FotowoltaikawPolsce » Blog » Dachówka fotowoltaiczna właściwości i zastosowanie – Tesla Opinie
Dachówka fotowoltaiczna właściwości i zastosowanie – Tesla

Dachówka fotowoltaiczna właściwości i zastosowanie – Tesla Opinie

Na rynku mamy do czynienia z wieloma systemami pokryć dachowych, które mają zróżnicowane parametry użytkowe oraz różną cenę. Dla wielu osób, kryterium podstawowym wyboru pokrycia dachu, są estetyczne kwestie. Wszystkim zależy na tym, aby ładnie mieszkać. W związku z powyższym zwracamy uwagę na zwieńczenia budynku. Dlatego właśnie, przykrycie dachu fotowoltaiczną instalacją dla wielu osób jest po prostu niedopuszczalne.

Nowość na rynku Dachówka fotowoltaiczna Tesla

Systemy klasyczne PV składają się z płaskich oraz prostokątnych fotowoltaicznych modułów, które są instalowane na dachu przy pomocy specjalnych stelaży, które to zapewniają trwały oraz niezawodny montaż na dachu. Najczęściej moduły leżą na połaci dachowej płasko o ekspozycji najlepszej na słońce, ale w niektórych wypadkach są instalowane na stelażach znacznie wyższych. Dzięki temu można poprawić znacznie ich nasłonecznienie.

Sprawdź nasze poradniki:

Estetyka czy też ekologia dachówki fotowoltaicznej

Dla bardzo wielu osób wybór tej jest naprawdę bardzo trudny. Instalacja modułów klasycznych fotowoltaicznych na stelażach dachowych zmienia wygląd dachu, dla bardzo wielu na gorsze. Jeśli nas to powstrzymuje przed decyzją o inwestycji w fotowoltaikę przydomową, to dobrze wiedzieć jest o pewnych alternatywach. Tak zwana dachówka fotowoltaiczna jest rodzajem pokrycia dachowego, który w sobie integruje ogniwa PV, jak i funkcję dachówki klasycznej. Jeśli chodzi o kwestę pozyskiwania elektrycznej energii, to fotowoltaiczne dachówki są porównywalne z modułami klasycznymi PV, ale nie zaburzają samej estetyki dachu. Są także opłacalne całkiem pod względem ekonomicznym.

Fotowoltaiczna dachówka i Tesla

O fotowoltaicznych dachówkach zrobiło się głośna za sprawą Solar Roof Tesli. Jednak Elon Musk nie był ani pierwszym, ani też jedynym który to wpadł na pomysł zintegrowania fotowoltaicznego systemu z dachowym pokryciem. Czy jeszcze coś trzeba dodać? Na pewno musimy oddać, że to on spopularyzował to rozwiązanie, podobnie, jak to miało miejsce z magazynami domowymi elektryczne energii, a więc Tesla Powerwall.

Aktualności w branży fotowoltaicznej:

Jakie są wady i zalety fotowoltaicznych dachówek?

Fotowoltaiczne dachówki działają w zasadzie tak samo, jak instalacja klasyczna PV, produkując energię elektryczną. Czym się jednak różnią? Natomiast od modułów PV różnią się pod względem mechanicznym. Dachówki fotowoltaiczne dostępne są w bardzo szerokim spektrum form oraz kolorów. Dopasowują się idealnie do wymagań każdego z projektu.

Typowa fotowoltaiczna dachówka jest dostępna w bardzo szerokim spektrum kolorów oraz form. Co to oznacza? Oznacza to, że dopasowuje się bezpośrednio do wymagań każdego projektu. Typowa fotowoltaiczna dachówka jest znacznie lżejsza od dachówek klasycznych ceramicznych. Redukuje dzięki temu samo obciążenie na nośnej konstrukcji dachu. Na pewno się to przekłada na samą możliwość zaprojektowania więźby dachowej lżejszej, co redukuje na pewno sam koszt budowy domu.

Dachówka fotowoltaiczna Producent Tesla Opinie

Fotowoltaiczne dachów mają identyczną wytrzymałość, jak zwykłe ceramiczne dachówki, jak i właśnie systemy PV. Jest to okres do około trzydziestu lat. Niestety fotowoltaiczne dachówki mają znacznie niższą sprawność od klasycznego systemu PV. Oznacza to, że do uzyskania podobnej mocy, jest wymagana znacznie większa powierzchnia.

Mowa akurat o powierzchni dwukrotnej. Zamiast na przykład instalacji klasyczne PV o powierzchni sześćdziesięciu metrów kwadratowych jest potrzebny "dach fotowoltaiczny" o powierzchni około stu jedenastu metrów kwadratowych. Jak łatwo można się domyśleć przekłada się to na cenę naszej inwestycji.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here