Trudno wyobrazić sobie budynek mieszkalny, w którym nie można cieszyć się odpowiednią temperaturą dostosowaną do aktualnej pory roku. Dysponowanie stosunkowo niezawodnym i opłacalnym źródłem ciepła jest więc jedną z kluczowych kwestii dla każdego właściciela nieruchomości. Już od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się pompy ciepła, które nie tylko posiadają ekologiczny ale i ekonomiczny charakter. Aby móc korzystać z pełni ich potencjału należy dobrze dopasować je do swojego lokum. Która pompa będzie odpowiednia dla domu o powierzchni, która nie przekracza 120 m2?

Czytaj również: Koszt instalacji pompy ciepła do domu 200 m2

Moc pompy ciepła – jeden z najważniejszych parametrów

Dokonując wyboru trzeba kierować się kilkoma kryteriami. Najważniejszym parametrem bez wątpienia jest moc grzewcza. To ona informuje o tym, z jaką energią sprężarka przekazuje ciepło do poszczególnych odbiorników wchodzących w skład instalacji grzewczej. Do opisu tego parametru służy skrót Pg. Skąd będzie wiadomo, że dana wartość jest dla nas wystarczająca?

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Jaką wybrać moc pompy ciepła do domu 120m2?

  Można obliczyć ją samodzielnie, kierując się zasadą zgodnie z którą na każdy metr kwadratowy potrzebna jest moc pompy sięgająca od 30 do 40W, skonsultować się ze sprzedawcą lub skorzystać z udostępnionego w Internecie kalkulatora. Pod uwagę trzeba również wziąć rodzaj termoizolacji w budynku i to, jak wysokie temperatury nas interesują.

  Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

  10

  Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

  Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

  Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

  Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
  9

  Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  8.5

  Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy

  Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  • Nowy budynek
  • Stary budynek
  • Rodzaj ocieplenia
  • Rodzaj zamontowanych okien
  • Dlatego w celu uzyskania odpowiedniej bezpłatnej wyceny zostaw swoje dane kontaktowe.

  Warto czytać: Pompy ciepła biją rekordy popularności w Polsce

  Gdy moc jest zbyt mała albo zbyt duża

  Kiedy moc pompy jest zbyt mała, w domu będzie chłodno i do uzyskania optymalnych warunków niezbędne będzie zaopatrzenie się w dodatkowe źródła ogrzewania. Urządzenie będzie pobierało więcej energii, a sprężarka będzie szybciej się zużywała, co jednoznacznie obniży opłacalność tego rozwiązania.

  Czytaj więcej:

  Jaką kupić pompę ciepła do domu 120m2?

  Z negatywnymi konsekwencjami spotkamy się również wtedy, gdy moc będzie zbyt duża. I tutaj zużycie prądu niepotrzebnie wzrośnie, podobnie jak koszt zamontowania pompy. Skróceniu ulegnie żywotność sprężarki, która zostanie zmuszona do funkcjonowania w częstszych ale krótszych cyklach czasowych. Z łatwością można więc zauważyć, że w tym przypadku więcej wcale nie znaczy lepiej.

  Żeby poprawnie wybrać moc pompy należy zacząć od dokładnego przeanalizowania zapotrzebowania na energię cieplną w danym budynku. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii trzeba wziąć pod uwagę także średnią temperatur w miejscu w którym jest położony dom, to, jak wiele ciepłej wody zużywają jego mieszkańcy w ciągu roku, a także odbiorniki ciepła, którymi dysponuje obiekt. Szacuje się, że średni koszt dobrej klasy pompy przeznaczonej do domu 120 m2 to wydatek zaczynający się od 10 000 złotych.

  Jak wygląda proces doboru odpowiedniej pompy ciepła do domu 120 m2:

  • Bezpłatny kontakt telefoniczny z konsultantem / doradca ds. pomp ciepła
  • Bezpłatny audyt techniczny
  • Na podstawie audytu technicznego podpisanie umowy
  • Pomoc w pozyskaniu kredytu lub leasingu
  • Projekt instalacji i zamówienie materiałów
  • Montaż instalacji
  • Zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego i PSP
  • Monitoring on-line, opieka serwisowa
  Marcin
  1. Ogólna ocena:

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here