4 ECO jest jedną z największych oraz najprężniej rozwijających się firm z zakresu szeroko pojętej fotowoltaiki. Dosłownie w ciągu kilku lat firmie tej udało się stworzyć mocno rozbudowaną sieć obsługową. Obecnie liczy już czterdzieści oddziałów. One swoim zasięgiem obejmują całą Polskę. W ofercie 4 ECO fotowoltaika, jak i pompy ciepła to jedynie część wszelkich pozycji. Co koniecznie należy wiedzieć o zakresie usług tejże firmy? Pora to sprawdzić.

Czym zajmuje się firma 4 ECO?

Przedsiębiorstwo 4 ECO zajmuje się instalacją, a także dystrybucją rozwiązań z szeroko pojętego zakresu fotowoltaiki oraz także nowoczesnych pomp ciepła. W ofercie tej firmy między innymi zajmują się maty grzewcze, a także farmy fotowoltaiczne, które są możliwie najbardziej ekologicznym sposobem na produkcję prądu. Nie można zapomnieć o ładowarkach do elektrycznych samochodów, a także nowoczesny system termoizolacji PS Coat, który jest wykorzystywany w branży budowlanej. W asortymencie firmy 4ECO jest dostępna także pompa ciepła autorska HEATECO. Pompa ta wyróżnia się wysoką jakością, a do tego unikatowy design.

Najważniejsze informacje o 4 ECO:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

Dla kogo jest oferta 4 ECO?

Po ofertę firmy 4 ECO sięgają najczęściej dwie grupy klientów. Pierwsza z nich to inwestorzy indywidualni. Jest to tak zwana fotowoltaika dla domu. Ten rodzaj cieszy się szczególną uwagę. Wszystko z uwagi na szereg dotacji dostępnych, jak i dofinansowań. Druga grupa to inwestorzy biznesowi. Mowa tutaj o przedsiębiorstwach, dla których fotowoltaika dla firm to sposób na wyróżnienie się oraz także zwiększenie samej konkurencyjności. Nie możemy zapomnieć o gospodarstwach rolnych, które poprzez inwestowanie w fotowoltaikę mogą wpływać długofalowo na przyszłość naszej działalności.

Otrzymaj minimum 4 bezpłatne oferty instalacji fotowoltaicznych

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  4 ECO wady i zalety

  Warto przyjrzeć się także nieco bliżej wadą oraz zaletą tej firmy. Wśród zalet można wyróżnić:

  spore doświadczenie, szeroki wybór urządzeń, kompleksową ofertę uwzględniającą między innymi PV, ładowarki EV oraz pompy ciepła, własne ekipy montażowe, kolorowe fotowoltaiczne moduły, 3-letnie gwarancja na montaż, wsparcie na każdym etapie, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania, czy też przy zgłoszeniu instalacji.

  A jak kształtują się wady? Jest to na pewno niewielka ilość informacji o ofercie, a do tego brak możliwości oszacowania kosztów inwestycyjnych.

  4 ECO opinie i recenzja

  Sama oferta 4 ECO na pewno zwraca naszą uwagę. Wyróżnia się na pewno tym, że ma dostępne kolorowe moduły PV, które w naszym kraju, póki co są rzadkością. Poza nimi firma wykorzystuje dobre podzespoły od producentów mniej i bardziej znanych. Każdy coś dla siebie znajdzie. Na plus zaliczyć należy własne monterskie ekipy. Doceniana jest także trzyletnia gwarancja na usługi oraz szeroki wachlarz dodatkowych produktów.

  Warto z recenzjami się zapoznać i w najbliższej przyszłości zostać klientem tej popularnej i dobrej jakościowo firmy. Konkurencja jest duża, ale firma 4 ECO rzeczywiście sobie świetnie radzi i na pewno wyróżnia się na rynku. Warto skorzystać z usług tej firmy.

  4 ECO Recenzja Eksperta

  7.5Wynik eksperta
  Fotowoltaika 4 ECO Recenzja
  Firma 4 ECO w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma 4 ECO jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
  Stosunek jakości do ceny
  8
  Szybkość realizacji
  8
  Obsługa klienta
  10
  Zastosowane podzespoły
  9
  Montaż instalacji
  8
  Oferta
  9

  Wpis aktualizowany ostatnio 22.08.2022r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres biuro@fotowoltaikawpolsce.com

  4 ECO opinie klientów

  W celu wiarygodności opinii dodaliśmy możliwość dodania zdjęć swoich realizacji. Podziel się opinią dodając również zdjęcia realizacji firmy. Wszystkie opinie negatywne i pozytywne dokładnie analizujemy i weryfikujemy a następnie podejmujemy decyzję o publikacji.

  Marcin
  1. Ogólna ocena:

  25 Opinie

  1. Mieszkaniec gminy skierbieszow

   Serdecznie odradzam tą firmę, firma nie interesuje się swoimi klientami, ma gdzieś reklamację klientów,oraz to że klient próbuje zgłosić reklamacje już przez ponad 3 miesiące, wizyta musiała się skończy również prawnikiem, gdy by nie prawnik dalej by trwało odsyłanie od firmy montażowej do firmy sprzedającej oraz do firmy producenta pompy ciepła chciałbym przypomnieć iż pompa tak jak wyżej wspomniałem nie działa ponad trzy MSC, z czym się wiąże grzanie grzejnikami elektycznynmi , firma nie wywiązuje się z terminów realizacji serwisu , i jak się zbliża dany termin dostaję telefon od serwisanta że serwis nie może być zrealizowany ponieważ on na to nie ma czasu. Jeżeli to ma tak dalej trwać finał skończy się w sądzie.

   1. Oszukana;))))

    Witam serdecznie, my też zostaliśmy oszukani,obecnie nasza sprawa została zgłoszona do prawnika

  2. Sławomir

   Podejście do klienta zlewające terminy które deklaruję przedstawiciel a deklarował że do miesiąca będą panele na dachu dobiegają do krańca terminów na umowie od 25 października do dnia dzisiejszego nie ma ustalonego terminu montażu najpierw było że mają czas bo jest zachowane w terminie umowy później że pogoda teraz pewnie bo święta i po świętach bo warunki jak na to że w grudniu śniegu na dachu nie ma i jest suchy to raczej rewelacja a chyba to co przedstawiciel firmy mówi też jest wiążące czy nie? nr telefonu który jest podawany do kontaktu i mail reklamacji to poprostu tylko kolejna linia oporu. Zobaczymy jak temat się zakończy i kiedy o czym Państwa poinformuje edytując ten komentarz pozdrawiam serdecznie mam nadzieję że ktoś w końcu odpowiedzialny z tej firmy to przeczyta i coś ruszy w temacie bo puki co to dramat jest.

   1. SCichacz

    Wczoraj dotarła ekipa montażowa i faktycznie wykonali montaż sprawnie i solidnie gdyby nie wcześniejsze kopanie się ocena była by na 5

   2. Iwona burak

    Firma jak by to nazwać lekceważącą klientów od samego początku były kłopoty najpierw z doradcą fotowoltaika nie dzialals 2 miesiące bo nie zgłosili o wymianę licznika potem przyjechali zamontowali falownik zamaly miał być trzyfazowy założono jednofazowy i nie działa zgłosiłam do firmy oni do serwisu już to trwa 3 dni nikt się nie zgłosił jak dzwoniłam to oddzwonią do mnie i tak nikt się nie zgłosił ile można czekać już brak cierpliwości olewanie totalne klienta nie polecam

  3. Ujazd

   Tragiczne podejście do klienta, mieli poprowadzić wszystko odnośnie dotacji a później się okazało że łamagi nie potrafią się wyrobić i nie dostanę żadnej dotacji na fotowoltaike. Miało być 8 paneli 450 longi a oni zamontowali słabsze chyba 380. TRAGEDIA!

   1. Tomaszów

    Właśnie otrzymałem propozycje montażu. Czy jest Pan zadowolony z terminu i realizacji montażu? Jak wygląda sprawa dotacji? Podobno mają wszystko załatwić. Pozdrawiam

   2. Roman

    U mnie przyznali się od razu ze 375w mono, zero faktycznych wyliczeń zużycia, prezentacja z powerpointa że sie zwróci w 4 lata, nie wiadomo na podstawie jakich danych, ogółem nie wzbudzają zaufania podejściem

  4. Z Tomasz

   Czekam miesiąc czasu na panele Fotowoltaiczne w 4eco konsultanci mnie zbywają przedstawiciel przy podpisaniu umowy twierdził ze do 2 tygodni zostaną założone , kasę to umieli pobrać , sprawę skieruje do U.Kik .

  5. Robi

   Firma tragedia obsługa klienta to koszmar. Przez niedbalstwo nie wyrobili się w czasie i nie otrzymałem dotacji na fotowoltaike.

   Ekipa montażowa też do bani jak podłączyli panele to przy okazji podpalili mi urządzenia w domu a potem ściemę walnęli że to pewnie wina dostawcy energii, który dostarcza mi za niski prąd. Omijać szerokim łukiem.

  6. KapMar

   W lutym podpisałam umowę. Do dzisiaj nie mam wykonanego montażu. Pieniądze poszły. Przedstawiciel nie odbiera telefonu i nie oddzwania. Boję się że zostałam oszukana. W centrali twierdzą że jest opóźnienie. Nie wiem co mam robić. Proszę o radę.

  7. Sylwek1902

   Nie polecam usług tej firmy. Deklarują się 21 dniowym montażem a minęło już ponad dwa miesiące jak elementy zostały dostarczone a ekipy montażowej nie ma. Jedyna która była zamontuje fotovoltaikę ale trzeba podpisać dokumenty z których wynika że będą zacienienia i produkcja prądu będzie ograniczona. Miejsce montażu wybrał ich technik i przedstawiciel firmy ale widocznie chodzi o nałapanie klientów wzięcie pieniędzy a później….zwykle naciąganie ludzi. Oferują kredyt na normalnych warunkach tylko po drodze jest kilku pośredników a wszystkie koszty i prowizje od transakcji ponosi kredytobiorca. Krótko mówiąc człowiek zostaje z kredytem do spłaty i nie przynoszącą zysku instalacją fotovoltaiczną. Zamiast nie płacić za prąd to trzeba zapłacić za prąd i ratę kredytu. Firmę 4ECO omijać szerokim łukiem

  8. Katarzyna

   Nie polecam firmy. Jako że nie znaliśmy się dobrze na fotowoltaice wcisnęli nam badziew A teraz zamiast coś poprawić wysłali nam ofertę nowej instalacji. Ponad 20 tysięcy włożone w coś co nie działa, źle obliczona ilość co do zużycia. Firma umywa rączki

   1. Ona

    Podobnie i u nas. Wzięliśmy większą instalacje mimo że polecali mniejsza a i tak nie starcza. Rachunek za prąd prawie ten sam. Potwierdzam dziadowska firma, nie mówiąc o terminach telefonach i oszukanym bojlerze. Omijać z daleka.

  9. Uzytkownik z podkarpacia

   Witam. Po moich doświadczeniach z firmą 4ECO kilka uwag . Proszę weryfikować oferty przedstawicieli w firmie. Mi (po 31 marca 2022r.) obiecano fotowoltaikę na starych zasadach rozliczania powołując się na posiadane jeszcze pakiety do wykorzystania ( TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO SIĘ ZGODZIŁEM). niestety była to nieprawda ( w firmie nic o tym nie wiedzieli). Reklamacja w firmie nic nie dała , niestety nie mogłem jej poprzeć żadnymi dokumentami. Póżniej były różne wybiegi i zostało na tym, że mam fotowoltaikę w netbilingu za 36000 zamiast 20000 – tyle kosztują w lokalnych firmach. Wniosek jest taki, że liczy się tylko kasa. Rada – proszę dokładnie sprawdzać oferty i nie wierzyć do końca SPECJALISTOM do spraw sprzedaży. Pozdrawiam.

   1. Monika

    U nas dokładnie to samo miała być opcja magazynowania to był nasz jedyny warunek dotyczący zakładania. Właśnie wróciłam z taurona okazało się że firma dała dupy i wniosek do taurona posłali po terminie. I teraz nie dość że place kredyt za foto to jeszcze rachunki za prąd. Miało być taniej a zostaliśmy wyje#*:! na szaro

  10. Anna i Jerzy

   W kwietniu została podłączona fotowoltaika do użytku po szybkiej dostawie i perfekcyjnym montażu. Instalacja dziale poprawnie . Gdy mamy pytania natychmiast otrzymujemy odpowiedz nawet w weekendy . Firma godna zaufania ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

   1. Prywatne

    Jestem zadowolona z firmy panele zostały założone w terminie obecnie czekam na dofinansowanie od lutego naradzie cisza jak długo się czeka

  11. Ania

   Jestem bardzo zadowolona z firmy 4 ECO polecili mi ją znajomi, którzy od nich kupowali pompę i fotowoltaikę, zakładali mi instalację fotowoltaiczną, wszystko przebiegło według ustaleń ku zaskoczeniu nawet we wcześniejszym terminie , także z pewnościa do nich wrócę po pompę ciepła.

  12. Sylwia

   Jestem zadowolona z firmy 4eko w terminie montaż paneli i odbiór już pracuje pani Ola wspaniałe tłumaczy idoradza

  13. Jolanta Bandura

   Jestem bardzo rozczarowana firmą,konsultant po podpisaniu umowy umywa ręce.Pompa założona w terminie,ale o odbiór musieliśmy się dopominać i od maja czekamy na poprawę usterek Do tego brak kontaktu,jak uda mi się dodzwonić to za każdym razem słyszę,że oddzwonimy i na tym koniec.Mieli zająć się wnioskiem o dotacje,do teraz nie ma żadnej informacji Usłyszałam , że przecież mogę sama to zrobić,tylko na wniosku potrzebna jest pieczątka firmy a odległość to ok.650km,a do tego potrzebny też jest protokół odbioru .Zdecydowanie nie polecam firmy,jest super do momentu aż podpisze się umowę,potem radź sobie sam, porażka.

  14. Sonia

   Podpisaliśmy umowę w lipcu do tej pory brak montażu. Jak czytam opinie wyżej to jestem przerażona bo faktycznie za chwilę będę musiała płacić abonament za fotiwoltaike której nie mam i rachunek za prąd jednocześnie biznes życia o dotacji to chyba też można w tym roku pomarzyć co to w ogóle ma być?!?!?!?!

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here