Firma o nazwie E.ON Foton jest bardzo popularna. Realizuje ona nie tylko duże inwestycje, ale także mniejsze, które dostarczają między innymi instalacje fotowoltaiczne dla domowych gospodarstw, firm oraz dla gospodarstw rolnych. Dzięki fotowoltaicznym panelom od firmy E.ON Foton można zaoszczędzić minimum osiemdziesiąt procent na rachunkach za prąd. Jaką ofertę obecnie przygotowała dla nas firma E.ON Foton? Sprawdźmy to.

Czym zajmuje się firma E.ON Foton?

Firma E.ON Foton specjalizuje się przede wszystkim w dostarczaniu nowoczesnych oraz także ekologicznych systemów do produkcji prądu domowego, który pochodzi z przetwarzania słonecznej energii. Dzięki wysokojakościowym panelom fotowoltaicznym, klienci mogą nie tylko zaoszczędzić przynajmniej osiemdziesiąt procent na rachunkach za prąd, ale także chronić naturalne środowisko.

Najważniejsze informacje o E.ON Foton:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiNIE
Stacje ładowaniaNIE
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

Firma zarówno realizuje duże, jak i także małe inwestycje. Bardzo ważne jest to, że firma E.ON Foton gwarantuje nam obniżenie rachunków lub też sam zwrot różnicy w cenach za energię, co jest już uwzględnione w umowie.

Dla kogo jest oferta E.ON Foton?

Na pewno zastanawiacie się dla kogo jest oferta firmy E.ON Foton, prawda? W zasadzie oferta jest dla każdego z nas. Może z niej skorzystać nie tylko gospodarstwo domowe oraz rolne, ale do tego bardzo duża firma.

Ekosystem produktów oraz usług jest dedykowany wszystkim klientom, którzy chcą unowocześnić oraz do tego usprawnić zarządzenie energetyczną efektywnością budynku. Bazą całego tego rozwiązania jest fotowoltaiczna instalacja, która jest uzupełniona o pompę ciepła, jak i magazyn energii. Nad całością czuwać ma aplikacja dedykowana, która została opracowana w duchu "smart home".

Otrzymaj minimum 4 bezpłatne oferty instalacji fotowoltaicznych

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  E.ON Foton wady i zalety

  Jakie są wady i zalety firmy E.ON Foton? Wśród zalet należy wymienić:

  • bardzo doświadczony zespół specjalistów,
  • należność do jednego z OSD,
  • profesjonalną ekipę montażową,
  • spore doświadczenie na rynku,
  • gwarancję na montaż pięciu lat,
  • bardzo szeroki wybór wysokiej klasy urządzeń.

  A jak wyglądają wady fotowoltaiki Foton Technik? Na pewno jest to brak informacji dotyczącej kosztów inwestycji oraz możliwie opóźnienia w realizacji usług.

  E.ON Foton opinie i recenzja

  Dzięki fotowoltaicznej instalacje wykorzystać możemy potencjał swojego dachu, a do tego zacząć produkować energię elektryczną, poprzez oszczędzanie minimum osiemdziesięciu procent na rachunkach za prąd. Poza tym każdy, kto się zdecyduje na usługi firmy E.ON Foton może liczyć na każdym etapie inwestycji na fachową pomoc.

  Mowa o dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności, wybranie możliwie najkorzystniejszej formy dofinansowania, montaż, czy też zgłoszenie instalacji do OSD. Oferta jest bezpośrednio skierowana do rolników, gospodarstw domowych, firm, jak i administracji publicznej.

  Minusem jest to, że klienci potencjalni nie mają kompletnie możliwości zapoznania się na internetowej stronie firmy z samymi kosztami inwestycji, możliwościami finansowania fotowoltaiki oraz także programem benefitów.

  E.ON Foton Recenzja Eksperta

  7Wynik eksperta
  Fotowoltaika E.ON Foton Recenzja
  Firma E.ON Foton w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma E.ON Foton jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
  Stosunek jakości do ceny
  7.5
  Szybkość realizacji
  7.5
  Obsługa klienta
  7.5
  Zastosowane podzespoły
  9
  Montaż instalacji
  6.5
  Oferta
  9
  Wpis aktualizowany ostatnio 01.02.2022r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres biuro@fotowoltaikawpolsce.com

  E.ON Foton opinie klientów

  W celu wiarygodności opinii dodaliśmy możliwość dodania zdjęć swoich realizacji. Podziel się opinią dodając również zdjęcia realizacji firmy. Wszystkie opinie negatywne i pozytywne dokładnie analizujemy i weryfikujemy a następnie podejmujemy decyzję o publikacji.

  Marcin
  1. Ogólna ocena:

  33 Opinie

  1. Jamal

   Bardzo mnie zastanawia firma E.ON Foton jak będzie funkocjonować po ostatnich zmianach. Sam będę ich obserwował. Dzięki za waszą opinie

  2. Marcin

   Szkoda, że firma pod nową nazwą nie informuje klientów zawierających umowę ze „stara firma” o zmianie nazwy firmy, zmianie kontaktu i zapominają o innych obowiązkach jakie mają – nie polecam

  3. Przemysław Krężel

   Nie polecam, jako klient tej firmy. Do chwili podpisania umowy są mili, a jak już wpłacisz pieniądze to maja Cię w d…. ) kontaktu, tylko sms-y nie mogę teraz rozmawiać. BOK obiecują że sprawdzą temat i oddzwonią, zapomnijcie kłamią konsultantki i ich przełożony. Przyjęli zlecenie wycenili, zrobili projekt , zgarnęli kasę a jak przyszło do montażu, okazuje się, że po interwencji bo sprzęt od dawna czeka na montaż w garażu i nikt się kontaktuje w końcu przyjechali. Nie zrobili nic, bo zostały przysłane kotwy montażowe do dachu z drewna a ja mam dach z blachy co jest na zdjęciach i w projekcie uwzględnione. Tydzień ciszy, po kilku telefonach dostaję informację na maila, że nie da się na tym dachu zamontować paneli, a pieniądze wzięli gdy się dało. Kontakt słaby, wykonanie ? Jakie ? Zerowe. Nie polecam, strata czasu konkurencja nie widziała problemu z montażem, tylko miała droższą wycenę. Radzę omijać tą firmę krzak i kogucik z daleka. Nie są profesjonalni tylko zbieraniną naciągaczy na kasę. I zgłoszę sprawę do rzecznika praw konsumenta.
   Przemysław Krężel

   1. Anna

    Potwierdzam i odradzam tę firmę. Podpisujesz umowę z Eon a oni biorą do instalacji inne firmy, potem jak się nie wpisze szczegółów ewentualnych uszkodzeń, eon umywa ręce.

  4. Marcin

   W 2019 roku firma Foton Technik założył u mnie instalację fotowoltaiczną. Instalacja produkuje co roku o 20% mniej energii niż założono w projekcie. Po corocznym zgłaszaniu problemu do firmy otrzymuję maila z informacją, że wg. ich analizy wszystko jest OK. Nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć na jakich danych opiera się ich analiza.
   Dodatkowo od trzech lat próbuje otrzymać od firmy pisemną gwarancję oraz warunki gwarancji na instalację. Niestety bez skutku. Ostrzegam wszystkich. Jest to firma niepoważna z rodziny firm ,, krzak”. Myśle, że na rynku jest wiele lepszych firm, które wykonują podobne usługi.

  5. Tomasz

   Profesjonalna firma godna polecenia. Pierwszą instalacje zainstalowali mi w 2018 roku, wszystko przebiegło sprawnie bez najmniejszych zastrzeżeń. Instalacja pracuje cztery lata bez najmniejszego problemu , nie widać żadnego spadku produkcji energii. Zadowolony ze współpracy z firmą foton technik obecnie eon foton postanowiłem ponownie skorzystać z usług tej firmy na początku 2022roku rozbudowując instalacje z 4kWp do 9 oraz zdecydowałem się na montaż pompy ciepła. Kolejna inwestycja ponownie przebiegła bez najmniejszych zastrzeżeń. Sprzęt rewelacyjny spełnia moje oczekiwania jak i obsługa firmy eon foton , która służy pomocą na każdym kroku. Jeszcze raz polecam i na pewno jeszcze skorzystam z ich oferty.

  6. Małgorzata

   Nie polecam
   Montaż pompy w pażdzierniku 2022.od początku wyciek glikolu-firma podwykonawca przyjechała uszczelnic po 2 tygodniach (po wielu telefonach i mailach) po kolejnym tygodniu,kolejny wyciek i glikolu i wody z bojlera -tym razem czekałam prawie 2 MIESIĄCE na przyjazd firmy do usunięcia tej wady.
   Najważniejsze-od początku mam zimne kaloryfery w miejscach gdzie sie najwiecej przebywa-kuchnia,hol,jadalnia,pokój dzienny -17stopni celsjusza ( a na pompie ustawione 25 stopni) nieustająco dzwonię ,piszę maile.NIC,ZERO REAKCJI ,NIKOGO TO NIE OBCHODZI.Na zewnątrz mróz-moje dzieci chore .ZERO -reakcji.Wzywam pozostałych poszkodowanych do złożenia wspólnego pozwu do sądu

    1. Barbara

     I ja chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego. Dramat, firma krzak ! U mnie ekipa montująca doprowadziła do zwarcia instalacji elektrycznej w całym domu. Wykonawca podpisał protokół uszkodzeń , a EON powiedziała „Że to moja wina” ! Od 29.12.2022 mam założona instalację, która do dnia dzisiejszego nie została uruchomiona pomimo naprawienia już wszelkich urządzeń w domu. EON Foton nie włącza instalacji, nie zrobił audytu po montażu, umywa ręce, nie odpowiada na wiadomości wysłane nawet na pismo od prawnika nie raczą odpisać. ODRADZAM !

    2. Danuta

     Witam. Zostałam „nabita w butelkę ” przez tą firmę i chętnie przyłączę się do pozwu. Nie zamierzam draniom darować .Czy jest już jakiś pozew zbiorowy ? A może zna Pan prawnika specjalizującego się z takimi oszustami ? Proszę o kontakt . bohun9@op.pl

    3. Henryk

     Zgadzam się z wami ja też dołączam do pozwu sosnowego. Założyli mi pompę ciepła gdzie wiecznie są z ną problem . Jak chodzi to bierze po 100kw na dobę. Dzwoniłem pisałem ,naprawili ale bez skutku . A o montażu to nawet nie będę pisał bo nie będę się denerwował . Jeśli by sprawa szła do sądu to jestem chętny napiszcie jak by coś

   1. Joanna

    Mam bardzo duże problemy z firmą EOn po zainstalowaniu przez nich fotowoltaiki i magazynu. Zastanawiam się również nad wejściem na drogę prawna. Proszę o kontakt – może połączymy siły

   2. Danuta

    Witam .Natychmiast dołączam się do takiego pozwu. Pisze Pani dokładnie o tym co u mnie się dzieje z tym że ja zostałam oszukana jeszcze w tym że założona pompa 19 kw ( w listopadzie 2022 r może obsłużyć tylko jeden czujnik a ja mam 3 poziomy domu.

  7. Roman

   Firma Eon Foton założyła mi panele fotowoltaiczne w lutym i wszystko odbyło się sprawnie. Wcześniej kilka razy zmieniałem projekt, ponieważ wahałem się czy zostawić na dachu instalację solarną, która podgrzewała u mnie wodę od kilkunastu lat i zmniejszyć liczbę paneli czy też nie – ale za każdym razem Pani Projektant bez problemu uwzględniała moje uwagi w projekcie. We wrześniu ostatecznie zdecydowałem się przenieś instalację solarną na inny budynek i dołożyć 2 KW do pełnych 9,9. Wszystko dobyło się także sprawnie. Ponieważ teraz jest jesień, to jeszcze nie wiem jak to zwiększenie wpłynęło na ogólna produkcję energii, ale mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Generalnie, jak na razie, mogę polecieć farmę eon.foton.

  8. Hubert K

   Jestem rozczarowana postawą firmy. Dzisiaj o 19:00 byłem umówiony na pierwsze spotkanie z przedstawicielem tej firmy odnośnie fotowoltaiki. Jak się można domyślić przedstawiciel pan Włodzimierz G ani nie przyjechał ani nie odebrał telefonu ani nie odpisał na wiadomość po prostu strata czasu.

   1. Barbara

    Czytając opinie innych to dobrze, że handlowiec nie dojechał. Stanowczo odradzam ta firmę.

  9. Anna

   Absolutnie nie polecam firmy!!! Przed podpisaniem umowy cudowna prezentacja, facet niesamowicie miły. Problemy zaczęły się gdy na montaż przyjechało 3 Ukraińców, którzy zniszczyli sufit, odkupili płytę gipsową i na tym naprawa usterki się zakończyła, a uszkodzenia na min 550 zł. Po audycie mieli uznać szkody i jakoś to zrekompensować. Z podwykonawczą firmą Ukraińców nie można się za żadne skarby skontaktować. Po 4 miesiącach wciąż nie złożyli wniosku o dofinansowanie i wciąż odpisują, że dokumenty nieczytelne co jest bzdurą! Po podpisaniu umowy przemiły namawiacz nie odbiera telefonów i nawet nie odpisuje na smsy. A do tego dowiadujemy się, że zamontowali już stary typ urządzenia…….Masakra.

  10. Adam

   Ja jestem bardzo rozczarowany tą firmą. Instalowałem fotowoltaikę w 2021 i byłem bardzo zadowolony. Z Pompą Ciepła poszło w 2022 o wiele gorzej. Parwie niemożliwy kontakt z serwisem. Audytor był wręcz opryskliwy i mógłbym opisywać wiele z mojej przygody ale w 100% byłaby to lista negatywów itd. Dołożyłem do tego biznesu sporo dodatkowuch pieniędzy. NIE POLECAM 🙁

   1. Adam

    Dodatkowo mam wrażenie, że pracuje w tej firmie mniej niż 5 osób:) i jedna dwusosbowa ukraińska brygada montażowa.

   2. Beata

    Beata nie polecam firmy panele założyli a pompa ciepła rok już się męczę i nie ma sprawa w sądzie oszustwo świadome nie polecam

  11. Kazimierz

   potwierdzam , podobna sytuacja jest u mnie max temp 17 stopni i nic wiecej trwa to już ponad miesiąc .Kazimierz

  12. xxxx

   Nie polecam. Bardzo nie kompetentny i nie przygotowany do rozmowy specjalista. W sumie ze spotkania nic nie wynikło. Wycena robiona przez zupełnie kogoś innego. Brak podstawowej wiedzy na temat dofinansowań jakie można otrzymać. specjalista na kuj-pom nie polecam.

  13. Voltatechnik

   Jestem zawiedziona, że ,zawierzylam firmie Volta Technik myślę, że to była ich nowa nazwa, ponieważ prezes tak się przedstawił P.Marcin okłamał oszukał podpisał gwarancję – brak uprawnień. Pompa Samsung

  14. -

   To ja powinnam się podpisać pod Pana opinią. Mam dokładnie te same negatywne doświadczenia W odpowiedzi na moją reklamacje usłyszałam o jakiejś pompie ciepła i braku komponentów( a panele leżały prawie 3 m- ce)
   Nawet jednym słowem nie odnoszą się do przedstawionych argumentów.
   Mają jakiś szablon i tylko nazwiska rożne wpisują. Eon to dziadostwo jakich mało.

  15. Justyna K

   Zgadzam się ze wszystkimi naciągniętymi klientami. Przyłączam się do pozwu.
   Obiecują, że pomimo zapisu w umowie 90 dnie, wszystko zostanie zamontowane w ciągu 21 dni roboczych. umowa ustna jest tak samo wiążąca. W reklamacji pani młodsza specjalista od spraw reklamacji odpisała na temat sprawy w ogóle nie związanej z moją osobą. Prawie trzy miesiące panele przeleżały, aż trawa wyschła, a pani zasłania się brakiem materiału. Ma pani jakiś szablon i tylko nazwiska zmienia. Obiecują wszystko żeby tylko podpisać umowę, a potem wiadomo… A pan konsultant, który taką piękną wizję przedstawił już nie pracuje, poprzedni też. Oczywiście telefonów nie odbierają. To nieprawdopodobne, że można tak oszukiwać.
   Współpraca z nimi to ,, kopanie z koniem”. Jeśli ktośchce mieć kłopoty, to tylko Eon.

  16. Mateusz

   Szczerze nie polecam zamontowali mi instalacje 4kw na falowniku 1 fazowym i teraz praktycznie cały czas ja rozłącza, gdyż przekracza napiecie 253v na tej fazie, oczywiście PGE umywa ręce mimo że odebrali to technicznie, a firma eon nie widzi problemu gdyż PGE odebrało i tak błędne koło.

  17. Olek

   Nie polecam.
   Brak kompetencji już w fazie planowania, projektowania i realizacji. Firma nie posiada odpowiedniego zaplecza: brak projektantów, brak analityków – zupełna partyzantka, brak własnych ekip wykonawców – firma bazuje na przypadkowych wykonawcach często bez podstawowej wiedzy w branży elektrycznej. EON Foton nie posiada zdolność by realizować nawet najmniejsze instalacje.

  18. M.K.

   Firma masakra. Jeżeli nie chcecie mieć kłopotów, omijajcie ją szerokim łukiem. Nieterminowi, kłamią , pomyłki w montażu. M A S A K R A. Nie zakończyli inwestycji. rozkopali teren .

  19. Urszula

   Absolutnie nie polecam. Od 2 lat staram sie o refinansowanie fotowoltaiki z e-on foton jako pełnomocnikiem. Przedstawiciel obiecał szybkie i sprawne działanie w tej sprawie, niestety jest odwrotnie.
   Narodowy fundusz ochrony srodowiska i gospodarki wodnej również domaga się wciąż nowych dokumentów i zaświadczeń zniechęcając obywatela o ubieganie się o refinansowanie.

  20. Andrzej K

   Od kilku tygodni usiłuję bezskutecznie skontaktować się z serwisem w sprawie wadliwego działania mojej instalacji fotowoltaicznej. Telefony serwisu nie odpowiadają. Posiadam gwarancje na instalację, lecz ze strony Eon nie mam skutecznej żadnej reakcji

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here