FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika 4 ECO Opinie
Fotowoltaika 4 ECO opinie

Fotowoltaika 4 ECO Opinie

4 ECO jest jedną z największych oraz najprężniej rozwijających się firm z zakresu szeroko pojętej fotowoltaiki. Dosłownie w ciągu kilku lat firmie tej udało się stworzyć mocno rozbudowaną sieć obsługową. Obecnie liczy już czterdzieści oddziałów. One swoim zasięgiem obejmują całą Polskę. W ofercie 4 ECO fotowoltaika, jak i pompy ciepła to jedynie część wszelkich pozycji. Co koniecznie należy wiedzieć o zakresie usług tejże firmy? Pora to sprawdzić.

Czym zajmuje się firma 4 ECO?

Przedsiębiorstwo 4 ECO zajmuje się instalacją, a także dystrybucją rozwiązań z szeroko pojętego zakresu fotowoltaiki oraz także nowoczesnych pomp ciepła. W ofercie tej firmy między innymi zajmują się maty grzewcze, a także farmy fotowoltaiczne, które są możliwie najbardziej ekologicznym sposobem na produkcję prądu. Nie można zapomnieć o ładowarkach do elektrycznych samochodów, a także nowoczesny system termoizolacji PS Coat, który jest wykorzystywany w branży budowlanej. W asortymencie firmy 4ECO jest dostępna także pompa ciepła autorska HEATECO. Pompa ta wyróżnia się wysoką jakością, a do tego unikatowy design.

Najważniejsze informacje o 4 ECO:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

Dla kogo jest oferta 4 ECO?

Po ofertę firmy 4 ECO sięgają najczęściej dwie grupy klientów. Pierwsza z nich to inwestorzy indywidualni. Jest to tak zwana fotowoltaika dla domu. Ten rodzaj cieszy się szczególną uwagę. Wszystko z uwagi na szereg dotacji dostępnych, jak i dofinansowań. Druga grupa to inwestorzy biznesowi. Mowa tutaj o przedsiębiorstwach, dla których fotowoltaika dla firm to sposób na wyróżnienie się oraz także zwiększenie samej konkurencyjności. Nie możemy zapomnieć o gospodarstwach rolnych, które poprzez inwestowanie w fotowoltaikę mogą wpływać długofalowo na przyszłość naszej działalności.

4 ECO wady i zalety

Warto przyjrzeć się także nieco bliżej wadą oraz zaletą tej firmy. Wśród zalet można wyróżnić:

spore doświadczenie, szeroki wybór urządzeń, kompleksową ofertę uwzględniającą między innymi PV, ładowarki EV oraz pompy ciepła, własne ekipy montażowe, kolorowe fotowoltaiczne moduły, 3-letnie gwarancja na montaż, wsparcie na każdym etapie, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania, czy też przy zgłoszeniu instalacji.

A jak kształtują się wady? Jest to na pewno niewielka ilość informacji o ofercie, a do tego brak możliwości oszacowania kosztów inwestycyjnych.

4 ECO opinie i recenzja

Sama oferta 4 ECO na pewno zwraca naszą uwagę. Wyróżnia się na pewno tym, że ma dostępne kolorowe moduły PV, które w naszym kraju, póki co są rzadkością. Poza nimi firma wykorzystuje dobre podzespoły od producentów mniej i bardziej znanych. Każdy coś dla siebie znajdzie. Na plus zaliczyć należy własne monterskie ekipy. Doceniana jest także trzyletnia gwarancja na usługi oraz szeroki wachlarz dodatkowych produktów.

Warto z recenzjami się zapoznać i w najbliższej przyszłości zostać klientem tej popularnej i dobrej jakościowo firmy. Konkurencja jest duża, ale firma 4 ECO rzeczywiście sobie świetnie radzi i na pewno wyróżnia się na rynku. Warto skorzystać z usług tej firmy.

4 ECO Recenzja Eksperta

7.5Wynik eksperta
Fotowoltaika 4 ECO Recenzja

Firma 4 ECO w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma 4 ECO jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
Stosunek jakości do ceny
8
Szybkość realizacji
8
Obsługa klienta
10
Zastosowane podzespoły
9
Montaż instalacji
8
Oferta
9

Wpis aktualizowany ostatnio 22.08.2023r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres [email protected]

4 ECO opinie klientów

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

 • Serdecznie odradzam tą firmę, firma nie interesuje się swoimi klientami, ma gdzieś reklamację klientów,oraz to że klient próbuje zgłosić reklamacje już przez ponad 3 miesiące, wizyta musiała się skończy również prawnikiem, gdy by nie prawnik dalej by trwało odsyłanie od firmy montażowej do firmy sprzedającej oraz do firmy producenta pompy ciepła chciałbym przypomnieć iż pompa tak jak wyżej wspomniałem nie działa ponad trzy MSC, z czym się wiąże grzanie grzejnikami elektycznynmi , firma nie wywiązuje się z terminów realizacji serwisu , i jak się zbliża dany termin dostaję telefon od serwisanta że serwis nie może być zrealizowany ponieważ on na to nie ma czasu. Jeżeli to ma tak dalej trwać finał skończy się w sądzie.

  • No właśnie mam z nimi same problemy ,olewające podejście do klienta a co miało taj pięknie działać niestety nie działa … napewno będę ostrzegacprzed tą firmą …
   Panele założone a rachunki z kosmosu
   Docieplenie dachu ,tylko szczyt a w skosach czuła wiatr
   Pompa ciepła cóż , napompowali stare kaloryfery tak że spuchły a jeden pękł i z własnej kieszeni musiałam zapłacić za nowe bo oni nie poczuwają się do winy a ciepła woda nadal nie leci …

   • Szczerze nie wiem czego oczekiwałas, fotowoltaika to nie są 0 rachunki czy prąd za darmo. A pompa do nie ocieplonego budynku to samobójstwo

 • Podejście do klienta zlewające terminy które deklaruję przedstawiciel a deklarował że do miesiąca będą panele na dachu dobiegają do krańca terminów na umowie od 25 października do dnia dzisiejszego nie ma ustalonego terminu montażu najpierw było że mają czas bo jest zachowane w terminie umowy później że pogoda teraz pewnie bo święta i po świętach bo warunki jak na to że w grudniu śniegu na dachu nie ma i jest suchy to raczej rewelacja a chyba to co przedstawiciel firmy mówi też jest wiążące czy nie? nr telefonu który jest podawany do kontaktu i mail reklamacji to poprostu tylko kolejna linia oporu. Zobaczymy jak temat się zakończy i kiedy o czym Państwa poinformuje edytując ten komentarz pozdrawiam serdecznie mam nadzieję że ktoś w końcu odpowiedzialny z tej firmy to przeczyta i coś ruszy w temacie bo puki co to dramat jest.

 • Tragiczne podejście do klienta, mieli poprowadzić wszystko odnośnie dotacji a później się okazało że łamagi nie potrafią się wyrobić i nie dostanę żadnej dotacji na fotowoltaike. Miało być 8 paneli 450 longi a oni zamontowali słabsze chyba 380. TRAGEDIA!

  • Właśnie otrzymałem propozycje montażu. Czy jest Pan zadowolony z terminu i realizacji montażu? Jak wygląda sprawa dotacji? Podobno mają wszystko załatwić. Pozdrawiam

  • U mnie przyznali się od razu ze 375w mono, zero faktycznych wyliczeń zużycia, prezentacja z powerpointa że sie zwróci w 4 lata, nie wiadomo na podstawie jakich danych, ogółem nie wzbudzają zaufania podejściem

 • Czekam miesiąc czasu na panele Fotowoltaiczne w 4eco konsultanci mnie zbywają przedstawiciel przy podpisaniu umowy twierdził ze do 2 tygodni zostaną założone , kasę to umieli pobrać , sprawę skieruje do U.Kik .

 • Firma tragedia obsługa klienta to koszmar. Przez niedbalstwo nie wyrobili się w czasie i nie otrzymałem dotacji na fotowoltaike.

  Ekipa montażowa też do bani jak podłączyli panele to przy okazji podpalili mi urządzenia w domu a potem ściemę walnęli że to pewnie wina dostawcy energii, który dostarcza mi za niski prąd. Omijać szerokim łukiem.

 • W lutym podpisałam umowę. Do dzisiaj nie mam wykonanego montażu. Pieniądze poszły. Przedstawiciel nie odbiera telefonu i nie oddzwania. Boję się że zostałam oszukana. W centrali twierdzą że jest opóźnienie. Nie wiem co mam robić. Proszę o radę.

 • Nie polecam usług tej firmy. Deklarują się 21 dniowym montażem a minęło już ponad dwa miesiące jak elementy zostały dostarczone a ekipy montażowej nie ma. Jedyna która była zamontuje fotovoltaikę ale trzeba podpisać dokumenty z których wynika że będą zacienienia i produkcja prądu będzie ograniczona. Miejsce montażu wybrał ich technik i przedstawiciel firmy ale widocznie chodzi o nałapanie klientów wzięcie pieniędzy a później….zwykle naciąganie ludzi. Oferują kredyt na normalnych warunkach tylko po drodze jest kilku pośredników a wszystkie koszty i prowizje od transakcji ponosi kredytobiorca. Krótko mówiąc człowiek zostaje z kredytem do spłaty i nie przynoszącą zysku instalacją fotovoltaiczną. Zamiast nie płacić za prąd to trzeba zapłacić za prąd i ratę kredytu. Firmę 4ECO omijać szerokim łukiem

 • Nie polecam firmy. Jako że nie znaliśmy się dobrze na fotowoltaice wcisnęli nam badziew A teraz zamiast coś poprawić wysłali nam ofertę nowej instalacji. Ponad 20 tysięcy włożone w coś co nie działa, źle obliczona ilość co do zużycia. Firma umywa rączki

  • Podobnie i u nas. Wzięliśmy większą instalacje mimo że polecali mniejsza a i tak nie starcza. Rachunek za prąd prawie ten sam. Potwierdzam dziadowska firma, nie mówiąc o terminach telefonach i oszukanym bojlerze. Omijać z daleka.

 • Witam. Po moich doświadczeniach z firmą 4ECO kilka uwag . Proszę weryfikować oferty przedstawicieli w firmie. Mi (po 31 marca 2022r.) obiecano fotowoltaikę na starych zasadach rozliczania powołując się na posiadane jeszcze pakiety do wykorzystania ( TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO SIĘ ZGODZIŁEM). niestety była to nieprawda ( w firmie nic o tym nie wiedzieli). Reklamacja w firmie nic nie dała , niestety nie mogłem jej poprzeć żadnymi dokumentami. Póżniej były różne wybiegi i zostało na tym, że mam fotowoltaikę w netbilingu za 36000 zamiast 20000 – tyle kosztują w lokalnych firmach. Wniosek jest taki, że liczy się tylko kasa. Rada – proszę dokładnie sprawdzać oferty i nie wierzyć do końca SPECJALISTOM do spraw sprzedaży. Pozdrawiam.

  • U nas dokładnie to samo miała być opcja magazynowania to był nasz jedyny warunek dotyczący zakładania. Właśnie wróciłam z taurona okazało się że firma dała dupy i wniosek do taurona posłali po terminie. I teraz nie dość że place kredyt za foto to jeszcze rachunki za prąd. Miało być taniej a zostaliśmy wyje#*:! na szaro

 • W kwietniu została podłączona fotowoltaika do użytku po szybkiej dostawie i perfekcyjnym montażu. Instalacja dziale poprawnie . Gdy mamy pytania natychmiast otrzymujemy odpowiedz nawet w weekendy . Firma godna zaufania ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

  • Jestem zadowolona z firmy panele zostały założone w terminie obecnie czekam na dofinansowanie od lutego naradzie cisza jak długo się czeka

 • Jestem bardzo zadowolona z firmy 4 ECO polecili mi ją znajomi, którzy od nich kupowali pompę i fotowoltaikę, zakładali mi instalację fotowoltaiczną, wszystko przebiegło według ustaleń ku zaskoczeniu nawet we wcześniejszym terminie , także z pewnościa do nich wrócę po pompę ciepła.

 • Jestem bardzo rozczarowana firmą,konsultant po podpisaniu umowy umywa ręce.Pompa założona w terminie,ale o odbiór musieliśmy się dopominać i od maja czekamy na poprawę usterek Do tego brak kontaktu,jak uda mi się dodzwonić to za każdym razem słyszę,że oddzwonimy i na tym koniec.Mieli zająć się wnioskiem o dotacje,do teraz nie ma żadnej informacji Usłyszałam , że przecież mogę sama to zrobić,tylko na wniosku potrzebna jest pieczątka firmy a odległość to ok.650km,a do tego potrzebny też jest protokół odbioru .Zdecydowanie nie polecam firmy,jest super do momentu aż podpisze się umowę,potem radź sobie sam, porażka.

 • Podpisaliśmy umowę w lipcu do tej pory brak montażu. Jak czytam opinie wyżej to jestem przerażona bo faktycznie za chwilę będę musiała płacić abonament za fotiwoltaike której nie mam i rachunek za prąd jednocześnie biznes życia o dotacji to chyba też można w tym roku pomarzyć co to w ogóle ma być?!?!?!?!

 • Obecnie jestem po wstępnej rozmowie odnośnie pompy ciepła. Czytając opinie jestem przerażona. Czy oddział Warszawie tak kiepsko działa? Jakiej firmy pompę proponujecie?

 • Firma traktująca bardzo wybiórczo klientów.
  Umowa była na zupełnie lepszej jakości komponenty, jednak zostały zamontowane zupełnie inne chińskie i gorsze. Kontakt ze sprzedawca żaden, po podpisaniu umowy znika. Obsługa klienta na żadnym poziomie, nie polecam!!!
  Szkoda, ze psuje renomę firmie Easy Eco.

 • Uciekajcie od tej firmy jak najdalej się da.Zbywają klientów jak tylko mogą, przywieźli nam sprzęt miesiąc temu i nadal stoi.Zero kontaktu,wieczne odwlekanie terminu zakładania paneli.Zbywanie klienta bezsensownymi informacjami.Nie polecam.

 • Witam
  Wydzierżawiłam 28 listopada 2023 pod wiatrak , narazie tylko umowa i nic się nie dzieje ale podobno w przeciągu 3 lat ma być wszystko gotowe

  • Witam . dostałem od nich propozycje wudzierzawienia dzialki 1,55 h niewiem co myslec mozesz cos wiecej napisac z góry dziekuje

   • ja też mam taką propozycję. A jeśli założę fotowoltaikę to będzie dodatkowa kasa z dzierżawy. Tez tak masz? to penie jakaś ściema.

 • Firma nie godna polecenia. Brak opieki i informacji, zlewanie klienta, przedstawiciel oszukuje w podanych informacjach,nie mozna sie niczego dowiedziec, NIE POLECAM!!!!!

 • Jestem w trakcie oczekiwania na decyzję z woj fon och sro na pełna dotacje w ramach czystego powietrza czyli wymiana pieca , zbiornika cwu , ocieplenie scian zew , stropu , mikroinstalacje 3kWp . Czy mogę prosić o podpowiedzi tak aby nie zostać zwyczajnie wydymanym . chciałbym aby to co wymieniłem wyżej zostało zrealizowane z funduszu bo w lokalnych firmach z ludzkim narzutem spokojnie do zrobienia ale nie wiem ile ONI przycinają na całości bo nie ma wymiany kotła bez ocieplenia i fotowoltaiki więc całość albo nic.

 • Jestem bardzo zadowolony z firmy. Od momentu podpisania umowy w ciągu dwóch tyg był montaż PV. Wszystko działa bez zarzutów, teraz jestem na etapie magazynu energii i na pewno do nich wróce. Ceny może są nieco wyższe ale mam przynajmniej gwarancję że firma nie zniknie za miesiąc

 • Nie polecam, utrudniony kontakt, brak konkretnych informacji, od ponad pół roku czekamy na wypłatę dofinansowania. Czy ktoś w ogóle ją otrzymał i w jakiej kwocie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here