FotowoltaikawPolsce » Blog » Montaż klimatyzatora w mieszkaniu, domu. Jak wygląda i ile trwa?
Jak wykonać pierwsze uruchomienie pompy ciepła

Montaż klimatyzatora w mieszkaniu, domu. Jak wygląda i ile trwa?

Na dworze leje się żar z nieba, a w naszym domu jest przyjemnie i chłodno. Tak właśnie lubimy. Rozwiązaniem idealnym oraz marzeniem każdej osoby w takie upalne dni jest klimatyzacja. Coraz więcej osób podejmuje decyzję o montażu klimatyzacji w domu.

Zanim się na ten krok zdecydujemy, to powinniśmy wiedzieć, ile taki montaż będzie trwał oraz jak się do niego przygotować. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Dokładny projekt klimatyzacji

Klimatyzacja w domu jest dosyć poważną decyzją. Gdy ją podejmujemy, to trzeba zaplanować dokładnie montaż, a także wybrać właściwe klimatyzatory. Musimy mieć na uwadze:

  • sposób montażu klimatyzatorów oraz wydajność,
  • oczekiwania oraz wymagania co do sposobu pracy,
  • rodzaj i wielkość pomieszczeń.

Należy także pamiętać, że montaż instalacji wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzenia prac budowlanych. One wynikają z samego faktu, że wewnętrzna jednostka i zewnętrzna klimatyzatora muszą być połączone ze sobą elektrycznie poprzez freonową instalację.

Czytaj więcej: Jak działa klimatyzacja z funkcją grzania?

Poza tym klimatyzacja, aby swoje zadania w pełni spełniała, musi być odpowiednio zaplanowana. Dzięki temu unikniemy usterek, czy też mało efektywnej pracy tejże instalacji. Nie będzie także mowy o zbyt dużym poborze prądu.

klimatyzacje w domu
klimatyzacje w domu

Wybór klimatyzatora

Do montażu klimatyzacji w domach i mieszkaniach są przeznaczone cztery rodzaje jednostek. Są to następujące klimatyzatory:

  • split - są idealne do schładzania efektywnego pomieszczenia pojedynczego. Takie klimatyzacje składają się z dwóch jednostek połączonych ze sobą. Są wydajne, ciche i bardzo proste w obsłudze,
  • przenośne - monoblok. Te klimatyzatory posiadają skraplacz oraz parownik w jednej obudowie. Nie wymagają montażu stałego.
  • rozbudowane systemu VRF - łączą w sobie funkcję chłodzenia, osuszania, grzania oraz nawilżania,
  • multisplit - są świetnym rozwiązaniem do schładzania mieszkań, czy też niewielkich domów. Składają się z jednego zewnętrznego agregata.

Sprawdź również: Ile kosztuje ogrzewanie domu klimatyzacją?

Jak długi jest montaż klimatyzacji?

Każda instalacja jest inna. Nie można w sposób jednoznaczny określić, ile czasu zajmuje montaż sam w sobie. Jest on zależny od kilku kwestii. O czym mowa?

Mowa o:

  • dostępności wybranego klimatyzatora,
  • rodzaju wybranej klimatyzacji, a także stopnia komplikacji samego montażu.

W związku z tym przyjmujemy, że montaż klimatyzacji w typie split zwykle trwa od czterech do dziesięciu godzin. Można zatem z takiej klimatyzacji korzystać jeszcze tego samego dnia. Jest to jedno z popularniejszych rozwiązań.

Sprawdź teraz:  Klimatyzacje domowe ZamośćKlimatyzacje domowe Chełm,

Czas montażu jest wydłużony, gdy jest spory dystans pomiędzy poszczególnymi jednostkami, budynek został wykonany z żelbetonu lub betonu, instalacja okaże się nieszczelna, czy też dosyć kłopotliwe jest doprowadzenie elektrycznej instalacji.

Zobacz również: Klimatyzacje domowe WarszawaKlimatyzacje domowe Radom,

Także termin zakupu klimatyzatora nie jest bez znaczenia. Jeśli montaż klimatyzacji ma mieć miejsce w samym środku sezonu, to trzeba się liczyć z dłuższymi terminami. Jest to jednak oczywiste. Tak jest w każdej branży. Nie jest to zaskoczenie.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here