FotowoltaikawPolsce » Blog » Ile kosztuje montaż wkładu kominowego?
Ile kosztuje montaż wkładu kominowego

Ile kosztuje montaż wkładu kominowego?

Wkłady kominowe to niedrogi sposób na poprawę wyglądu zewnętrznego domu. Są prostym i skutecznym sposobem zapobiegania szkodom pożarowym i zmniejszania wydajności komina. Aby zapewnić prawidłowe działanie, należy dokładnie wyczyścić komin przed zamontowaniem wkładu. W przeciwnym razie możesz nie osiągnąć pożądanych rezultatów.

Wkłady kominowe występują w wielu stylach, co może być mylące dla właścicieli domów. Jednak te wkłady kominowe są bardzo przystępne cenowo i zapewniają doskonały stosunek jakości do ceny.

Ile kosztuje montaż wkładu kominowego w 2024r?

Wkłady kominowe to świetna inwestycja, ponieważ są przystępne cenowo i łatwe w montażu. Są również szybkie i bezbolesne do samodzielnego wykonania. Większość prac możesz wykonać z poziomu gruntu dzięki drabinom i platformom. Ponadto do ukończenia tego projektu nie są potrzebne ciężkie narzędzia ani specjalistyczne szkolenia. Każdy, kto ma podstawowe umiejętności majsterkowania, może zainstalować nową wykładzinę w ciągu jednego dnia.

Czytaj również: Ile kosztuje montaż grzejników i kaloryferów?

Ponadto oszczędności, które uzyskasz dzięki nowej wkładce, pozwolą ci z łatwością pokryć koszty materiałów eksploatacyjnych. Samodzielne wykonanie to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i poprawę wyglądu domu. Do zainstalowania wkładu kominowego potrzebny jest podstawowy sprzęt spawalniczy, drabiny i platformy, blacha, szczypce do cięcia rur, bezpieczeństwo gogle i obuwie ochronne. Będziesz także musiał wyczyścić obszar wokół komina przed zainstalowaniem wkładki, aby nie uszkodzić zewnętrznych powierzchni domu. Niektóre wkładki są również dostarczane z elementami narożnymi, które pomagają zdefiniować rogi komina. Te narożniki mogą pomóc w zapobieganiu przedostawaniu się brudu do domu przez pęknięcia w samym kominie.

Cennik montażu wkładu kominkowego

  • Frezowanie komina i powiększenie otworu - to średni koszt od 400 - 500 zł
  • Montaż nowego wkłady kominowego w 2023 roku to koszt średnio 170 – 210 zł/mb komina.
  • Renowacja starego wkładu kominowego będzie nas kosztowała ok. 250 – 280 zł/mb (cena zawiera koszt materiałów).
  • Sprawdzenie szczelności komina będziemy musieli zapłacić 240 – 370 zł.

Dlatego ważne jest, aby uszczelnić wszystkie możliwe punkty wejścia do domu podczas instalowania nowej wykładziny. Chociaż wykładziny są tanie i łatwe w montażu, niektórzy ludzie nadal wybierają profesjonalną pomoc przy usuwaniu starej. Profesjonaliści mogą być znacznie drożsi niż projekty DIY, takie jak ten.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje montaż pieca na ekogroszek?

Zwykle pobierają opłaty za godzinę i mogą nie być w stanie zrobić wszystkiego, czego od nich potrzebujesz - zwłaszcza jeśli masz ograniczone doświadczenie w samodzielnym usuwaniu starych kominów. Niektórzy ludzie uważają, że wymiana starego wkładu jest zbyt kosztowna i niepotrzebna, skoro może łatwo temu zaradzić, wykonując zamiast tego drobne czynności konserwacyjne. Usunięcie starej wykładziny może wymagać zatrudnienia profesjonalisty, ponieważ może to spowodować uszkodzenie zewnętrznej powierzchni domu.

Dlaczego warto zainwestować w droższy wkład kominkowy?

Ważne jest, aby upewnić się, że masz dobrą ofertę na swój wkład, zanim zaangażujesz się w ten kosztowny projekt. Niektórzy ludzie nie wierzą, że wkłady kominowe są konieczne, gdy istnieje tak wiele innych sposobów zapobiegania szkodom pożarowym w twoim domu . Na przykład istnieją farby ognioodporne, które można zastosować, aby najpierw zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez ogień na zewnętrznej powierzchni domu. Nawet jeśli zdecydujesz się na użycie wkładu kominowego oprócz tych innych metod, nie zawsze gwarantuje to, że Twój dom nie zapali się podczas silnych wiatrów lub przerw w dostawie prądu. Wiele osób nie zastanawia się, jak wiele czasu zajmuje usunięcie starego wkładu kominowego, ponieważ zakładają, że zajmie to godziny zamiast minut.

Czytaj również: Ile kosztuje montaż pieca na pellet?

Co wpływa na cenę montażu wkładu kominowego?

Instalacja nowego wkładu kominowego zajmuje tylko kilka godzin po przygotowaniu obszaru i zaznaczeniu, gdzie każdy element ma się znaleźć. Jednak usunięcie starego wkładu kominowego wymaga profesjonalnej wiedzy, ponieważ może spowodować poważne uszkodzenia strukturalne, jeśli nie zostanie wykonane od razu. Ogólnie rzecz biorąc, wkłady kominowe to niedrogi sposób na poprawę wyglądu zewnętrznego domu bez rozbijania banku lub zabierania pieniędzy. za dużo czasu.

Warto wiedzieć: Koszt Instalacji pieca gazowego w 2023 roku – Jak obliczyć?

Rodzaje wkładów kominowych

Wymagają jednak najpierw pewnych prac przygotowawczych, a następnie mogą wymagać profesjonalnej pomocy, w zależności od tego, jak dokładnie wykonujesz prace konserwacyjne w domu. Pomimo tego ostrzeżenia projekty typu „zrób to sam” zapewniają doskonały stosunek jakości do ceny i zdecydowanie warto je rozważyć, jeśli masz ograniczony budżet, ale chcesz czegoś lepszego niż katastrofa w stylu „zrób to sam”!

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation