FotowoltaikawPolsce » Blog » Ile kosztuje wykonanie kominka?
Ile kosztuje wykonanie kominka

Ile kosztuje wykonanie kominka?

Budowa kominka to kosztowny projekt. Niektórzy uważają, że koszt jest tego wart ze względu na wartość dodaną, jaką ich dom będzie miał, gdy dodadzą kominek. Inni uważają, że jest to niepotrzebne i za drogie. Niektórym wydaje się, że zbudowanie kominka jest łatwe; inni uważają, że wymaga to specjalistycznych umiejętności i materiałów.

Co obecnie wpływa na budowę kominka?

Chociaż decyzja o budowie kominka jest złożona, ważne jest, aby zrozumieć jej koszt. Kominki są zwykle budowane z kamienia, ponieważ jest to najdroższy materiał w użyciu. Większość kominków wykonana jest z wapienia lub granitu; oba te materiały są bardzo drogie i rzadko dostępne na obszarze, na którym budujesz. Dlatego będziesz musiał sprowadzić je z odległych miejsc, takich jak Włochy czy Kanada. Są to bardzo wymagające zawody wymagające dużego nakładu pracy ze strony wykwalifikowanych pracowników.

Czytaj więcej: Ile kosztuje montaż wkładu kominowego?

Cennik wykonania kominka w domku w rok 2023

  • Koszt budowy kominka w 2023 roku to cena 10000 – 22000 zł.
  • Koszt budowy kominka z płaszczem wodnym w 2023 roku to cena 20000 – 30000 zł.
  • Koszt wykonania instalacji nawiewnych do pomieszczeń zapłacimy średnio 600-800 zł.
  • Koszt budowy kominka konwekcyjnego - cena 5000 – 8000 zł.  za wkład

Ponadto większość kominków jest zbudowana na fundamentach, więc muszą być wystarczająco mocne, aby utrzymać dom nad nimi. To sprawia, że ​​kominek jest niezwykle kosztowny w budowie. Ponadto wiele osób uważa, że ​​dodanie kominka do domu zwiększy jego wartość. Ludzie chcą mieć kominki w swoich domach, ponieważ są piękne i dodają charakteru przestrzeni. Co więcej, świetnie wyglądają, gdy są podświetlone w nocy! Wiele osób uważa, że ​​właściciele domów otrzymają więcej pieniędzy za swoje domy, jeśli uwzględnią w projekcie kominki. Rzeczoznawcy doceniają również kominki przy ocenie domów na sprzedaż; sprawia, że ​​domy wyglądają na znacznie droższe niż są w rzeczywistości. Konstruktorzy kominków mogą zarobić dużo pieniędzy, budując kominek - i dlatego warto za to zapłacić. Nie wszyscy zgadzają się z tym pomysłem.

Sprawdź również: Ile kosztuje ocieplenie elewacji styropianem?

Jakie są możliwości zbudowania kominka w domu?

Niektórzy uważają, że budowanie kominka jest niepotrzebne, ponieważ wiele domów ma kominki wbudowane w podłogę zamiast w ściany. Ten typ kominka jest znacznie tańszy niż budowanie z kamienia i jest obecnie bardziej powszechny. Jednak niektórzy ludzie uważają, że posiadanie praktycznego kominka wbudowanego w ścianę jest o wiele bardziej atrakcyjne i bardziej przytulne niż kominek wbudowany w podłogę. Niektórzy uważają, że budowanie kominka nie jest konieczne, ponieważ zamiast kamienia można użyć innych materiałów . Na przykład niektórzy budowniczowie używają forniru z cegły zamiast prawdziwej cegły podczas budowy kominków. Jest to niedrogi materiał, który ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż użycie kamienia do każdego kominka w Twojej okolicy!

Ile kosztuje zrobienie kominka z płaszczem wodnym?

Ponadto wielu budowniczych buduje kominki z niedrogich materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak resztki bloczków betonowych i ceglanych kamieni paleniskowych - które są bezpłatne! Inni nie zgadzają się z tym pomysłem i uważają, że budowa kominka wymaga specjalistycznych umiejętności i materiałów, ponieważ wymaga ustawienia fundamentów i obramowania ściany prawidłowo. Większość budowniczych korzysta z podwykonawców przy budowie kominków, więc większość prac jest wykonywana szybko i sprawnie. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o używaniu tego rodzaju materiału do ścian domu; w przeciwnym razie możesz mieć niebezpieczną konstrukcję, jeśli nie zatrudnisz eksperta, który wykona tę pracę za Ciebie.

Warto wiedzieć: Koszt Instalacji pieca gazowego w 2023 roku – Jak obliczyć?

Ile kosztuje zrobienie kominka w domu?

Budowa kominka kosztuje dużo pieniędzy - nawet jeśli zamiast kamienia używasz materiałów pochodzących z recyklingu! Jednak nadal jest to opłacalne, ponieważ dodaje wartości zewnętrznemu domowi i zwiększa jego wartość, a także funkcjonalność. Ponadto, w zależności od tego, jak dobrze Twój budowniczy ma wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z materiałów pochodzących z recyklingu, możesz nie potrzebować dodatkowej pomocy w tym zakresie. Tylko upewnij się, że twój budowniczy ma doświadczenie w pracy z materiałami pochodzącymi z recyklingu, więc wie, jak to robić bezpiecznie!

Firmy zajmujące się montażem wkładów kominowych w 2023

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation