FotowoltaikawPolsce » Blog » Jaką moc pompy ciepła do domu 300 m2?

Jaką moc pompy ciepła do domu 300 m2?

Ze względu na obecne regulacje prawne oraz związane z nimi odchodzenie od tradycyjnych metod ogrzewania domów, obecnie największym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła. Jednak aby mogły być one wydajne, muszą mieć odpowiednią moc dopasowaną do zapotrzebowania obiektu oraz jego powierzchnią. Jaką moc pompy ciepła do domu 300m2 wybrać?

Pompa ciepła do domu 300m

Pompa ciepła to innowacyjny system ogrzewania. Bezobsługowy i bardzo komfortowy, wykorzystuje do swojej pracy energię odnawialną pobraną z otoczenia. Nie ma konieczności zakupu opału czy czyszczenia pieca. Cała instalacja jest niezwykle funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników. Oprócz funkcji grzewczych pompy ciepła mogą również służyć do chłodzenia pomieszczeń. Dlatego też jest to w pełni kompleksowy system dopasowany do potrzeb nowoczesnych inwestycji.

Pompy Ciepła PodkarpackiePompy Ciepła ŚwiętokrzyskiePompy Kujawsko-pomorskie,

Jaki rodzaj oraz jaką moc pompy ciepła do domu 300m2 wybrać?

Wybierając odpowiedni model pompy ciepła do domu o powierzchni 300 m warto przede wszystkim poznać zapotrzebowanie obiektu na energię grzewczą, do której dopasować należy odpowiednią moc urządzenia. Do wyboru mamy zarówno gruntowe jak i powietrzne pompy ciepła. Są to dwa odmienne systemy, które pobierają energię z powietrza lub gleby. Jednak ze względu na koszty inwestycyjne oraz sposób montażu odbiorcy najczęściej decydują się na powietrzne pompy ciepła. Posiadają one dwie jednostki- zewnętrzną oraz wewnętrzną, które nie zabierają dużo miejsca.

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Jaką moc pompy ciepła do domu 300m2?

  Pompa ciepła do domu 300m2 powinna zostać dobrana do potrzeb budynku oraz jego zapotrzebowania. Jeśli dany dom jest budowany w technologii energooszczędnej oraz posiada odpowiednią izolację, to w zupełności wystarczająca będzie moc w zakresie 14-16 kW. Zapotrzebowanie to może nieznacznie wzrosnąć w sytuacji, gdy z pomocą pompy ciepła chcemy podgrzewać także wodę użytkową. W tej sytuacji należy wybrać urządzenie o mocy większej o przynajmniej 1kW. Zupełnie inaczej będzie w przypadku starych budynków lub modernizowanych domów, ponieważ ze względu na mniejszą szczelność to zapotrzebowanie może wynosić 20kW, a także wzrosnąć przynajmniej dwukrotnie.

  Pompa ciepła do domu 300m2 cena

  Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

  9.5

  Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

  Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

  Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

  Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  9

  Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  8.5

  Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Opinie o O 13 Premium

  Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  • Nowy budynek
  • Stary budynek
  • Rodzaj ocieplenia
  • Rodzaj zamontowanych okien
  • Dlatego w celu uzyskania odpowiedniej bezpłatnej wyceny zostaw swoje dane kontaktowe.

  Pompa ciepła do domu 300m2 koszt zawsze ustalany jest w sposób indywidualny, w zależności od czynników związanych z zapotrzebowaniem budynku oraz jego energooszczędnością. Do dyspozycji użytkowników są również korzystne dofinansowania, które znacznie obniżają koszty inwestycji w pompę ciepła. Niemniej jednak pompa ciepła do domu 300m2 cena najczęściej oscyluje w granicach 40-50 tys. zł a w niektórych przypadkach więcej. Jest tak ponieważ nie tylko metraż wpływa na koszty, ale także zapotrzebowanie na energię grzewczą. Dlatego też podczas planowania inwestycji warto skontaktować się z wybraną firmą oraz zapytać o bezpłatną wycenę zlecenia.

  Czy warto inwestować w pompę ciepła?

  Pompa ciepła do domu 300m2 koszt na pierwszy rzut oka może wydawać się znaczny, to warto wziąć pod uwagę fakt, iż jest to jednorazowa inwestycja. Nie ma tutaj konieczności zakupu opału czy późniejszych modernizacji. Jest to wydajny system przystosowany do potrzeb innowacyjnych obiektów. Dlatego też obecnie jest to najbardziej polecany sposób ogrzewania budynków.

  Ciepła LubuskiePompy Ciepła OpolskiePompy Ciepła Śląskie,

  Jak wygląda proces doboru odpowiedniej pompy ciepła do domu 300 m2:

  • Bezpłatny kontakt telefoniczny z konsultantem / doradca ds. pomp ciepła
  • Bezpłatny audyt techniczny
  • Na podstawie audytu technicznego podpisanie umowy
  • Pomoc w pozyskaniu kredytu lub leasingu
  • Projekt instalacji i zamówienie materiałów
  • Montaż instalacji
  • Zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego i PSP
  • Monitoring on-line, opieka serwisowa

  Marcin

  Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

  Więcej informacji

  Post navigation

  • Przy doborze pompy uwzględnia nie tylko moc ale i źródło ciepła. Pompy powietrze – woda niekoniecznie dobrze sprawdzają się w górach i rejonach podgorkich że względu na ogólnie niższe temperatury niż na nizinach. W tych rejonach zdecydowanie lepsze są pompy solanka – woda czerpiące energię z odwiertów, które zapewniają stabilne parametry przez cały rok. Pompy powietrzne przy znacznych spadkach temperatur wspomagają się grzałkami, co bardzo podnosi koszt ogrzewania. Co do fotowoltaiki, to jeśli dochodzi do wyłączeń systemów w okresach wysokiej produkcji energii, okazuje się że nie uzyskujemy wielkich korzyści. Niestety ale sprzedawcy fotowoltaiki i pomp o tym nie informują żeby nie tracić klientów.

   • Dziękujemy o tak merytoryczny komentarz. Niestety bardzo trudno jest opisać wszystko jak należy dobrać odpowiednią moc. Każdy dobór mocy pompy ciepła powinien być indywidualny. I oczywiście jak w każdej branży jeden specjalista będzie mówił swoje a drugi swoje. Dlatego bardzo dziękujemy za Pana opinie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here