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje montaż pieca na ekogroszek? – Średnie ceny w Polsce

Ponadto nowe liczniki mogą wymagać ponownego zainstalowania linii energetycznych lub wymiany połączeń z głębszymi rurami. Czynniki te mogą znacznie zawyżyć początkową cenę instalacji nowego wodomierza.

Wymiana wodomierza — kiedy trzeba to zrobić?

Chociaż nowe wodomierze są generalnie tańsze niż ich poprzednicy, początkowa inwestycja może nadal być kosztowna. Koszt kopania fundamentów i kształtowania krajobrazu jest przystępny tylko wtedy, gdy wartość nieruchomości wzrosła z biegiem czasu. Chociaż możesz otrzymać ulgę podatkową za wykonanie tej pracy, i tak będziesz musiał zapłacić te podatki w przyszłości z powodu inflacji.
Niestety instalacja nowych wodomierzy nie zawsze jest tego warta ze względu na wysiłek. Wykopywanie fundamentów jest czasochłonne i wymaga specjalistycznego sprzętu.

Czytaj również: Koszt Instalacji pieca gazowego w 2023 roku – Jak obliczyć?

Ponadto może to wymagać przestrzegania lokalnych rozporządzeń i przepisów hydraulicznych, aby upewnić się, że Twój dom spełnia wymagania przepisów podczas kopania na podwórku. Ponadto wymiana starego licznika może wymagać wykopania innych rzeczy na podwórku, takich jak przewody elektryczne lub przewody gazowe.

Wymiana wodomierza na własną rękę — jak to zrobić?


Chociaż wodomierze są generalnie niedrogie w instalacji, nie zawsze są tego warte. Nowsze modele są tak samo drogie jak ich poprzednicy i mogą wymagać dodatkowego kopania lub okablowania oprócz zwykłej wymiany starego licznika.

Ile kosztuje wymiana licznika wody?

Ogólnie rzecz biorąc, warto inwestować w nowe wodomierze, ponieważ dostarczają one dokładnych informacji o tym, ile klienci zużywają wodę używać. Jednak właściwe planowanie jest ważne przy ustalaniu, czy instalacja nowych wodomierzy jest najlepszą opcją dla potrzeb zużycia wody w gospodarstwie domowym. Właściwie zaplanowana inwestycja w nowe wodomierze może zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie zmniejszając ilość odpadów i zwiększając wydajność.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation