Ceny prądu są coraz wyższe. Zdecydowanie warto podjąć krok, które pozwolą takie ceny ograniczyć i zadbać o to, by nie były one w kolizji z budżetem firmowym oraz domowym. Giełdowe ceny energii wpływają znacząco na stawki cen. Giełdowe ceny energii są coraz wyższe, a zaczęły rosnąć w kwietniu 2022 roku.

Obecnie taki wzrost cen jest szokujący. Analitycy twierdzą, że mogą one osiągnąć 2500 zł za 1 MW. Za lipiec 2022 ceny na rynku kontraktów terminowych wynosiły coraz więcej i było to 1500 zł/MWh. Jest to ogromny wzrost, o 300 procent w stosunku do poprzedniego roku. Stawka dla gospodarstw domowych może być szokująco wysoka.

Warto zbadać ceny prądu i instalacji fotowoltaiki w firmie

Warto zatem zrobić kalkulacje, przeliczyć i spokojnie skorzystać z wielu opcji. Niekoniecznie trzeba wybrać drogi prąd tradycyjny. Spokojnie można skorzystać z fotowoltaiki. Obecne ceny prądu są bardzo wysokie. Osoby prywatne są zszokowane tym wzrostem cen. Firmy także płacą coraz więcej. Klienci indywidualni mogą sporo zaoszczędzić. Wystarczy, że będą stosować fotowoltaikę. Nawet 3000 złotych można zaoszczędzić rocznie na prądzie – to informacja dla klientów prywatnych. Firmy mogą oszczędzić 50 000 zł rocznie, gdy zainstalują panele fotowoltaiczne. Taka fotowoltaika jest naprawdę tania i godna zainteresowania.

Otrzymaj wycenę i gwarancję montażu w 14 dni

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Czytaj więcej: Szybki montaż paneli fotowoltaicznych w 14 dni Gwarancja Vosti

  Fotowoltaika dla firm jest opłacalna?

  Fotowoltaika to dobry pomysł. Kosztuje niewiele, a daje prąd wyjątkowej jakości. Obecnie klienci wybierają najlepsze rozwiązania, które są interesujące dla nich przez wiele lat. Fotowoltaika jest droga – panele kosztują, ale zwracają się już po kilku latach. Zazwyczaj po 3-4 latach prąd ma się prawie za darmo. Warto zatem skorzystać z takich rozwiązań, które przekładają się na korzyści takie, jak:

  • ekologia
  • tania energia
  • wygoda użytkowania

  Czytaj również: Jak odliczyć fotowoltaikę od podatku

  Fotowoltaika ma znaczenie i sprawdza się naprawdę doskonale. I jest to rzecz godna uwagi dla każdego. Niejedna osoba wybiera takie panele i ma zamiar z nich korzystać. Obecnie klienci są zainteresowani rozwiązaniami dającymi wiele ciekawych możliwości. Fotowoltaika należy do najlepszych spraw w dobrej cenie. Nie ma nic lepszego od solidnego prądu. Gospodarstwa domowe oraz firmy zużywają sporo energii.

  Sprawdź więcej: W jaki sposób rolnik ma rozliczyć VAT z fotowoltaiki?

  Fotowoltaika to zielona i zdrowa energia. Korzystanie z niej jest naprawdę istotne i sprawdza się doskonale. Nie ma to jak zdrowie i energia płynąca prosto ze słońca. Solidna firma nie tylko sprzeda panele, ale także zainstaluje na dachu takie panele i co pewien czas przeprowadzi ich przegląd. Jest to działanie sensowne, celowe i godne zainteresowania. 

  1. Ogólna ocena:

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.