FotowoltaikawPolsce » Blog » Największy magazyn energii na terenie Wielkiej Brytanii

Największy magazyn energii na terenie Wielkiej Brytanii

Niedługo, bo już w 2025 roku powstanie największy magazyn energii, a koszt całej inwestycji wyniesie prawie miliard dolarów. Oczywiście są to dane szacunkowe, ale i tak robią wrażenie. W jakiej lokalizacji będzie można podziwiać to potężne urządzenie?

W jakim państwie powstaje największy magazyn energii?

Budową magazynów energii zajmuje się wiele firm światowych, ale za największy projekt odpowiada jedna firma i jest nią Carlton Power. Informację o powstaniu największego magazynu energii na świecie i pozwoleniu na jego realizację umieszczono na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Władze regionu Greater Manchester wydały pozwolenie na jego budowę, a więc największy magazyn energii na świecie będzie ulokowany na terenie Wielkiej Brytanii.

Realizacja projektu odbędzie się w Traffort Low Carbon Energy Park w regionie Greater Manchester. Jaką moc będzie miało to urządzenie? Uwaga — będzie to 1 GW (1040 MW / 2080 MWh).

Czytaj więcej: Magazyny energii Pixii – opinie i recenzja

Planowany czas rozpoczęcia budowy do pierwszy kwartał 2024 roku, a więc już niedługo. Cała inwestycja ma zostać zakończona pod koniec 2025 roku.

Inwestycja w zielony wodór w Wielkiej Brytanii

Budowa największego magazynu energii na terenie Wielkiej Brytanii to nie jedyny tego rodzaju projekt, jaki został zatwierdzony w ostatnim czasie. Firma Carlton Power ubiegała się także o pozwolenie na inwestycję, która będzie produkować zielony wodór i takie pozwolenie otrzymała. Projekt Trafford Green Hydrogen będzie miał moc 200 MW, a do użytku zostanie oddany w tym samym czasie, co największy magazyn energii na świecie, a więc pod koniec 2025 roku. Rada Trafford zezwolenie wydała już we wrześniu 2022 roku.

Warto wiedzieć: Magazyny energii Sofar – opinie i recenzja

Realizacja tych projektów ma na celu uniezależnienie się Wielkiej Brytanii od paliw kopalnych, by osiągnąć poziom zerowy netto do 2050 roku.

SMR-y w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania planuje przeznaczyć 20 mld funtów na SMR-y. Takie informacje zostały podane w Dzienniku Financial Times, a dodatkowo w newsie można też przeczytać, że polska firma Synthos Green Energy i jej partnerzy mogą również liczyć na dofinansowanie projektów realizowanych w tych obszarach.

Zobacz również: Magazyny energii FoxESS – opinie i recenzja

Branża energetyczna w Wielkiej Brytanii ma się szybko rozwijać w najbliższych latach, a by to osiągnąć, została przyjęta strategia, która zakłada budowę do 24 GW mocy jądrowych, a wszystkie inwestycje mają być zakończone do 2050 roku. Jeśli plany zostaną zrealizowane, to pokryją one zapotrzebowanie Wielkiej Brytanii na energię w 25%.

W planach są też dotacje i fundusze grantowe, których celem jest wsparcie projektów atomowych. Dnia 18 lipca została ogłoszona lista, na której znalazły się dwa podmioty. Mają one otrzymać dofinansowanie w ramach tych programów, a wśród nich znalazła się firma Synthos Green Energy, która jest udziałowcem spółki Orlen Synthos Green Energy.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here