FotowoltaikawPolsce » Blog » Panele fotowoltaiczne REC – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

Panele fotowoltaiczne REC – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

REC tak naprawdę oferuje możliwie najlepszy stosunek ceny do gwarancji na produkt. W polski warunkach fotowoltaiczne panele REC są jedyną opcją sensowną średniej oraz dużej instalacji z gwarancją na dwadzieścia, czy też na dwadzieścia pięć lat. Firma ta jest znana z ogniw na pół oraz z paneli najmocniejszych polikrystalicznych na rynku.

Najważniejsze informacje o REC

Panele fotowoltaiczne REC

W ofercie tejże firmy na pewno podobają się nam:

  • panele z ciętymi ogniwami na pół, które od wielu lat mają genialnie wyniki w testach PVEL,
  • seria Alpha za wydajność,
  • seria TwinPeak za stosunek długości gwarancji bezpośrednio do ceny.

Co trzeba wiedzieć o firmie REC Solar?

Główna kwatera firmy REC znajduje się w Norwegii. Z kolei w Singapurze znajduje się ich centrum operacyjne. Przedsiębiorstwo to istnieje od 1996 toku i od tego czasu przebyło drogę od zakładu niewielkiego z ręczną produkcją po fabrykę w pełni zautomatyzowaną w Singapurze. Marka nosiła początkowo nazwę – Renewable Energy Corporation. Tłumacząc nazwę jest to Korporacja Energii Odnawialnej. Teraz jest znana jako REC Group.

Montaż paneli fotowoltaicznych REC – sprawdź wycenę

Rec pod koniec roku 2017 miał na koncie ponad 7,6 GW wyprodukowanych fotowoltaicznych paneli. W ostatnich latach miała miejsce najważniejsza zmiana w polityce firmy. Chodziło o zwiększenie gwarancji na produkt do dwudziestu lub do dwudziestu pięciu lat na wszelkie produkty. REC skupia się w całości na fotowoltaicznym rynku, ale jako, że stanowi część znacznie większej grupy, ma o wiele bardziej stabilne finansowe podłoże.

Czytaj również: Panele fotowoltaiczne Bruk-Bet – czy warto kupić?

Niezawodność paneli fotowoltaicznych REC

REC Group wytwarza jedne z możliwie najlepszych fotowoltaicznych paneli na świecie. To na pewno potwierdza sama niezawodność produktów, a do udzielone gwarancje. Nagrody, które potwierdzały niezawodność produktów - REC ma świetne wyniki od wielu lat dla swoich modułów z ciętymi ogniwami na pół. W ubiegłym roku zdobyły one cztery z pięciu wyróżnień.

REC daje w standardzie dwadzieścia lat gwarancji na produkt. Mowa nawet o panelach polikrystalicznych. Jeśli skorzysta się z usług instalatora, to można otrzymać jeszcze dodatkowo pięć lat gwarancji. Ten instalator musi mieć certyfikat REC.

Sprawdź więcej: Panele fotowoltaiczne Viessmann – czy warto kupić?

Gwarancja oraz ubezpieczenie Paneli fotowoltaicznych REC

Fotowoltaiczne panele REC znajdują się niemal zaraz za ścisłą czołówką pod względem samej wydajności. Nie są tytanami wydajności jak SunPower, a udzielane gwarancje przez nich na uzysk są standardowe, ale poza tym mamy do czynienia z naprawdę wysoką jakością. W końcu wśród nich się znajdują najmocniejsze polikrystaliczne panele - TwinPeak2. W tejże sekcji podkreślić warto naprawdę świetną odporność na temperaturę oraz także na podwójny układ, który zwiększa sam uzysk w warunkach zacienienia częściowego. Gwarancje na uzysk mogłyby być nieco większe.

Na pewno mamy w ich przypadku także zaufanie ze strony banków. REC Group obecnie zajmuje szóste miejsce na liście prestiżowej Bloomberg'a. Dotyczy ona projektów finansowych z terminowych kredytów po 1 lipca 2016 roku. Lista porównuje moc łączną elektrowni fotowoltaicznych postawionych z paneli konkretnego producenta, a finansowanych przez instytucje bankowe. Sama popularność paneli REC pośród inwestorów oraz banków świadczy o wierze w stabilność finansową tegoż przedsiębiorstwa oraz jakość ich produktów.

Czytaj więcej: Panele fotowoltaiczne Trina Solar – czy warto kupić?

Opinie o panelach fotowoltaicznych REC

Teraz pora na stabilność finansową. REC Group w 2016 roku zajmowało pierwsze miejsce na liście producentów PV finansowo stabilnych wyliczanych metodą o nazwie Altman Z-Score. Nie mamy jednak danych z kolejnych lat. Wszystko wskazuje na to, że REC się cały czas znajduje bardzo wysoko. Naprawdę jest to firma godna polecenia.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here