Pompa ciepła jest bardzo popularnym rozwiązaniem ogrzewania domu. Jest efektywna w swoim działaniu. Korzystając z dofinansowań możemy w znaczny sposób zmniejszyć koszty zakupu, tym samym tego typu urządzenie zwróci się nam szybciej.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka pompa ciepła będzie idealnym rozwiązaniem do domu 100m2? Na co powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę by jak najlepiej wybrać właściwą dla naszego mieszkania pompę tak aby jej wydajność była dla nas satysfakcjonująca.

Jaką pompę ciepła wybrać do mieszkania o powierzchni 100m2?

Głównym i najważniejszym indeksem pompy ciepła jest jej moc grzewcza. O czym właściwe świadczy ten parametr? Określa on wielkość energii, jaką pompa może dostarczyć do danej instalacji. W przypadku mieszkania o powierzchni 100m2 dobór odpowiedniej wielkości pompy ciepła można obliczyć mnożąc powierzchnie danego mieszkania przez jego potrzebę na energię. Dla mieszkań jednorodzinnych jest to ok. 51 W/m2. Dlatego też w taki przypadku możemy wyliczyć zapotrzebowanie na energię w taki oto sposób: 100m2 x 51w = 5.1kW.

Czytaj więcej: Jaką moc pompy ciepła do domu 100m2?

Ogromne znaczenie na wybór źródła ciepła ma także ocieplenie budynku. Dlatego też aby zainstalować odpowiednie urządzenie, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Jaki będzie więc Koszt pompy ciepła do domu 100m2 czy też koszt powietrznej pompy ciepła do domu 100m2? 

Pompa ciepła dla domu jednorodzinnego

Jaki jest Koszt pompy ciepła do domu 100m2? forum także może okazać się właściwym rozwiązaniem w celu zorientowania się w danym temacie.

Jeśli dana osoba wie, jaka pompa ciepła będzie idealna dla jego domu o powierzchni 100m2, to w takim wypadku powstaje pytanie o cenę. Kwota za dobrane urządzenie będzie zależeć między innymi od producenta danej jednostki, generacji pompy, a także jej mocy.

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

   Pompy ciepła LubinPompy ciepła GłogówPompy ciepła Świdnica

  Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100m2? Aby dobrze zakupić pompę ciepła powinno się zwrócić uwagę na własne potrzeby, a także warunki miejsca, w jakich będzie znajdować się urządzenie. Koszt pompy ciepła do domu 100m2 to około 10 tys. zł (wzwyż) za sam sprzęt. Natomiast koszt wspólnie z montażem oraz instalacją będzie w takim wypadku wahał się w granicach około 21-46 tysięcy złotych. Oczywiście cena jest dosyć duża. Jednak taka inwestycja zwróci się z czasem.

  Największy wpływ na koszt pompy ciepła do domu 100m2 ma w głównej mierze rozmiar jednostki. Jest on wybierany do każdego mieszkania w sposób indywidualny. Dlatego też nie trzeba kupować pompy ciepła kierując się tylko uniwersalnym wzorem. Moc pompy ciepła będzie zależeć od docieplenia naszego mieszkania, a także od tego ile właściwie domowników się w nim znajduje i w jakiej strefie klimatycznej mieszkanie jest położone.

  W związku z tym aby dobrze i bezproblemowo dobrać rozmiar pompy ciepła potrzeba w tym przypadku szczegółowego audytu specjalisty. Pozwoli to na właściwe wyliczenie kosztów inwestycji. Warto skorzystać z formularza kontaktowego w celu ustaleniu indywidualnej oferty.

  Jaki będzie koszt pompy ciepła do domu 100m2?

  Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

  9.5

  Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

  Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

  Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

  Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  9

  Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  8.5

  Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Opinie o O 13 Premium

  Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  • Nowy budynek
  • Stary budynek
  • Rodzaj ocieplenia
  • Rodzaj zamontowanych okien
  • Dlatego w celu uzyskania odpowiedniej bezpłatnej wyceny zostaw swoje dane kontaktowe.

  Sprawdź również: Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

  Ciekawymi propozycjami mogą okazać się między innymi pompy ciepła Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus, Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium czy też Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium.

   Pompy ciepła GrudziądzPompy ciepła InowrocławPompy ciepła Brodnica,

  Koszt pompy ciepła do domu o powierzchni 100m2- Podsumowanie

  Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100m2? Koszt powietrznej pompy ciepła do domu 100m2 będzie w głównej mierze zależał od indywidualnych potrzeb danego użytkownika mieszkania. Przy doborze urządzenia powinno się brać pod uwagę moc pompy, ocieplenie budynku, ilość osób zamieszkałych, klimat, w którym położone jest mieszkanie itp.

  Koszt pompy ciepła do domu 100m2 wraz z urządzeniem to około 21-46 tysięcy złotych. Aby ustalić cenę za sprzęt najlepiej jest skorzystać z formularza kontaktowego. 

  Jaki jest Koszt pompy ciepła do domu 100m2? forum to również ciekawe miejsce, gdzie można dowiedzieć  się więcej o pompach ciepła.

  1. Ogólna ocena:

  1 Opinie

  1. Mariusz

   Dziękuje za wytłumaczenie jak liczyć koszt i moc pompy ciepła. Dodatkowo zostawiłem swoje dane kontaktowe i czekam na kont przedstawiciela

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.