Pompy ciepła Hisense

Marka ta jest sponsorem trwających Mistrzostw Świata FIFA Qatar w 2022.  O nowym produkcie dowiesz się więcej z tego tekstu. Zapraszamy do zapoznania się z nim.  

Jaka jest historia marki Hisense?

Przedsiębiorstwo elektroniczne Hisense powstało w roku 1979 w Chinach. Zajmuje się głównie produkcją artykułów gospodarstwa domowego. Przez cały okres swojej działalności firma ta stawia na najnowsze technologie, a co za tym idzie wysokiej jakości profesjonalnie wykonane artykuły.  Obecnie Hisense jest najpopularniejszą marką telewizorów w takich krajach jak Republika Południowej Afryki, Australii i Chinach.

Jest też drugim pod względem popularności producentem chłodziarko-zamrażarek w Chinach. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad osiemdziesiąt tysięcy osób w pięćdziesięciu czterech zakładach pracy. Cały czas trwa tam praca nad udoskonalaniem produktów oraz optymalizacji cen zakupu. Celem jest jak największa liczba klientów. Hisense wykorzystująca swoich doskonałych fachowców zaprojektowała pompy ciepła.

Otrzymaj bezpłatną ofertę instalacji pomp ciepła Hisense

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Oferta pomp ciepła Hisense

  Aktualnie w ofercie znajdują się następujące modele pomp Hisense:

  • Hi- Therma Monoblock-moc 4 lub 8 kW 
  • Hi- Therma Split- moc 6 kW

  Hi- Therma Split- pompa działająca w systemie powietrze-woda. Jednostki zewnętrzna i wewnętrzna są od siebie oddzielone. Przy czym jednostka wewnętrzna wraz z płytowym wymiennikiem ciepła, pompą obiegową i zbiornikiem wyrównawczym, umieszczona jest w pomieszczeniu. Zapobiega to zamarzaniu wody w układzie. 

  Hi- Therma Monobloc– pompa działająca w systemie powietrze- woda. Jednostki zewnętrzna i wewnętrzna są jednym modułem. Wszystkie funkcje realizowane są za pomocą tej jednostki. W tym przypadku nie ma konieczności orurowania czynnika chłodniczego. Cała jednostka podłączona jest do instalacji wodnej. Oczywiście zestaw obejmuje wszystkie potrzebne elementy hydrauliczne, czyli zbiornik wyrównawczy, pompę obiegową oraz płytowy wymiennik ciepła.

  Ekran pompa ciepła Hisense

  System powietrze-woda

  System powietrze-woda, w jaki zostały wyposażone pompy ciepła Hisense, jest przełomowym rozwiązaniem. Cechuje go energooszczędność w procesie chłodzenia, wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania. Zapewnia też bardzo dużą wydajność w bardzo niskich temperaturach otoczenia. Jest to najnowsza generacja urządzeń grzewczych, wykorzystujących odnawialne źródła energii, czyli powietrze do chłodzenia lub ogrzewania domu i do produkcji ciepłej wody.

  Pompa wysokotemperaturowa-co to oznacza? 

  To, że pompy ciepła Hisense zalicza się do pomp wysokotemperaturowych, oznacza, że przy ekstremalnie niskich temperaturach zapewnią komfortową temperaturę wewnątrz budynku. Pompy tego typu są bardzo wysoko oceniane przez klientów. W ofercie firmy dostępne są pompy ciepła LG i Galmet. Zapewnia to gwarancje takich temperatur, wewnątrz pomieszczenia, jakich  nie są w stanie zapewnić inni producenci.

   Certyfikat KEYMARK 

  Certyfikat ten to niezależny znak certyfikacji w Europie (certyfikat ISO typu 5) nadawany dla podgrzewaczy wody i pomp ciepła. Odbywa się to na podstawie Rozporządzenia UE 813/2013 oraz 813/2013. 

  Aby otrzymać certyfikat, urządzenie musi przejść niezależne testy wykonywane przez strony trzecie i wykazać spełnienie wszystkich wymagań produktu, które określa program KEYMARK. Spełnić musi także wymagania określone przez Ecodesign. Daje to klientom gwarancje wysokiej jakości produktu. 

  Zalety pomp nowej generacji

  Czynnik chłodniczy R32

   Jest to ekologiczny czynnik wypierający R 410A. W bardzo małym stopniu wpływa na stan środowiska naturalnego. Jego wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego jest 3 razy niższy od poprzednika

  Wysoka efektywność A+++ 

  Firma Hisense, obecnie jest producentem najlepszych i najbardziej efektywnych urządzeń do produkcji ciepła oraz ciepłej wody użytkowej. Najwyższa klasa energetyczna A+++ przy wodzie o niskiej temperaturze i taka sama przy wodzie o średniej temperaturze gwarantuje oszczędności w zużyciu energii oraz pozytywny wpływ na środowisko.

  Sprężarka inwerterowa o wysokiej wydajności 

  Podwójna o wysokiej wydajności sprężarka rotacyjna z falownikiem DC Hitachi cechuje się podwójną komorą ciśnieniową oraz symetrycznym położeniem. Skutecznie wpływa to na zmniejszenie hałasu, wydajności sprężarki oraz zmniejszenie wibracji. Sprężarka ta ma małą objętość wtrysku oleju smarującego i stabilny powrót oleju. Dzięki zastosowaniu separatora gaz-ciecz sprawia, że system jest mniej podatny na awarie.

  Zakres działania 

  Zakres działania pomp marki Hisense daje gwarancję stabilnej pracy nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach otoczenia. Jest w stanie skutecznie ogrzać budynek. Generuje też do 60℃  wodę wypływającą z jednostki wewnętrznej. Zakres działania rozszerzony jest do 40℃ przy temperaturze wody w zbiorniku do 75℃ z grzałką elektryczną.

   Kompatybilność z innymi urządzeniami: 

  • Hi-Therma współpracuje z zewnętrznym źródłem ciepła, jakim jest kolektor słoneczny lub kocioł. 
  • Hi- Therma nadaje się do integracji z systemem Smart Grid- daje to niskie koszty eksploatacji i redukcję emisji dwutlenku węgla.
  • Hi Therma można zintegrować z fotowoltaiką, co da kolejne oszczędności energii.

  Inne ważne informacje 

  1. Dwa oddzielne cykle temperatury. Zastosowanie zaworu mieszającego pozwala na stworzenie dwóch stref temperaturowych. Można mieć inną temperaturę wody do grzejnika a inna do ogrzewania podłogowego 
  2. Funkcja obniżenia poziomu głośnego i pracy nocnej. Pompa powietrze-woda może pracować w trybie cichym, aby zwiększyć komfort jej używania. Tryb ten wycisza jednostkę o 8 dB.
  3. Jest możliwości sterowania temperaturą tak, aby w 7 pomieszczeniach panowała inna temperatura. Wymaga to zamontowania termostatów pokojowych. 
  4. Suszenie posadzki- przy budowie domu można uruchomić automatyczny program osuszania posadzki. Trwa to 7 dni.

  Jaka jest Twoja opinia o pompach ciepła Hisense?

  1. Ogólna ocena:

  1 Opinie

  1. Tomek

   Mogę śmiało potwierdzić dostępność pomp ciepła w Polsce. I montaż w ok 40 dni od momentu wysłania zapytania i kontaktu od firmy vosti

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.