FotowoltaikawPolsce » Blog » Jak działa klimatyzacja z funkcją grzania? – Najtańsze ogrzewanie
Jak działa klimatyzacja z funkcją grzania - Najtańsze ogrzewanie

Jak działa klimatyzacja z funkcją grzania? – Najtańsze ogrzewanie

Mogłoby się wydawać, że zakup klimatyzatora na jesień jest dosyć głupim pomysłem, ale okazuje się, że w tym szaleństwie jest pewna metoda. Wiele modeli klimatyzatorów jest wyposażonych w funkcję grzania. W jaki sposób wybrać właściwy klimatyzator? Co mówią konkretne przepisy? Ile na tym rozwiązaniu można zaoszczędzić?

Jak to w działa klimatyzacja z funkcją grzania?

Należy zacząć od tego, że przy szukaniu klimatyzatora z funkcją ogrzewania, powinniśmy się poruszać wśród urządzeń w typie split. Wyróżniają się one tym, że na zewnątrz jest zamontowany agregat, w którym znajduje się wymiennik, sprężarka, zawór czterodrogowy, wentylator, system sterowania oraz zawód rozprężony.

Z kolei wewnątrz znajduje się urządzenie, które zawiera wymiennik, system sterowania oraz wentylator. Znajdziemy klimatyzatory w typie multi split, gdzie do jednej zewnętrznej jednostki podłączyć można kilka wewnętrznych jednostek. Klimatyzatory z funkcją ogrzewania mają także dodatkowo pompę ciepła. Klimatyzator pobiera z jednostki zewnętrznej ciepło i je przenosi do jednostki zewnętrznej. Przy tym ogrzewa pomieszczenie.

Firmy zajmujące się montażem klimatyzacji grzewczych w domu

Skorzystaj z bezpłatnego formularza w celu otrzymania wyceny instalacji klimatyzacji w domu

Funkcja ogrzewania w praktyce

Montowanie klimatyzacji mającej funkcję ogrzewania polecane jest wszędzie tam, gdzie używanie ogrzewania głównego jest w jakim stopniu mocno problematyczne. Musimy także pamiętać o tym, że nawet przy urządzeniach w typie multi split mało kto w ogóle wpadnie na pomysł zamontowania wewnętrznej jednostki w łazience, czy też w kuchni.

Ostatecznie wszystko jest zależne od tego, jak rozplanowany jest system grzewczy we wszelkich pomieszczeniach. Poza tym klimatyzatory radzą sobie nieco gorzej w mroźniejsze dni, ale można wtedy przejść na ogrzewanie podstawowe. Ratunkiem pewnego rodzaju jest także zakup urządzenia droższego i bardziej wydajnego. W wypadkach pozostałych musimy liczyć na łagodniejszą zimę.

Czytaj więcej: Ile kosztuje ogrzewanie domu klimatyzacją?

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na klimatyzacji z funkcją grzania?

Chociaż zakup sam w sobie sprzętu może przerażać niektórych, to po letnim sezonie możemy liczyć na oferty promocyjne w sklepach.

Powinniśmy pamiętać, że w grę wchodzi tutaj także koszt montażu. Niektórzy sprzedawcy jednak przy podpisaniu umowy zawierają go już w cenie danego urządzenia. Warto na pewno to sprawdzić. Ostatecznie możemy liczyć na przeróżne upusty. Ich wartość może nawet wynosić 1500 złotych.

A jak wygląda w ogóle opłacalność takowej inwestycji? Tutaj o dokładne wyliczenia pokusił się jeden z marketów elektro. Właśnie Media Expert podaje, że koszt ogrzewania w ciągu dnia klimatyzacją może wynosić jedynie 163,68 złotych na miesiąc.

Warto sprawdzić: Klimatyzacje domowe Olsztyn, Klimatyzacje domowe LublinKlimatyzacje domowe Biała podlaska,

Przy jakich założeniach? Urządzenie jest użytkowane przez osiem godzin. Do tego cena średnia 1 kWh to 0,66 złotych. Sam pobór energii klimatyzatora wynosi 0,98 kWh. Mowa także o pomieszczeniu 35 metrów kwadratowych.

Sprawdź również: Klimatyzacje domowe Gorzów WielkopolskiKlimatyzacje domowe Puławy

Wartość ta została obliczona dla klimatyzatora o dokładnej nazwie Hisense Split Energy Pro Plus QG35. Musimy przyznać, że to wyliczenie jest naprawdę zachęcające. Jest to spora oszczędność, której każdy chciałby doświadczyć.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here