FotowoltaikawPolsce » Blog » Fotowoltaika Hymon Opinie
Fotowoltaika Hymon Opinie

Fotowoltaika Hymon Opinie

Firma Hymon to spółka, która powstała w 2011 roku i od tego czasu nieustannie edukuje w sferze OZE, prowadzą szkolenia dla instalatorów i pracujemy nad najlepszymi, oszczędnymi i ekologicznymi rozwiązaniami dla naszych klientów.

Ponad dekadę temu nikt nie myślał jeszcze o tym, że instalacje fotowoltaiczne staną się tak popularne, a dynamiczny rozwój OZE w Polsce przejdzie najśmielsze oczekiwania. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w budowie instalacji fotowoltaicznych i montażu systemów grzewczych są czołową polską firmą zajmującą się OZE. Swoją markę i rozpoznawalność zbudowali na zaufaniu klientów, oferując kompleksową opiekę od audytu po serwis.

Firma Hymon nieustannie stawia na nowatorskie rozwiązania, łącząc fotowoltaikę z magazynami energii i pompami ciepła. Współpracują z naukowcami z Politechniki Śląskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej. W ich siedzibie w Tarnowie stworzyli Laboratorium Badawcze, w którym sprawdzamy jakość sprawność i wytrzymałość komponentów przed wprowadzeniem ich do sprzedaży.

Najważniejsze informacje o Hymon:
FotowoltaikaTAK
Pompy ciepłaTAK
Magazyny energiiTAK
Stacje ładowaniaTAK
Finansowanie fotowoltaikiTAK
LokalizacjaCała Polska
Realizacja jeden dzieńTak

DLA KOGO JEST OFERTA HYMON?

Firma Hymon jest wyłącznym dystrybutorem nowoczesnych rozwiązań fotowoltaicznych i systemów grzewczych docenianej na całym świecie marki Blaupunkt. Oferowane moduły fotowoltaiczne, inwertery i pompy ciepła przeszły szereg testów w należącym do Spółki Laboratorium Badawczym.

Nie ważne, czy jesteś kompletnym nowicjuszem w tej dziedzinie, czy masz doświadczenie z tym rodzajem inwestycji. Firma Hymon ma na swoim koncie ponad 80 tysięcy zadowolonych klientów, którzy cieszą się nową instalacją. Każdego dnia w terenie działa ponad 800 ekspertów i ponad 100 ekip monterskich. W dorobkach firmy znajduje się średnio 2 175 000 zamontowanych modułów fotowoltaicznych, co przekłada się na ponad 760 000 kW energii elektrycznej!

HYMON – WADY I ZALETY

Ogromną zaletą firmy Hymon jest jej rzetelność i to, jak bardzo polecana jest przez klientów. Potrzebując kontaktu nie musisz martwić się , że zostanie się oszukanym i zapłaci więcej, niż powinno. Firma może poszczycić się milionami zaoszczędzonych pieniędzy klientów dzięki produkcji przez zamontowane przez nich panele fotowoltaiczne tysiąca kWh. Dużą zaletą jest fakt, że oddziały Hymona znajdują się w praktycznie każdym większym mieście w Polsce, co pomaga budować zaufanie klientów.

Jednak, jak każda firma, Hymon posiada także swoje wady. Najpoważniejszą jest napięty grafik firmy. W opiniach internautów można znaleźć skargi na brak wolnych terminów lub spóźnienia z tego wynikające. Bez dwóch zdań związane jest to z popularnością firmy Hymon.

HYMON – OPINIE I RECENZJE

Hymon może poszczycić się ogromną ilością pozytywnych opinii. Przykładowo, na serwisie Google użytkownicy ocenili ją na 4,4 gwiazdki przy oddaniu głosu przez ponad 800 użytkowników, co jest bardzo dobrym wynikiem.

W 2021 roku zostali wyróżnieni nagrodami, które świadczą o ich profesjonalizmie i jakości świadczonych usług. Wśród nich znajdują się między innymi Diamenty Forbesa 2021 – nagrodę dla najdynamiczniej rozwijających się firm, wyróżnienie Dobrą Marką 2021 i Quality International 2021 dla produktów marki Blaupunkt. Potencjał i pozycja firmy zostały dostrzeżone także przez inwestorów. Jednym z nich stał się także najlepszy piłkarz na świecie – Robert Lewandowski.

