FotowoltaikawPolsce » Blog » Bank Pekao inwestuje 750 milionów złotych w farmę fotowoltaiczną na Pomorzu

Bank Pekao inwestuje 750 milionów złotych w farmę fotowoltaiczną na Pomorzu

Bank Pekao zainwestuje ponad 750 milinów złotych w konsorcjum trzech banków, które wybudować ma fotowoltaiczną farmę na Pomorzu. Ma to być w naszym kraju największa fotowoltaiczna farma. Bank odgrywał będzie rolę Agenta Kredytu, Banku Rachunków, Agenta Zabezpieczeń, a także zapewni tak zwany hedging stopy procentowej.

Budowę na Pomorzu fotowoltaicznej farmy o mocy docelowej 285,6 MW sfinansuje Pekao konkretnie w konsorcjum trzech banków. Samo finansowanie wyniesie 763,4 miliona złotych. Taki komunikat został wydany przez Pekao w piątek. Po uruchomieniu produkcji ma to być w zasadzie w naszym kraju największa farma fotowoltaiczna.

Bank Pekao zostanie Agentem Kredytu

Bank Pekao podkreślił, że bezpośrednio po uruchomieniu produkcji będzie to w Polsce największa farma fotowoltaiczna. Zaznaczono, że Bank Pekao będzie także pełnił rolę Agenta Zabezpieczeń, Agenta Kredytu, a także Banku Rachunków. Do tego zapewni tak zwany hedging stopy procentowej.

Jak podano, fotowoltaiczna farma o mocy docelowej 285,6 MWw powstanie na Pomorzu. Inwestycja zostanie zrealizowana przez Goldbeck Solar przez celową spółkę Stigma. W tym przedsięwzięciu partnerem Goldbeck Solar jest firma Respect Energy.

Fotowoltaika KwidzynFotowoltaika MalborkFotowoltaika Sopot,

Transakcja ta zostanie finansowana bezpośrednio w ramach konsorcjum trzech banków. Wysokość łączna finansowania, jakiego banki udzielą wynosi 763,4 miliona złotych, z czego ponad 1/3 wszystkich środków udostępni właśnie Bank Pekao.

Jest to kolejna w tygodniach ostatnich umowa Banku Pekao na sfinansowanie sporego projektu w odnawialnej energetyce oraz zarazem kolejny krok na samej drodze do wzrostu udziału finansowana zielonego w kredytowym portfolio. Informacje te przekazał Jerzy Kwieciński, który jest wiceprezesem Banku Pekao.

Bank Pekao zainwestuje w zieloną energię

Goldbeck Solar Group to grupa międzynarodowa, która się specjalizuje w budowie fotowoltaicznych systemów na całym świecie. Działa w zasadzie jako deweloper, jak i dostawca w pełni zintegrowany.

Respect Energy jest polską oraz niezależną firmą, która się zajmuje obrotem energią elektryczną. Działa tak naprawdę w dwudziestu jeden krajach i się koncentruje jedynie na odnawialnej energii. W zeszłym roku 50 milionów złotych EBITDA oraz 4 miliardy złotych przychodów.

Fotowoltaika WejherowoFotowoltaika Starogard GdańskiFotowoltaika Chojnice,

Musimy przyznać, że wszystko zapowiada się naprawdę ciekawie i konkretnie. Będziemy śledzić tę inwestycję i czekać z wielką radością na jej zakończenie. Czas pokaże.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here