Mogłoby się wydawać, że zakup klimatyzatora na jesień jest dosyć głupim pomysłem, ale okazuje się, że w tym szaleństwie jest pewna metoda. Wiele modeli klimatyzatorów jest wyposażonych w funkcję grzania. W jaki sposób wybrać właściwy klimatyzator? Co mówią konkretne przepisy? Ile na tym rozwiązaniu można zaoszczędzić?

Jak to w działa klimatyzacja z funkcją grzania?

Należy zacząć od tego, że przy szukaniu klimatyzatora z funkcją ogrzewania, powinniśmy się poruszać wśród urządzeń w typie split. Wyróżniają się one tym, że na zewnątrz jest zamontowany agregat, w którym znajduje się wymiennik, sprężarka, zawór czterodrogowy, wentylator, system sterowania oraz zawód rozprężony.

Z kolei wewnątrz znajduje się urządzenie, które zawiera wymiennik, system sterowania oraz wentylator. Znajdziemy klimatyzatory w typie multi split, gdzie do jednej zewnętrznej jednostki podłączyć można kilka wewnętrznych jednostek. Klimatyzatory z funkcją ogrzewania mają także dodatkowo pompę ciepła. Klimatyzator pobiera z jednostki zewnętrznej ciepło i je przenosi do jednostki zewnętrznej. Przy tym ogrzewa pomieszczenie.

Firmy zajmujące się montażem klimatyzacji grzewczych w domu

Skorzystaj z bezpłatnego formularza w celu otrzymania wyceny instalacji klimatyzacji w domu

Funkcja ogrzewania w praktyce

Montowanie klimatyzacji mającej funkcję ogrzewania polecane jest wszędzie tam, gdzie używanie ogrzewania głównego jest w jakim stopniu mocno problematyczne. Musimy także pamiętać o tym, że nawet przy urządzeniach w typie multi split mało kto w ogóle wpadnie na pomysł zamontowania wewnętrznej jednostki w łazience, czy też w kuchni.

Ostatecznie wszystko jest zależne od tego, jak rozplanowany jest system grzewczy we wszelkich pomieszczeniach. Poza tym klimatyzatory radzą sobie nieco gorzej w mroźniejsze dni, ale można wtedy przejść na ogrzewanie podstawowe. Ratunkiem pewnego rodzaju jest także zakup urządzenia droższego i bardziej wydajnego. W wypadkach pozostałych musimy liczyć na łagodniejszą zimę.

Czytaj więcej: Ile kosztuje ogrzewanie domu klimatyzacją?

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na klimatyzacji z funkcją grzania?

Chociaż zakup sam w sobie sprzętu może przerażać niektórych, to po letnim sezonie możemy liczyć na oferty promocyjne w sklepach.

Powinniśmy pamiętać, że w grę wchodzi tutaj także koszt montażu. Niektórzy sprzedawcy jednak przy podpisaniu umowy zawierają go już w cenie danego urządzenia. Warto na pewno to sprawdzić. Ostatecznie możemy liczyć na przeróżne upusty. Ich wartość może nawet wynosić 1500 złotych.

A jak wygląda w ogóle opłacalność takowej inwestycji? Tutaj o dokładne wyliczenia pokusił się jeden z marketów elektro. Właśnie Media Expert podaje, że koszt ogrzewania w ciągu dnia klimatyzacją może wynosić jedynie 163,68 złotych na miesiąc.

Warto sprawdzić: Klimatyzacje domowe Olsztyn, Klimatyzacje domowe LublinKlimatyzacje domowe Biała podlaska,

Przy jakich założeniach? Urządzenie jest użytkowane przez osiem godzin. Do tego cena średnia 1 kWh to 0,66 złotych. Sam pobór energii klimatyzatora wynosi 0,98 kWh. Mowa także o pomieszczeniu 35 metrów kwadratowych.

Sprawdź również: Klimatyzacje domowe Gorzów WielkopolskiKlimatyzacje domowe Puławy

Wartość ta została obliczona dla klimatyzatora o dokładnej nazwie Hisense Split Energy Pro Plus QG35. Musimy przyznać, że to wyliczenie jest naprawdę zachęcające. Jest to spora oszczędność, której każdy chciałby doświadczyć.

Marcin
Latest posts by Marcin (see all)
  1. Ogólna ocena:

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here