FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompa ciepła bez fotowoltaiki – czy się opłaca?

Pompa ciepła bez fotowoltaiki – czy się opłaca?

Pompy ciepła to systemy cieszące się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to obecnie jedno z najbardziej ekonomicznych i korzystnych sposobów ogrzewania. Dodatkowo w tym przypadku nie dotyczą nas kwestie nieustannie rosnących cen paliw. Jak jednak prezentuje się koszt pompy ciepła do domu 100m2 oraz czy opłaca się inwestować w ten system bez fotowoltaiki? 

Czy pompa ciepła bez fotowoltaiki się opłaca?

Biorąc pod uwagę koszt pompy ciepła do domu 100m2 w oszacowaniu jej opłacalności, należy wziąć pod uwagę cenę założenia systemu oraz także jego potencjalne zużycie. Sama inwestycja w pompę ciepła wyniesie nas około 10 tysięcy zł lub więcej, a zakup samego urządzenia.

Pełna usługa wraz z montażem i instalacją oscyluje w granicach około 35-45 tys. zł w zależności od wybranej oferty. Na rynku znajdziemy bowiem zarówno tańsze jak i droższe propozycje.

 Pompy ciepła Jastrzębie-ZdrójPompy ciepła MysłowicePompy ciepła Siemianowice Śląskie 

Choć pompa ciepła w połączeniu z panelami słonecznymi wypada o wiele korzystniej, to również montaż bez fotowoltaiki również może być świetnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku domów o wysokiej izolacji. Wtedy koszty ogrzewania będą naprawdę niskie. Warto podkreślić fakt, iż sam system jest niezwykle korzystny pod względem cenowym. Wraz z upływem czasu ceny tych instalacji stały się nieco bardziej przystępne, dzięki temu na montaż pompy ciepła może sobie pozwolić coraz większa liczba gospodarstw domowych.

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Koszt pompy ciepła do domu 100m2 bez fotowoltaiki

  Koszt pompy ciepła do domu 100m2 wygląda również o wiele korzystniej, niż w przypadku wielkopowierzchniowych obiektów. Dlatego też nie jest on dużym obciążeniem dla budżetu i prezentuje się stosunkowo korzystnie. Choć kwestie cen zależne są także od wybranego rodzaju pompy. Jeśli nie wiesz, jakie rozwiązanie byłoby dla Ciebie najlepsze, skorzystaj z naszego formularza kontaktowego w celu poznania pełnej oferty oraz uzyskania wyceny. 

  Czytaj więcej: Koszt pompy ciepła do domu 100m2

  Pompa ciepła bez fotowoltaiki koszty

  Za ogrzanie domu o powierzchni 100m2 wraz z podgrzaniem wody użytkowej zapłacimy około 2 tys. zł. w skali roku. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę fakt, iż inne systemy mogą nas kosztować minimum dwa-trzy razy więcej, niż w przypadku pompy ciepła. Stąd też rachunek jest jasny. Dodatkowo inwestując w odnawialne źródła dla swojego domu możemy liczyć na korzystne rządowe dotacje, dzięki którym cała inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna.

  Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

  9.5

  Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

  Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

  Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

  Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  9

  Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  8.5

  Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Opinie o O 13 Premium

  Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  • Nowy budynek
  • Stary budynek
  • Rodzaj ocieplenia
  • Rodzaj zamontowanych okien
  • Dlatego w celu uzyskania odpowiedniej bezpłatnej wyceny zostaw swoje dane kontaktowe.

  Pompa ciepła bez fotowoltaiki forum

  Na forach znajdziemy wiele zapytań dotyczących kosztów instalacji tych systemów bez paneli fotowoltaicznych. Pompa ciepła bez fotowoltaiki czy się opłaca? Naszym zdaniem jest to obecnie najlepszy wybór. Mając na uwadze niskie koszty eksploatacyjne pomimo braku zamontowanych paneli fotowoltaicznych nie ma sensu zastanawiać się nad innymi systemami ogrzewania. Nieustannie rosnące taryfy paliw grzewczych dodatkowo potęgują tę konieczność.

  Warto wiedzieć: Jaką moc pompy ciepła do domu 100m2?

  Pompy ciepła Dąbrowa GórniczaPompy ciepła ChorzówPompy ciepła Jaworzno

  Pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii, jest w pełni ekologiczna i ekonomiczna podczas użytkowania. To bezobsługowy system, który nie wymaga kłopotliwej obsługi. Dlatego też w naszej ocenie jest to na ten moment najbardziej skuteczny i tani sposób ogrzewania dostępny na rynku. Jeśli również chciałbyś cieszyć się kompleksowym systemem, koniecznie skontaktuj się z nami.

  Marcin

  Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

  Więcej informacji

  Post navigation

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here