FotowoltaikawPolsce » Blog » Ile kosztuje montaż pieca na pellet?
Ile kosztuje montaż pieca na pellet

Ile kosztuje montaż pieca na pellet?

Piece na pellet cieszą się popularnością, ponieważ są wydajne, ekonomiczne i bezpieczne. Piece te wykorzystują źródło paliwa, które jest lepsze dla środowiska niż tradycyjne metody ogrzewania. Piece na pellet są łatwe w instalacji i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Niestety, nie wszystkie piece na pelety są sobie równe. Niektóre piece są źle zaprojektowane i mogą być niebezpieczne. Instalacja pieca na pelety wymaga dodatkowych kosztów i czasu w porównaniu z innymi metodami ogrzewania. Piece na pelety są wydajne, ponieważ spalają paliwo, które wytwarza bardzo mało odpadów.

Oznacza to, że piece na pellet wytwarzają bardzo mało dymu w porównaniu z innymi metodami ogrzewania. To sprawia, że ​​piece na pellet są idealne do domów, w których występują problemy z jakością powietrza w pomieszczeniach. Piece na pellet są również łatwe do czyszczenia, ponieważ nie wytwarzają dużej ilości odpadów. Dlatego piec na pellet to skuteczny i bezpieczny sposób ogrzewania domu.

Jakość i trwałość pieców na pellet

Piece na pellet są również ekonomiczne, ponieważ spalają pelety drzewne, a nie węgiel lub gaz ziemny. Pelety produkowane przez piece na pelet zwykle wystarczają na lata, zanim trzeba będzie je wymienić. Dzięki temu opłaca się ogrzewać dom pelletem zamiast tradycyjnymi paliwami. Ponadto nie ma żadnych podatków ani ukrytych kosztów przy korzystaniu z pelletu jako źródła paliwa. To sprawia, że ​​jest to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów ogrzewania domu. Pelety są również czyste, ponieważ podczas spalania nie wytwarzają dwutlenku węgla. Nie zawierają również sadzy, dzięki czemu są bezpieczniejsze niż inne paliwa.

Więcej informacji: Kotły na pellet jaki warto wybrać? 

Opłacalność montażu pieców na pellet w 2024 roku

Dlatego ogrzewanie domu pelletem jest lepsze dla środowiska niż tradycyjne metody ogrzewania, takie jak węgiel czy gaz ziemny. To sprawia, że ​​piece na pelety są czystym i bezpiecznym sposobem ogrzewania domu. Innym powodem, dla którego piece na pelety są tak popularne, jest to, że są łatwe w instalacji. Większość pieców na pelety wykorzystuje systemy zasilania grawitacyjnego, które ułatwiają właścicielom domów bez doświadczenia hydraulicznego ich samodzielną instalację. To sprawia, że ​​instalacja pieca na pelet jest łatwym projektem dla przeciętnego właściciela domu. To sprawia, że ​​jest to idealna opcja dla początkujących majsterkowiczów, którzy chcą nauczyć się nowego zestawu umiejętności.

Warto wiedzieć również: Ile kosztuje pellet drzewny za tonę

Średnie ceny pieców na pellet w 2024 roku

  • Za piec do mieszkania nie przekraczającego 120 m2 z palnikiem retortowym zapłacimy od 5000-8000 zł.
  • Za piec do domu o powierzchni do 200 m2 z palnikiem zasypowym zapłacimy średnio 8000-12000 zł.
  • Za piec na pellet wyposażony w specjalny system czyszczenia palnika oraz monitoringu spalania zapłacimy średnio 12000-15000 zł.

Cennik montażu pieców na pellet w 2024 roku

  • W zależności od rodzaju kotła, za montaż w 2024 roku zapłacimy od 1000-3000 zł w zależności o regionu w Polsce.

Długowieczność pieców na pelet sprawia, że ​​są one dobrą inwestycją na długi czas. Zostały zaprojektowane tak, aby działały przez wiele lat bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac konserwacyjnych lub naprawczych w tym okresie. Pelety produkowane przez te piece mają taką samą konsystencję, niezależnie od tego, ile mają lat, kiedy są spalane.

Czytaj więcej: Koszt Instalacji pieca gazowego w 2023 roku – Jak obliczyć?

Dlatego koszt materiałów musi być poniesiony tylko raz, a nie co kilka lat, przy wymianie pelletu w tradycyjnym piecu. Pomimo tych korzyści, niektórzy ludzie uważają, że kominki na pelet nie są wystarczająco wydajne w porównaniu z innymi metodami ogrzewania, takimi jak piec lub grzejniki elektryczne. Mimo to inni uważają, że wydajność nie powinna być jedynym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, jaki rodzaj systemu grzewczego zastosować w domu. Zamiast tego, powinieneś wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak bezpieczeństwo, koszty i komfort przy podejmowaniu decyzji o najlepszej opcji dla Ciebie i Twojej rodziny! Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre piece na pelety mogą być niebezpieczne, jeśli są nieprawidłowo zainstalowane lub używane w sposób nieodpowiedzialny.

Jakie są koszty eksploatacji kotła na palety?

Ponadto początkowy koszt pieca na pelety może być zaporowy dla niektórych właścicieli domów, którzy nie są jeszcze pewni, czy warto.. Istnieją dodatkowe koszty instalacji związane z instalacją peletów, ponieważ nie ma pieca ani systemu przypominającego kocioł, takiego jak jest z grzejnikami elektrycznymi i piecami. Pelety należy umieszczać w specjalnych pojemnikach, które łatwo się wypaczają po podgrzaniu w piecu..

Czytaj również: Koszt Instalacji klimatyzacji w 2023 roku – Jak obliczyć?

Ogólnie rzecz biorąc, piece na pelet to wydajne, ekonomiczne i bezpieczne sposoby ogrzewania domu, ponieważ pod warunkiem, że są prawidłowo zainstalowane i używane w sposób odpowiedzialny. Jednak nie wszystkie piece na pelety są sobie równe, a korzystanie z nich wiąże się z dodatkowymi kosztami instalacji w porównaniu z innymi systemami grzewczymi. Ponadto niewłaściwe użytkowanie może wiązać się z dodatkowymi zagrożeniami lub nieodpowiedzialnie, więc właściciele domów powinni zachować ostrożność podczas korzystania z tych systemów w swoich domach.

Firmy zajmujące się montażem pieców na pellet w 2024

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation