FotowoltaikawPolsce » Blog » Ile prądu zużywa pompa ciepła?
Ile prądu zużywa pompa ciepła

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła możliwe jest dzięki pobranej energii elektrycznej. Inwestorzy przed zakupem pompy zastanawiają się ile prądu zużywa pompa ciepła i z jakimi kosztami wiąże się jej eksploatacja. Wbrew pozorom odpowiednio dobrane urządzenie gwarantuje stosunkowo niskie rachunki. Najważniejszą kwestią jest odpowiednio dopasowana moc urządzenia, która w całości pokryje zapotrzebowanie na ciepło Twojego domu.

Od czego zależy ilość pobranej energii przez pompę ciepła?

To ile prądu zużywa pompa ciepła jest zależne od wielu czynników, takich jak moc urządzenia, zastosowana izolacja budynku oraz powierzchnia użytkowa naszego domu. Ważne jest, aby dobrać urządzenie odpowiednie do zapotrzebowania energetycznego budynku. Jeśli interesuje Cię ile prądu zużywa pompa 7kw podaj rodzaj urządzenia oraz metraż budynku i zastosowane ocieplenie, niezbędne do wykonania stosownych obliczeń.

 Pompy ciepła PabianicePompy ciepła Tomaszów MazowieckiPompy ciepła Bełchatów

W tym celu należy zlecić doświadczonemu sprzedawcy wykonanie audytu energetycznego i wyliczenia mocy urządzenia. Zbyt duże i przewymiarowane pompy mogą generować niepotrzebne i nadmierne koszty. Na ilość pobranej energii wpływ ma także panująca temperatura na zewnątrz oraz w środku domu (im wyższa zadana temperatura dla pompy tym większe zapotrzebowanie na energię).

Współczynnik COP

Pompa ciepła działa za pomocą pobranej energii elektrycznej. To ile energii będzie musiała pobrać do ogrzania domu jest zależne m.in. od współczynnika COP, czyli wydajności urządzenia. Im wyższy COP tym wyższa wydajność urządzenia i więcej „darmowej” energii. Dla przykładu, w urządzeniach COP równym 5, pobieramy z sieci energię o mocy 1 kW, a ogrzejemy dom z mocą 5 kW. Brakujące 4 kW pozyskane zostają niejako za darmo z otoczenia.

Przykład, pompa ciepła o współczynniku COP równym 4,5 pozyska do 4,5 kW ciepła z 1 kW energii elektrycznej. Im ten współczynnik wyższy, tym mniejszego nakładu prądu będzie potrzebować urządzenie. Te dane wciąż nie dają jednak odpowiedzi na pytanie o roczne zużycie energii elektrycznej przez pompę.

Jak ograniczyć koszty prądu generowane przez pompę ciepła?

Aby obniżyć koszt rachunków za prąd związany z pracą pompy ciepła można zdecydować się na instalację paneli fotowoltaicznych. Współpraca pompy ciepła i fotowoltaika to bardzo popularne rozwiązanie wśród inwestorów, które zapewnia niemal bezkosztowe ogrzewanie domu. Początkowe nieco wyższe koszty inwestycyjne zwracają się już po kilku latach użytkowania.

Czytaj więcej: Jaką moc pompy ciepła do domu 300 m2?

Koszty energii elektrycznej można także obniżyć wybierając korzystne taryfy prądu. Część użytkowników pomp ciepła decyduje się na taryfę dwustrefową, z tańszą i droższą ceną prądu. Wówczas pompa ciepła pracuje głównie w taryfie tańszej, np. w nocy i wybrane godziny w ciągu dnia. To rozwiązanie pozwala oszczędzić nawet 30% kosztów ogrzewania. Jeśli chcesz wiedzieć ile prądu zużywa pompa ciepła zainwestuj w sterownik do urządzenia, za pomocą którego sprawdzisz precyzyjnie dobowe zużycie energii.

Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

9.5

Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
9

Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
8.5

Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
Opinie o O 13 Premium

Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Jeśli interesuje Cię ile prądu zużywa pompa ciepła powietrza prześlij swoje zapytanie, wraz z danymi technicznymi budynku, do specjalisty. Doświadczony sprzedawca dokona odpowiednich obliczeń i ustali zapotrzebowanie energetyczne dla Twojego domu, a następnie dobierze prawidłową moc urządzenia. Dopiero na tym etapie można ustalić ile prądu zużywa pompa ciepła do grzania wody lub ogrzania budynku.

 Pompy ciepła ZgierzPompy ciepła SkierniewicePompy ciepła Radomsko

Dobrze zaizolowany i ocieplony dom gwarantuje wyjątkowo niskie koszty zużycia energii. Koszt ogrzania budynku pompą ciepła w okresie grzewczym to zazwyczaj średnio kilkaset złotych w najzimniejszych miesiącach, w zależności od regionu zamieszkania i panującej temperatury. Skorzystaj z naszego formularza i zapytaj sprzedawcy o szczegółowe zestawienie i parametry urządzenia odpowiednie dla Twojego domu.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here