FotowoltaikawPolsce » Blog » Inwertery SolarEdge – Falowniki – czy warto kupić? Opinie Cena
Inwertery SolarEdge - Falowniki – czy warto kupić

Inwertery SolarEdge – Falowniki – czy warto kupić? Opinie Cena

Tak naprawdę SolarEdge możemy kochać, czy też nienawidzić. Miłość oraz nienawiść mają to do siebie, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku mamy na punkcie tym totalną obsesję.

My mamy jak najbardziej obsesję na punkcie SolarEdge. Jednocześnie jest nam ciężko określić, czy jest to miłość, czy też jednak nienawiść. W tej recenzji chcemy spróbować wytłumaczyć obiektywnie, co w tej marce jest wyjątkowego i w ich iście sztandarowym produkcie, którym jest falownik z różnego rodzaju optymalizatorami.

Niezawodność falowników SolarEdge

Co nam się podoba? Poda się nam:

  • Wysoka wydajność,
  • Dwadzieścia pięć lat gwarancji na optymalizatory,
  • Dwanaście lat gwarancji na inwerter.

A co się nam nie podoba? Jest to:

  • Cena,
  • Brak nagród od PVEL,
  • Przy wymianie inwertera musimy kupić znowu SolarEdge.

Czym jest SolarEdge?

SolarEdge jest firmą izraelską, która to rozwinęła ideę samych optymalizatorów mocy. Mają one ambicje stać się marką, która to sprzedaje wszystko, co tylko potrzebujemy do swojej instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, są na świetnej drodze do osiągnięcia tegoż celu, przy współpracy z innego rodzaju zakładami.

Falowniki SolarEdge montaż – czy warto kupić?

Sprawdź również: Fotowoltaika na raty czy warto?

W naszych recenzjach mówimy bardzo dużo o niezawodności. Co mamy wówczas na myśli? Jest to przede wszystkim upływ czas, jak i odporność na naprawdę uciążliwe warunki. Niezawodność mierzymy, biorąc pod uwagę gwarancję oraz ocenę niezależnych instytutów.

SolarEdge udziela gwarancji standardowej na dwanaście lat działania inwerterów oraz także dwadzieścia pięć lat działania samych optymalizatorów. Jest to na pewno więcej niż pewnego rodzaju standard w branży, który wynosi pięć lat na inwerter. Na dodatek gwarancja na falowniki może zostać rozszerzona do dwudziestu lat. W przypadku niektórych modeli jest to nawet dwadzieścia pięć lat. Już sam fakt możliwości przedłużenia umowy pokazuje, że producent swoje produkty darzy bardzo dużym zaufaniem.

Cena, koszty oraz opłacalność inwestycji w falowniki SolarEdge

Musimy także zaufać, że sama gwarancja na interfejs StorEdge ma dziesięć lat, a dla dodatkowego sprzętu wynosi już jedynie pięć lat.

Sprawdź więcej: Kiedy fotowoltaika daje najwięcej energii elektrycznej?

Wydajność inwerterów SolarEdge

Wydajność tak naprawdę jest sprawnością inwerterów w przetwarzaniu stałego prądu w prąd przemienny. Inwertery na pewno nie powinny się także wyłączać bez potrzeby. Musimy mieć świadomość, że takowe przerwy skutkują jedynie bardzo dużymi stratami. W przypadku SolarEdge bardzo wysoka wydajność wiąże się także z dodatkiem obowiązkowym, którym są optymalizatory.

Czytaj więcej: Fotowoltaika i pompa ciepła – czy to się opłaca?

Inwertery SolarEdge mają bardzo wysoką sprawność. Musimy się jednak umówić, że nie jest to ich największa z zalet. Wszystko przez to, że sam system SolarEdge działa na pewno inaczej niż inwertery standardowe łańcuchowe. Mogą śledzić kilka punktów maksymalnych mocy, a SolarEdge śledzi oraz wybiera możliwie najlepsze warunki dla każdego z osobna panelu.

Fotowoltaika Lublin cenaFotowoltaika Białystok cenaFotowoltaika Katowice cenaFotowoltaika Gdynia cena

Optymalizatory od SolarEdge na pewno ograniczają wszelkie straty, które wynikają z zacienienia, odchodów od ptaków, liści, a tak naprawdę ograniczają wpływ niekorzystny, jaki mają panele zacienione. Optymalizacja ta zmniejsza straty i to o dwa punkty procentowe. Jest to świetny wynik.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

  • Falowniki firmy SolarEdge nie są na gwarancji. Od wielu miesięcy nie mogę doprosić się naprawy falownika. Złożyłem reklamacje. Nie kupujcie tych falowników.

Comments are closed.