FotowoltaikawPolsce » Blog » Jaką moc pompy ciepła do domu 100m2?

Jaką moc pompy ciepła do domu 100m2?

Pompa ciepła to inwestycja, która w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej poszukują nowych, alternatywnych sposobów na zagwarantowanie sobie energii służącej ociepleniu powierzchni domu w sezonie grzewczym. Spośród kilku rozwiązań to właśnie pompy ciepła są wyjściem, na które decydujemy się najczęściej. W jaki sposób jednak obliczyć koszty takiej inwestycji? Jak dobrać pompę ciepła w zależności od powierzchni domu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła? 

Jaką wybrać moc pompy ciepła do domu 120m2?

Popularność pomp ciepła sprawiła, że obecnie każdy z nas ma do dyspozycji co najmniej kilkadziesiąt różnych wariantów, które różnią się nie tylko efektywnością, ale też kosztami eksploatacji, ceną, a także parametrami technicznymi. Dlatego też szczegółowa analiza rynku i dopasowanie oferty do naszych osobistych potrzeb stanowi klucz do sukcesu inwestycji.

Pompy ciepła JędrzejówPompy ciepła StraszówPompy ciepła Pińczów

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując idealnej pompy ciepła do naszego domu? Przede wszystkim pompa ciepła powinna być dopasowana do metrażu naszego domu. Różne pompy ciepła zapewniają nam optymalne działanie na ograniczonej powierzchni. Im większy metraż, tym większe potrzeby względem efektywności samej pompy. Najczęściej oferty pomp ciepła obejmują szczegółową informację na temat nie tylko zastosowania, ale także przewidywanej powierzchni, która będzie najlepsza dla danego modelu. 

Pompy ciepła do domu 100m2 ile kosztuje

Pamiętajmy jednak, że metraż to niejedyny czynnik, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła. Równie istotne są takie dane, jak średnia temperatura powietrza rejestrowana w sezonie grzewczym, rodzaj izolacji, jaki jest zastosowany w budynku, kubaturę budynku czy roczne zużycie wody przez mieszkańców. Nie bez znaczenia są także przyzwyczajenia i indywidualne potrzeby domowników.

 

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Jak obliczyć rekomendowaną moc grzewczą pompy ciepła?

  Choć producenci coraz częściej zapewniają szczegółowe informacje o efektywności pompy ciepła, to jednak w celu upewnienia się co do prawidłowego wyboru, my sami możemy z łatwością ustalić potrzebną moc grzewczą naszego budynku, biorąc pod uwagę unikalne zapotrzebowanie. W jaki sposób to zrobić? Wykorzystując proste równanie, polegające na pomnożeniu metrażu powierzchni domu i przeciętnego zapotrzebowania domu na energię.

  Pompy ciepła do domu 100m2

  Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

  9.5

  Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

  Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

  Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

  Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  9

  Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  8.5

  Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Opinie o O 13 Premium

  Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  • Nowy budynek
  • Stary budynek
  • Rodzaj ocieplenia
  • Rodzaj zamontowanych okien
  • Dlatego w celu uzyskania odpowiedniej bezpłatnej wyceny zostaw swoje dane kontaktowe.

  Przeczytaj również: Dofinansowanie do pompy ciepła 2022

  Dzięki takiemu równaniu będziemy w stanie w precyzyjny sposób sprawdzić, jakie jest nasze zapotrzebowanie na moc grzewczą pompy ciepła. Może okazać się, że wynik naszego równania będzie nieco inny od rekomendacji producenta, który być może założył nieco mniejsze lub większe zapotrzebowanie domu na energię. Samodzielna weryfikacja tego faktu zminimalizuje ryzyko inwestycji w pompę niewystarczającą dla ogrzania całego domu. 

  Cena pompy ciepła do domu 100m2

  W jaki sposób kształtują się ceny pompy ciepła w obecnych czasach? Na koszt pompy ciepła składa się zakup samego urządzenia, a także źródła pionowego lub poziomego, oraz montaż systemu i wdrożenie go do infrastruktury mediów domowych.

  Pompa ciepła to koszt od 10 000 do nawet 50 000 złotych. Do tego musimy doliczyć koszty dolnego źródła. W przypadku źródła pionowego cena to około 150 złotych za metr wierceń.

  Czytaj więcej: Moje Ciepło – nowa dotacja dla zakupu pomp ciepła – Wniosek

  W przypadku źródła poziomego musimy liczyć się z kosztami od 10 000 do 20 000 złotych. Sam montaż systemu i przygotowanie go do pracy to koszt oscylujący w granicach 10 tysięcy złotych. Zatem możemy uznać, że całkowity koszt inwestycji w pompę ciepła to od 30 do 70 tysięcy złotych.

  Pamiętajmy jednak, że instalacja tej technologi uniezależnia nas od dostawców ciepła, co w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. 

  Jak wygląda proces doboru odpowiedniej pompy ciepła do domu 100 m2:

  • Bezpłatny kontakt telefoniczny z konsultantem / doradca ds. pomp ciepła
  • Bezpłatny audyt techniczny
  • Na podstawie audytu technicznego podpisanie umowy
  • Pomoc w pozyskaniu kredytu lub leasingu
  • Projekt instalacji i zamówienie materiałów
  • Montaż instalacji
  • Zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego i PSP
  • Monitoring on-line, opieka serwisowa

  Marcin

  Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

  Więcej informacji

  Post navigation

  • Na boga jak najdalej od pomp stiebel eltron .Nawalila i Czekam na serwis juz kilka dobrych lat A na kierowane pisma do dyrekcji konsekwentnie milcza.Zenujace.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here