Hymon Recenzja Eksperta

7Wynik eksperta
Fotowoltaika Hymon Recenzja

Firma Hymon w ostatnich latach rozwija się bardzo mocno. Nasze zdanie zebrane na podstawie opinii klientów pokazuje że firma Hymon jest godną firmą zaufania. Warto skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.
Stosunek jakości do ceny
7.5
Szybkość realizacji
7.5
Obsługa klienta
7.5
Zastosowane podzespoły
9
Montaż instalacji
6.5
Oferta
9
Wpis aktualizowany ostatnio 03.08.2023r. na podstawie informacji zebranych w internecie. ( Strona firmowa, opinie w google i social media ) Jeżeli masz nowe informacje podziel się w komentarzu lub na adres [email protected]

Hymon opinie klientów

W celu wiarygodności opinii dodaliśmy możliwość dodania zdjęć swoich realizacji. Podziel się opinią dodając również zdjęcia realizacji firmy. Wszystkie opinie negatywne i pozytywne dokładnie analizujemy i weryfikujemy a następnie podejmujemy decyzję o publikacji.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

 • Firma Hymon to pomyłka . 200 dni temu wpłacona zaliczka. Po półtora miesiąca pewnego dnia przyjechała ekipa, zamontowała panele na dachu, ale bez falownika ( czyli serca instalacji ) i magazynu energii i ogarnęła nas otchłań ciszy. Zero informacji od handlowca ( nie odbiera ) , brak odpowiedzi na dziesiątki maili do centrali i jesteśmy w kropce. Wydane 17000 zł. Dziury w dachu , i dalej korzystamy z energii sieciowej . Zostaliśmy zrobieni w trąbę przez Hymona

  • Pani Olu,
   Jesteśmy zaniepokojeni opisaną przez Panią sytuacją. Pragniemy podkreślić, że priorytetem dla nas jest zadowolenie naszych klientów. Dlatego też bardzo prosimy Panią o przesłanie szczegółów dotyczących zaistniałej sytuacji na adres e-mail [email protected].
   Zapewniamy, że dokładnie przeanalizujemy wszystkie informacje i postaramy się jak najszybciej wyjaśnić tę sytuację oraz znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
   Z wyrazami szacunku,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi klienta z Hymon

 • Super Firma polecam
  Telefony zawsze odbierają,jeżeli nie to po godzinie oddzwaniają.
  Obsługa Super,miła,pomocna,bardzo polecam.
  Fotowoltaika działa bez zarzutów.
  Wszystko sprawnie i szybko.
  Od wplaconej zaliczki w ciągu dwóch tygodni chcieli mi zakladać panele Fotowoltaiczne.
  Ja sam przełożyłem ich na później.
  Jestem bardzo zadowolony.
  Dwa dni po założeniu została uruchomiona wraz ze zmianą licznika.
  HYMON POLECAM

 • Wszystkich ostrzegam przed zakupami w firmie Hymon. Po zainkasowanie pieniędzy brak kontaktu ze strony firmy i brak realnego terminu montażu. Wiec jeśli potrzebujesz pompę ciepła do domu bądź panele proponuje wybrać inną firmę.

  • Dzień dobry,
   Zmartwiła mnie opisana powyżej sytuacja i chcielibyśmy pomóc w jej, możliwie najszybszym, wyjaśnieniu. W związku z tym chciałabym poprosić o opisanie szczegółów w mailu wysłanym na [email protected].
   Postaramy się wszystko jak najszybciej wyjaśnić i znaleźć rozwiązanie.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • Nie polecam. Firma nie interesuje się już założoną instalacją. Nie założono mi zabezpieczenia w postaci układu odcięcia zasilania stałego. Odmówiono mi po roku instalacji tego zabezpieczenia bez montażu nowych paneli. Gdy zamówiłem dwa, policzono mi za nie ponad 100% więcej niż kosztują na rynku. Warunki gwarancji są niekorzystne, bo odbiór instalacji przez użytkownika oznacza zrzeczenie się roszczeń z tytułu ewentualnego uszkodzenia dachu. Chwalą się Lewandowskim a zatrudniają na umowy śmieciowe. Pytanie montera o uprawnienia elektryczne wprawiło go w konsternację. Tak działa poważna firma?

  • Panie Kazimierzu,
   Zaniepokoiła nas opisana przez Pana sytuacja. Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze, a ja bardzo chciałabym, żeby dołączył Pan do grona naszych zadowolonych klientów. Czy mogę prosić o szczegółowe opisanie sytuacji w wiadomości wysłanej na [email protected]?
   Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć adekwatne rozwiązanie.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • NIE POLECAM . Po założeniu paneli niby wszystko ok , ale…. do pierwszego deszczu . pisma telefony i spychoteka i stwierdzenie , ze dach jest słabej kondycji bo blachodachówka jest pozaginana w kilku miejscach . Przed rozpoczęciem inwestycji przyjeżdżał przedstawiciel robił dokumentację dronem , analizowali to wszystko inżynierowie i było cacy proszę Pana robimy jest OK tylko 56 tyś na konto i …. już ma Pan problem bo się leje , bo cieknie bo SŁABY DACH . Może jestem laikiem co do fotowoltaiki , ale to że w budynku miałem sucho to filozofa do tego nie potrzeba . nie polecam , a wręcz omijajcie szerokim łukiem firmę HYMON . A tak na zakończenie wielka prośba jeśli ktoś ma , lub miał podobny problem proszę o kontakt . Może ktoś ma namiary na firmy które pomagają w rozwiązaniu tego typu problemu

  • Witam, myślałam o firmie Hymon , ale po tym co Pan pisze nie będę podpisywać umowę. Ja też mam blachodachówkę i obawiam się , aby nie została uszkodzona, bo dach jest nowy. Czy uszkodzili Panu dach i nie chcieli poprawić fuszerki? Czy jest dobry kontakt z firmą?

  • Mam problem z tą firmą podobny. Zero kontaktu po zamontowaniu pompy, której nie używam od połowy lutego 2023.Szukam kogoś kto dał se radę z tą firmą.

   • Dzień dobry,
    Czy możemy poprosić o opisanie szczegółów sytuacji w wiadomości wysłanej pod adres [email protected]?
    Postaramy się wyjaśnić tę sytuację i znaleźć jej rozwiązanie.
    Pozdrawiam,
    Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

  • Panie Darku,
   bardzo przykro nam z powodu uchybień, jakie związane były z montażem Pana inwestycji. Zadowolenie klienta jest dla nas kluczowe, dlatego prosimy o szczegółowe opisanie zaistniałej sytuacji w wiadomości mailowej wysłanej pod adres [email protected].
   Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć adekwatne rozwiązanie.
   Z poważaniem,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • To święta prawda firma dno znamy się do bramy a później klient zostaje tak jak ja sam. Handlowiec byle
  sprzedać ,audyt i wyliczenia produkcji następne dno kontakt tylko na poziomie infolini która nic nie może NIE POLECAM !!!!

  • Panie Dariuszu,
   bardzo przykro nam z powodu zdania, jakie Pan sobie o nas wyrobił. Zadowolenie klienta jest naszym nadrzędnym celem, jednak nie możemy wykluczyć, że pomimo naszych usilnych starań zdarzają się nieliczne usterki. Dlatego prosimy o szczegółowe opisanie sytuacji w wiadomości mailowej pod adres [email protected]. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązanie.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • Firma oszuści. W umowie pompa 16 kW, dostarczyli 12 kW twierdząc ,że też starczy. Od 3 tygodni w domu 16 stopni, a oni teraz dopiero robią szczegółową analizę i audyt. Telefonów nie odbierają, na maile nie odpisują.

  • Dzień dobry,
   Pragniemy wyrazić nasze zaniepokojenie opisaną przez Pana sytuacją. Chcielibyśmy podjąć działania mające na celu jej wyjaśnienie. Czy byłby Pan uprzejmy przesłać nam szczegóły dotyczące tej sytuacji na adres [email protected]?
   Zapewniamy, że podejmiemy wszelkie działania w celu jak najszybszego wyjaśnienia sytuacji oraz znalezienia odpowiedniego rozwiązania.
   Z wyrazami szacunku,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • Witam. Nie polecam firmy hymon DZIAOSTWO brak kontaktów pompa ciepła nie działa czekam na serwis dwa tygodnie kłamią i oszukują to ich domena

  • Wiem bo mam taki sam problem . U mnie byli już 4 razy i nadal nie działa. Proszą o cierpliwość. Bo nie wiedzą dlaczego się pompa nie odszrania.

   • Polecam firmę Hymon. Przedstawiciele bardzo kompetentni, życzliwi i znający odpowiedz na każde pytanie. Zarówno fotowoltaika jak i pompa ciepła działa bez zarzutów.

     • Nie jedyna 😉 Dochodzi jeszcze moja pozytywna opinia o Hymon. Na każdym etapie- od projektu do realizacji- dobry kontakt z przedstawicielem. Fotowoltaika od nich hula jak trzeba. Jestem zadowolony z wyboru.

