FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika Poznań dofinansowanie 2022 Wielkopolska

Fotowoltaika Poznań dofinansowanie 2022 Wielkopolska

Gdy zależy nam, aby w sposób bezpieczny dla środowiska wytwarzać energię, to powinniśmy pomyśleć na poważnie o fotowoltaice. Dopłaty na cel ten mają mocno chronić środowisko. Ich kolejnym zadaniem jest zapewnienie całkowitej niezależności energetycznej.

Ze względów organizacyjnych, w bardzo dużej mierze podział środków, które są przeznaczone na wsparcie fotowoltaiki pozostawiono bezpośrednio gminom. Dlatego też, gdy chodzi o samo dofinansowanie fotowoltaiki, jego wysokość oraz sposób ubiegania się ośrodki uzależnione są do miejsca zamieszkania wnioskodawcy. Jeśli mieszkamy w Poznaniu, to dotacje w Wielkopolsce otrzymać możemy jednego z uruchamianych nieustannie programów.

Czytaj więcej: Ulga termomodernizacyjna 2022 nawet 106 tysięcy złotych

Ogólnopolskie programy w roku 2022

Finansowe wsparcie z samego zakresu dofinansowania fotowoltaiki na terenie Wielkopolski możemy także otrzymać z ogólnopolskich programów. W roku 2021 zakończyła się następna edycja programu o nazwie „Mój Prąd”. Jednak dzisiaj już wiadomo, że w roku 2022 program wznowiony zostanie. Dotychczas udzielana dopłaty na fotowoltaikę w ramach tego programy były przydzielane w formie refinansowania zakupu samej instalacji.

Warto wiedzieć: Mój Prąd 4.0 od kiedy złożyć wniosek, ile dofinansowania?

Każdy się mógł ubiegać o dofinansowanie do fotowoltaiki opiewające na kwotę 5000 złotych.Jak wyglądać będą dotacje do fotowoltaiki na terenie Poznania w roku bieżącym? Według zapowiedzi dotychczasowych ich forma będzie bardzo podobna.

Jednak planowane jest samo rozszerzenie wsparcia. Dotacje dotyczyć mają nie tylko fotowoltaicznej instalacji, ale także innych ekologicznych rozwiązań. Na więcej szczegółów jedne będzie trzeba jeszcze poczekać.

W jaki sposób ubiegać się o dotacje do fotowoltaiki na terenie Poznania?

Sam sposób ubiegania się o dotacje do fotowoltaiki na terenie Wielkopolski, a tym samym także w Poznaniu, jest bezpośrednio zależny od samego źródła potencjalnego dofinansowania. Poza tym każdy program działa troszkę inaczej.

Sprawdź więcej: Dotacje i dofinansowanie do fotowoltaiki dla rolników 2022

Zawsze jest jednak konieczne złożenie właściwego wniosku. Do niego natomiast powinna być dołączona dokumentacja. Co się musi w niej znaleźć? Potrzebny jest przede wszystkim sam projekt instalacji. Poza tym do wniosku dołączyć należy wszelkie odpowiednie certyfikacje. Niezbędne także będą oczywiście wszelkie wyliczenia.

Fotowoltaika Poznań i Wielkopolska dofinansowanie 2022

Należy zwykle określić, o jakiej dofinansowanie fotowoltaiki wnioskujemy. Jeśli jest montowana fotowoltaika jakościowa – to dofinansowanie na terenie Wielkopolski zostanie najprawdopodobniej przyznane. W puli na tenże cel się bowiem znajdują znaczne finansowe środki.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here