FotowoltaikawPolsce » Blog » Panele fotowoltaiczne na balkonie Panasonic HIT

Panele fotowoltaiczne na balkonie Panasonic HIT

Czy balkonowe panele słoneczne są przydatne w mieszkaniach? Miliony najemców i właścicieli mieszkań są na straconej pozycji, ponieważ nie mogą skorzystać z energii słonecznej, ponieważ nie mają dachu, na którym mogliby umieścić swój system energii słonecznej.

Typowa instalacja solarna wymaga dużego budżetu i prywatnego dachu. Można przezwyciężyć te trudności, instalując panele słoneczne na parapetach i balkonach. Instalację paneli słonecznych na balkonie można wykonać samodzielnie. Nie wymaga żadnej pomocy ze strony instalatorów solarnych.

Balkon powinien być skierowany na południe. Kolejną zaletą takiej instalacji jest to, że możemy zabrać fotowoltaikę ze sobą, gdy wyprowadzamy się z tego mieszkania. Ten system jest prosty, ponieważ nie jest związany z siecią elektryczną za licznikiem mieszkania. Oznacza to, że system jest czysty i łatwy w instalacji.

Duże oszczędności

Okres zwrotu finansowego dla systemu balkonowego 360W wynosi 25 lat. Gdyby panele znajdowały się na dachu, całe obliczenia byłyby inne. Produkcja energii na dachu jest znacznie wyższa niż na balkonie. System na balkonie zdecydowanie ma swoje ograniczenia. 

Czytaj również: Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Zwrot finansowy systemu jest dość długi, ze względu na stosunkowo mały system paneli słonecznych. Biorąc pod uwagę ograniczenia przestrzenne balkonu. Natomiast takie działanie jest jak najbardziej wykonalne. Jeżeli chodzi o oszczędności to przeciętna rodzina decydująca się na zastosowanie takiego rozwiązania ma możliwość zaoszczędzenia nawet 148 euro rocznie. 

Sprawdź również: Jak obniżyć rachunek za prąd? – Fotowoltaika w 14 dni

O tym warto pamiętać!

 Wytwarzanie energii z paneli na balkonie będzie ograniczone, ponieważ liczba paneli jest mniejsza i mają ograniczoną ekspozycję na słońce. Istnieją pewne wskazówki dotyczące optymalizacji produkcji energii. Regulacja nachylenia paneli słonecznych w zależności od pór roku pomaga wygenerować więcej energii. Jest to proste, jeśli chodzi o regulację nachylenia paneli mocowanych na balkonie. Wybór wydajnych paneli fotowoltaicznych do balkonowego systemu solarnego pomoże w zwiększeniu produkcji energii. Panele słoneczne Panasonic HIT to jeden z najbardziej innowacyjnych i wydajnych sposobów wytwarzania energii słonecznej.

Warto wiedzieć: Ile paneli fotowoltaicznych na 1 kW mocy ?

Panele słoneczne Panasonic HIT Opinie

Te krzemowe heterozłączne ogniwa słoneczne mają unikalną strukturę, co skutkuje wysoką wydajnością. Wymaga mniej miejsca w porównaniu do kWp. Ten model ma dwustronne panele, które mogą wykorzystywać bezpośrednie napromieniowanie i rozproszone lub odbite napromieniowanie. Wysoka wydajność, a także mniejsze zużycie miejsca sprawiają, że ten rodzaj paneli fotowoltaicznych jest idealnym rozwiązaniem dla balkonowego systemu solarnego.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here