   • Dzień dobry,
    Czy problem udało się już rozwiązać, czy może potrzebuje Pan wsparcia w tym zakresie? Oczywiście, nie możemy wykluczyć, że pomimo naszych starań zdarzają się nieliczne usterki. Chcemy jednak zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby zapobiec takim sytuacjom. W razie potrzeby zapraszam do opisania sytuacji w wiadomości wysłanej pod adres [email protected]. Postaram się pomóc.
    Pozdrawiam,
    Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

  • Dzień dobry,
   Bardzo nam przykro, że nasze produkty nie spełniają Pańskich oczekiwań i że ma Pan o nas tak złe zdanie. Niestety, pomimo naszych usilnych starań, usterki czasem się zdarzają. Zależy nam jednak na pomocy i zapobieganiu takim sytuacjom w przyszłości, dlatego byłabym bardzo wdzięczna za kontakt pod adresem [email protected] i opis sytuacji. Postaramy się znaleźć rozwiązanie.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • Słabo już na poziomie audytu i projektu. Projekt chyba powielany bez uwzględnienia potrzeb i wymogów inwestora. Ciągle coś nie działa a dodzwonić się to Ho Ho. Serwisanci mało doświadczeni ciągle wiszą na telefonie do kogoś bardziej kumatego. Właśnie próbuję dodzwonić się do serwisu i czas wypełniam sobie czytaniem opinii. Szkoda że nie wcześniej bo chyba szukałabym czegoś innego

  • Dzień dobry,
   bardzo przykro nam, że nie jest Pani zadowolona z montażu Pani inwestycji. Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego prosimy o szczegółowe informacje w wiadomości mailowej pod adres [email protected]. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązanie.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • Czekam już 3 tygodnie za pojawieniem się serwisu. Wydzwaniam do nich 2 razy w tygodniu ale to nie daje rezultatu. Fotowoltaika nie pracuje a oni nie mają czasu, żeby do mnie przyjechać. Porażka totalna!!! Jak można tak lekceważyć klientów?!

  • Proszę spróbować przez przedstawiciela handlowego w moim przypadku to on rusza serwis, serwis nie odpowiada na meile ani nie oddzwania

  • Panie Konradzie,
   Może ja będę w stanie pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy z serwisem. Byłabym bardzo wdzięczna za opisanie szczegółów sytuacji w wiadomości wysłanej na adres [email protected]. Postaram się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • Katastrofa. Firma krzak. Telefonów nie odbierają. Opinie które czytam są trafne. Zero zainteresowania po montażu pompy która nie działa, a połączeniu grzałki 290 zł doba. Może ktoś przekazał problem prawnikowi. Trzeba coś z tym zrobić. Proszę o podpowiedź. Pzdr.

  • Dzień dobry,
   Czy mogę poprosić Pana o wysłanie maila w tej sprawie na adres [email protected]? Chciałabym pomóc rozwiązać tę sytuację.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • Zgadzam się że wszystkimi opiniami użytkowników.
  Po zainstalowaniu pompy ciepła,która ma zbyt małą moc,żeby ogrzać masz dom-z firmą praktycznie nie ma kontaktu.
  Przeżyliśmy w niedogrzanym domu ponad 3 zimowe miesiące,woda dzo dzisiaj nigdy nie jest gorąca.
  Żałuję,że wcześniej nie trafiliśmy na te opinie.
  Wszystkim pytającym odradzam współpracę z firmą Hymon.

  • Dzień dobry,
   Zaniepokoiła nas opisana przez Panią sytuacja i chcielibyśmy pomóc w jej wyjaśnieniu. Czy może podać nam Pani szczegóły tej sytuacji na [email protected]?
   Postaramy się ją jak najszybciej wyjaśnić i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

   • Witam.
    Firma Hymon na początku tego roku zamontowała nam pompę ciepła.
    W związku z tym,że zainstalowano pompę o zbyt małej mocy w stosunku do powierzchni domu-temperatura wahała się od 17,5-18,5 stopnia.
    Umówiliśmy się na wpłatę połowy wartości pompy,a resztę mieliśmy wpłacić,jak firma wywiąże się z umowy,a tym samym nasz dom będzie ogrzany w stopniu zadowalającym.
    Po wielokrotnych monitach ,wielu telefonach i odsyłaniu od jednej osoby do drugiej-niestety problem nie został rozwiązany.
    Postanowiliśmy w porozumieniu z firmą zdemontować pompę,co nastąpiĺo ok.2 tygodni temu.
    Nadal czekamy na zwrot pieniędzy.

