FotowoltaikawPolsce » Blog » Koszt pompy ciepła do domu 70 m2 – Jak obliczyć koszt?
Koszt pompy ciepła do domu 70 m2 – Jak obliczyć koszt

Koszt pompy ciepła do domu 70 m2 – Jak obliczyć koszt?

Coraz więcej Polaków decyduje się na ekologiczne rozwiązania w swoim domu. Jest to dobra inwestycja, nie tylko dla siebie, ale również w przyszłość naszych dzieci. Pompa ciepła, przy wykorzystaniu energii z powietrza, wody bądź gruntu, zapewnia komfortową temperaturę, a także ciepłą wodę. Jeśli rozważasz wybór pompy ciepła w swoim domu oraz zastanawiasz się, jaki jest koszt pompy ciepła do domu 70m2, koniecznie przeczytaj ten artykuł! 

Mały dom a pompa ciepła

Na małe domy, do 70m2, decyduje się coraz więcej rodzin. Są idealną alternatywą dla mieszkań w bloku, a jednak pozwalają na poczucie komfortu mieszkania w domu jednorodzinnym. Podejmując decyzję o sposobie ogrzewania swojego gospodarstwa, warto wziąć pod uwagę czynniki ekonomiczne oraz ekologiczne. Dzięki takiej analizie, możemy się dowiedzieć że np. koszt powietrznej pompy ciepła do domu o powierzchni 70m2, wypada korzystniej względem innych instalacji grzewczych – biorąc pod uwagę zwrot inwestycji w ciągu kilku lat eksploatacji, a także pieniądze, które można pozyskać w ramach dofinansowania. 

Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę fakt, że pompy ciepła można traktować jako urządzenia bezobsługowe, które posłużą nam nawet kilkadziesiąt lat. Dzięki temu, możemy zaoszczędzić nie tylko nasze pieniądze, ale również czas. Równocześnie decydując się  na montaż ogrzewania podłogowego, uzyskujemy pełen komfort przebywania w dobrze ogrzanym domu. 

Warto sprawdzić: Koszt pompy ciepła do domu 100m2

Uwaga! Decyzja o ekologicznych sposobach ogrzewania domu, wpływa na wartość budynku oraz jego prestiż.

Koszt pompy ciepła do domu 70m2 - od czego zależy?

Ciężko jednoznacznie wskazać koszt pompy ciepła do domu 70 m2, ponieważ cena ta uzależniona jest od wielu czynników, m.in.:

  • Funkcji jaką pompa ciepła będzie pełnić w Twoim domu.
  • Mocy grzewczej urządzenia.
  • Producenta pompy ciepła.
  • Typu urządzenia.

Dodatkowo, np. koszt powietrznej pompy ciepła do domu 70m2, może być niższy niż gruntownej pompy ciepła. Dlaczego? Ta pierwsza nie wymaga budowy specjalnej instalacji oraz dokonywania wykopów w gruncie. 

Czytaj dalej: Koszt pompy ciepła do domu 150m2

Jaki jest więc koszt pompy ciepła do domu 70 m2?

Przyjmuje się, że koszt pompy ciepła dla domu o powierzchni około 70m2 wynosi od 10 - 40 tysięcy netto. Czerpiąc jednak z forów tematycznych poruszających kwestię kosztów pompy ciepła do domu 70m2, wynika, że decydując się na pompę ciepła ze średniej półki cenowej, można przygotować się na wydatek rzędu 20 - 30 tysięcy złotych.

Warto widzieć: Pompy ciepła OstródaPompy ciepła GiżyckoPompy ciepła KętrzynPompy ciepła Bartoszyce

Jak obniżyć koszt pompy ciepła do domu 70m2 - inspiracje z forum

Wielu użytkowników chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z budowy bądź remontu domu na forach tematycznych. Zebraliśmy najważniejsze informacje, które mogą pomóc w obniżeniu kosztów za pompę ciepła do domu 70m2. Oto one:

  • Pozyskanie środków w ramach programów Czyste Powietrze, Stop Smog bądź Moje Ciepło.
  • Skorzystanie z dofinansowania do wymiany starego pieca.
  • Uzyskanie wsparcia w ramach ulgi termomodernizacyjnej.


Jeśli poważnie rozważasz opcję instalacji pompy ciepła w Twoim domu, a dodatkowo chciałbyś poznać dokładne koszty takiej usługi - nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną, indywidualną ofertę.

Sprawdź również: Pompy ciepła SzczytnoPompy ciepła Mrągowo, Pompy ciepła BiałystokPompy ciepła Suwałki

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here