FotowoltaikawPolsce » Blog » Magazyny energii BMZ – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary
Magazyny energii BMZ – czy warto kupić

Magazyny energii BMZ – czy warto kupić? Opinie, cena, wymiary

BMZ jest światowej klasy firmą, która zajmuje się dostarczaniem litowo-jonowych inteligentnych systemów składowania energii i zasilania. BMZ the Innovation Group na międzynarodowym rynku zaopatruje klientów w akumulatory litowo-jonowe. Baterie wyprodukowane przez tę firmę zasilają nie tylko pojazdy elektryczne (między innymi autobusy, rowery elektryczne), ale również sprzęty wykorzystywane w gospodarstwach domowych czy całe linie produkcyjne przedsiębiorstw.

Ceny magazynów energii – oferta BMZ 

Magazyny energii BMZ

W niemieckim Karlstein, we Frankfurcie nad Menem, znajduje się siedziba grupy BMZ. Natomiast dodatkowe zakłady produkcyjne są rozsiane po całym świecie, mieszcząc się na przykład w USA, Chinach i Polsce. Na sukces BMZ nieustannie pracuje zespół liczący ponad 3000 pracowników o wysokich kwalifikacjach.

Firma ta od 1994 roku bez przerwy modernizuje swój produkt, czyli akumulatory litowo-jonowe. Magazyny skonstruowane przez BMZ umożliwiają przechowywanie energii elektrycznej wyprodukowanej za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznej oraz w sposób ciągły i bezpieczny nieustannie zasilać w prąd zarówno firmy, jak i gospodarstwa domowe.

Oferta magazynowania energii przez BMZ

Firma BMZ świadczy kompleksowe usługi klientom biznesowym oraz indywidualnym w obrębie dostarczania magazynów energii. Proces składa się z fazy projektowej, testowej, realizacji, a także niezawodnego serwisu.

Warto czytać: Inwertery Fronius – Falowniki – czy warto kupić?

W ciągu każdego roku kalendarzowego BMZ realizuje mniej więcej 250 projektów. Do swojej dyspozycji firma ma nowoczesne linie produkcyjne, które są w pełni zautomatyzowane. Oferowane konsumentom rozwiązania zawsze są dopasowane do określonych warunków dostarczania energii oraz jej magazynowania. Ponadnarodowa kadra projektowa składa się z ponad 150 osób.

Magazyny BMZ dla biznesu oraz domu

BMZ adaptuje nowoczesną technologię składowania energii elektrycznej w postaci systemu akumulatorów do potrzeb konsumentów. W ofercie firmy skierowanej do klientów biznesowych oraz indywidualnych wyeksponować należy 3 przodujące produkty:

  1. ESS 7.0/9.0/X: modułowy akumulator litowo-jonowy. Ten sprzęt pozwala klientom uniezależnić się od cen prądu  iumożliwia korzystanie z wyprodukowanej energii przez własną instalację fotowoltaiczną zgodnie z potrzebami indywidualnymi. Do klastra, przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną, można też równolegle podłączyć 12 akumulatorów. Dostępne są konfiguracje zarówno jednofazowe, jak i trójfazowe. Główne zalety tego sprzętu to krótki proces ładowania (tylko godzina), jego żywotność do 20 lat użytkowania, zapewniona ochrona przed głębokim rozładowaniem oraz przeładowaniem, bezpieczeństwo i kompatybilność.
  2. ESS Customized: dzięki modułowemu systemowi litowo-jonowemu składowania energii, wyprodukowana we własnym zakresie energia fotowoltaiczna może być przechowywana w modułach akumulatorowych do  wykorzystania w późniejszym czasie. Do mocnych stron tego akumulatora zalicza się żywotność do 20 lat, szybkie godzinne ładowanie, stabilność pracy przy dużych prądach czy efektywną pracę dzięki aktywnej kontroli temperatury. 
  3. ESS High Voltage: oferta zadedykowana dla układów z wysokim napięciem. To kompleksowe rozwiązanie powstało w ścisłej współpracy z producentem falowników.

Sprawdź więcej: Inwertery SolarEdge – Falowniki – czy warto kupić?

Dzięki innowacyjnym produktom najwyższej jakości, a też niezawodnej obsłudze posprzedażowej, BMZ stawia w kontaktach z klientami na poziom zbalansowanego rozwoju. Klient, który korzysta z usług firmy, może liczyć na między innymi globalne wsparcie infolinii, serwis akumulatorów na miejscu w całej Europie czy dostępność oryginalnych części.

Składowanie energii z BMZ Poland

Częścią globalnej grupy BMZ the Innovation Group jest BMZ Poland. To największy producent baterii litowo-jonowych w Polsce. Firma w swojej działalności stawia na wdrażanie najnowszej generacji technologii, aby tworzyć innowacyjne i przyszłościowe produkty. Dąży także do rozszerzania swojego zasięgu na cały glob oraz kilkudziesięcioprocentowego wzrostu rok do roku.

Opinie o magazynach energii firmie BMZ 

BMZ kieruje swoją ofertę do klientów, którzy rozważają zainwestowanie w odnawialne źródła energii. Dzięki dostarczanym przez firmę akumulatorom litowo-jonowym możliwe jest uniezależnienie się od dostaw prądy. Baterie produkowane przez BMZ udostępniają bowiem opcję zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej.

Czytaj również: Panele fotowoltaiczne full black – Opinie, cena, wymiary

W związku z tym na ten proces nie ma wpływu aktualna sytuacja u dostawcy prądu. Ponadto osoby, które skorzystały z usług BMZ, nie muszą sobie zaprzątać głowy wzrastającymi z roku na rok cenami prądu. Zakup magazynów energii jest inwestycją w ekologiczne życie.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here