FotowoltaikawPolsce » Blog » Panele fotowoltaiczne Trina Solar – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary
Panele fotowoltaiczne Trina Solar – czy warto kupić

Panele fotowoltaiczne Trina Solar – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

Producent paneli fotowoltaicznych Trina Solar pośród ekspertów fotowoltaiki zbierają od ponad dwudziestu pięciu lat dobre opinie. Sugeruje nam to, aby się na poważnie zastanowić nad ich zakupem. Należy także zaznaczyć, że nowa seria Vertex S wyróżnia się przepięknym, jak i czarnym designem.

Bez dwóch zdań podnosi to samą estetykę dachów. Po kolei wyjaśnijmy jaką technologię, ceny paneli fotowoltaicznych oraz gwarancję Trina Solar oferuje, a do tego porównamy obiektywnie tę markę do innych paneli z półki cenowej bardzo podobnej. Nie ma zatem co zwlekać. Pora przejść do szczegółów.

Jakie były początki firmy Trina Solar?

Trina Solar jest jedną z najstarszych, jak i najlepiej rozpoznawalnych na rynku dużych produkcyjnych firm panele fotowoltaiczne. Jej początki są notowane na 1997 rok, a przez te minione już dwadzieścia pięć lat jej fachowcom udało się opracować aż osiemset patentów oraz udało się pobić dwadzieścia jeden razy rekord świata w samej wydajności ogniw fotowoltaicznych. Renoma firmy jest naprawdę spora. Firma ta zaliczana jest do pionierów branży, których jak najbardziej warto szanować.

Bardzo ważne jest także to, że każda osoba, która ceni jakość, panele marki Trina Solar nieprzerwanie od wielu, wielu sezonów są plasowane w rankingu Tier 1 Bloomberg'a. Są zatem one w ścisłej czołówce światowej. Oznacza to nic innego jak to, że są one po prostu dobrej jakości. Firma Trina Solar pochodzi z Chin, a swoje moduły PV oraz komponenty produkuje w Wietnamie, Chinach, jak i w Tajlandii.

Technologia, które jest wykorzystywana w Trina Solar

Gdy bierze się pod uwagę fakt, że panele marki Trina Solar są produkowane już od ćwierć wieku, można się słusznie domyślać, że ta firma testowała już przeróżne technologie. Na moment bieżący skupiają się dokładnie na czterech. Są to:

  • 1/3 Cut,
  • Halfcut,
  • MBB,
  • Bifacial.

Sprawdź więcej: Pompy ciepła Vaillant – czy warto kupić?

Technologia 1/3 Cut

Technologia 1/3 Cut polega na tym, że ogniwa w zasadzie są w każdym module przecięte na dokładnie trzy części. Sprawia to nic innego jak to, że przy tym samym rozmiarze moduły, zyskuje się więcej ogniw. Zamiast 72, dostajemy 3 x 72, a więc dokładnie 216 mniejszych ogniw. Zabieg cięcia ogniw na pewno podnosi rezystancję, wytrzymałość temperaturową, wytrzymałość mechaniczną, a co więcej, podnosi wyjściową moc.

Zobacz również: Panele fotowoltaiczne SunPower – czy warto kupić?

Technologia Halfcut

HalfCut to ogniwa połówkowe. Jest to technologia paneli fotowoltaicznych znana już od lat. Możemy ją spotkać praktycznie u każdego dużego producenta. Daje dobre wyniki oraz stabilne. Jednocześnie podnosi żywotność paneli. Mamy tutaj do czynienia z ich większą odpornością oraz wytrzymałością na prace przy wysokim temperaturach.

Technologia MBB

Technologia MBB to o prostu technologia Multi-Busbar. Są to węższe oraz cieńsze szynoprzewody. Na niej bazują między innymi panele Trina Solar. Jej zaletą niebagatelną jest skrócenie samej odległości przewodzenia prądu o ponad połowę. To sprawia, że rezystancja taśmy się zmniejsza o piętnaście procent. Może wpływać ona na redukcję ryzyka samej utraty mocy.

Czytaj więcej: Jakie kable najlepsze do paneli fotowoltaicznych?

Technologia Bifacial

Fotowoltaiczne panele w technologii o nazwie Bifacial to po prostu panele dwustronne. Firma Trina Solar oferuje je w serii Vertex o bardzo dużej mocy od 480 do 665W. Są to moduły PV, które wykorzystuje nie fotowoltaika domowa, a tak naprawdę fotowoltaika dla farm oraz dla przedsiębiorstw. Ich bardzo specyficzna cecha to oczywiście możliwość wykorzystania odbitego promieniowania (dajmy na to od gruntu, czy też od lustra wody).

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation