Nie od dziś wiadomo, że sklepy, zwłaszcza te mające w swoim asortymencie artykuły spożywcze to obiekty, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na energię. Szczególnie duże centra handlowe, takie jak choćby galerie albo supermarkety potrzebują nawet trzykrotnie więcej energii, aniżeli na przykład szkoły albo biurowce.

Dlatego w obecnych czasach, zważywszy na coraz wyższe ceny prądu, warto zastanowić się nad innym, tańszym rozwiązaniem. I takowe jest, a mianowicie fotowoltaika. Zastanówmy się jakie korzyści niesie ze sobą montaż paneli fotowoltaicznych między innymi w sklepach i dlaczego warto się na nie zdecydować? Ale najpierw odpowiedzmy sobie na następujące pytanie, które brzmi:

Otrzymaj wycenę i gwarancję montażu w 14 dni

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Czytaj więcej: Szybki montaż paneli fotowoltaicznych w 14 dni Gwarancja Vosti

  Co to jest fotowoltaika?

  Ujmując temat w krótkich słowach, jest to ekologiczny sposób służący pozyskiwaniu energii elektrycznej. Mechanizm działania jest taki, iż przy pomocy ogniw fotowoltaicznych następuje przekształcenie darmowej energii słonecznej, w energię elektryczną. Wymienione powyżej ogniwa fotowoltaiczne występują najczęściej w kształcie prostokąta pokrytego światłoczułą powierzchnią. Tak więc, jak widzimy z powyższego, takie zastosowanie pozwala w dużym stopniu obniżyć rachunki za prąd, ale naturalnie korzyści jest więcej. Wymienić tutaj należy:

  • brak zależności od sieci energetycznej,
  • wytwarzanie dużej ilości prądu,
  • możliwość sprzedaży nadmiaru energii do sieci energetycznej w celu zarobku.

  Czytaj więcej: Fotowoltaika na dachu budynku wielorodzinnego

  Jakie są korzyści z fotowoltaiki dla sklepów?

  Powyższa inwestycja pozwala na lepsze wykorzystanie budżetu. Dzieje się tak wskutek tego, iż środki, które wcześniej zostałyby wydane na rachunki za prąd, teraz pracują na zysk przedsiębiorstwa. Poza tym niebagatelną kwestią jest fakt uniezależnienia się od sieci energetycznej. Dodatkowo fotowoltaika dla sklepów to także bardzo dobre posunięcie wizerunkowe. Firma jest wtedy postrzegana jako ekologiczna i przyjazna środowisku naturalnemu.

  Opłacalność fotowoltaiki dla sklepów

  W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych, jeszcze do połowy 2019 roku największe wsparcie w zakresie sfinansowania tego przedsięwzięcia mogły otrzymać osoby fizyczne, jednak aktualnie to się już zmieniło i na podobne przywileje mogą liczyć także firmy. Wyprodukowane nadwyżki mogą trafić do sieci energetycznej, skąd mogą zostać odebrane w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy jest zdecydowanie mniejsze promieniowanie słoneczne, aniżeli latem.

  Sprawdź więcej: Kiedy opłaca się instalować panele fotowoltaiczne?

  Jaki jest czas zwrotu inwestycji w panele fotowotaiczne?

  Jest on zależny od kilku czynników, a mianowicie:

  • ilości zużywanej energii - im wyższe jest ono obecnie, tym bardziej korzystny jest montaż paneli słonecznych,
  • ceny prądu - te stale rosną, co przekłada się na szybszy zwrot kosztów inwestycji,
  • formy finasowania - firmy mają możliwość skorzystania między innymi z programów rządowych, gdzie są dostępne pożyczki na atrakcyjnych warunkach.

  Jak powinna wyglądać instalacja fotowoltaiczna dla sklepów?

  Aby była jak najbardziej opłacalna należy zadbać o odpowiednią konfigurację instalacji. Trzeba wiedzieć o tym, że ilość wytwarzanej energii zależy od kilku czynników takich jak:

  • użytych narzędzi,
  • lokalizacji instalacji,
  • wielkości instalacji.

  Dlatego należy powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy przeprowadzą audyt fotowoltaiczny oraz ocenią możliwości montażowe i zapotrzebowanie energetyczne.

  Warto wiedzieć: Panele fotowoltaiczne na balkonie

  Fotowoltaika rozwiązaniem dla sklepów!

  W celu uzyskania profesjonalnie dopasowanych paneli fotowoltaicznych warto skorzystać z usług ekspertów w tej dziedzinie, a tacy są do usług w powyższym podmiocie gospodarczym. Nasi specjaliści zadbają o projekt i montaż instalacji, a także dostarczą panele słoneczne polskich firm, objęte długoletnią gwarancją. Instalacja zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Służymy również wsparciem w takim temacie jak uzyskanie dotacji lub kredytu na korzystnych warunkach. Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

  1. Ogólna ocena:

  Dodaj opinie

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.