   • Tyle niepochlebnych słów napisałam o firmie Hymon,ale wczoraj spotkało mnie miłe zaskoczenie-firma zwróciła pieniądze za zdemontowaną pompę ciepła.
    Decyzji czy będziemy zakładać nową-jeszcze nie podjęliśmy,ale na pewno nie chcemy już współpracy z Hymonem.

 • Jestem zawiedziona tym co tu czytam, ostatnio była sprawa na forum że jakiś przedstawiciel wycenił instalację 3,6 na 37000 i wcisnął taką umowę komuś jako promocję , bez nr telefonu kontaktowego , bez projektu, bez propozycji modułów . Czy to u Państwa jest możliwe, że w umowie oprócz ceny i ogólnej mocy nie ma żadnych informacji dotyczacej instalacji? Czy Wasz przedstawiciel jest upoważniony aby windować cenę ponad 2x za instalację gdy widzi że klient jest niezorientowany? Czy takiemu klientowi należą się Pani zdaniem wyjaśnienia i przeprosiny?

  • Pani Jolu, przedstawiona przez Panią sytuacja nas zaniepokoiła. Pojawia się pytanie, czy bezpośrednio z nami Pani współpracowała? Każdy z naszych przedstawicieli handlowych posługuje się wyłącznie dokumentami z logiem Hymon i posiadają wizytówki, także ologowane. Dodatkowo podczas spotkania zawsze omawiane są rodzaje komponentów, jakie zostaną użyte w instalacji, samych falowników posiadamy kilka opcji do wyboru, podobnie jak w przypadku modułów. Klient zawsze może poprosić o specyfikację lub karty katalogowe zastosowanych urządzeń. Wszystko omawiane jest podczas spotkania z przedstawicielem handlowym. Z tego też powodu trudno odnieść mi się bezpośrednio do stwierdzenia, że jakiś przedstawiciel wycenił instalację w taki czy inny sposób.
   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

   • Tak, na umowie są Państwa dane i przyjęliście też wypowiedzenie tej umowy, więc nie ma możliwości o pomyłce. Nadal zastanawia mnie fakt tak dużej rozpiętości cenowej przy tak małej instalacji 3,6 kWh i czy dajecie przyzwolenie swoim przedstawicielom na takie działania aby małą instalację wycenić na 37tys. Proszę sprawdzić w pliku wypowiedzianych umów.

 • Zdecydowanie odradzam!
  Właśnie minął rok od momentu kiedy miałem nieszczęście podpisać umowę z firmą HYMON na montaż pompy ciepła i wykonanie zintegrowanego sterowania pomiędzy pompą ciepła a używanym do tej pory piecem olejowym. Realizacja opóźniała się więc byłem zmuszony kupić b.drogie paliwo ,z którym miałem pożegnać się dzięki pompie. Po 5 miesiącach, w środku zimy, zamontowali pompę bez integracji sterowania i od razu wystawili fakturę za całość umowy. Sterowanie uruchomili po kolejnych 5 miesiącach ! Do dzisiaj nie są w stanie wykonać tak skomplikowanej operacji księgowej jak skorygowanie na fakturze daty błędnej (grudniowej) na aktualną.Przed podpisaniem umowy przedstawiciel obiecywał pomoc w otrzymaniu dotacji a teraz przez brak aktualnej faktury blokują możliwość rozliczenia wniosku o dotację.
  Handlowiec przestał odbierać komórkę po podpisaniu umowy. Telefony, SMSy i maile do firmy pozostają bez odpowiedzi. Komunikacja z firmą to jakaś powtórka z PRLu. Zamiast wydawać pieniądze na reklamę o dużej POWAŻNEJ firmie powinni zatrudnić kilka kompetentnych osób do kontaktu z klientami. Jeszcze niedawno w reklamach występował Lewandowski, ale chyba zorientował się w co wdepnął i sprzedał udziały.
  Radzę omijać HYMON szerokim łukiem.

  • Dzień dobry, właśnie jestem w trakcie przyjmowania oferty od firmy Hymon i przeraziły mnie te opinie. Nie wiem, czy to ta sama, bo w internecie jest kilka firm Hymon. Czy Tarnów tel 575 910 300 to ta?

  • Witam my tez mamy z nimi problem nam zwrócili z ochrony srodowiska tylko za polowe bo faktura zaliczkowa z data bez kfalifikacji zwrotu

 • Gdybym przeczytał te opinie przed podpisaniem umowy, pewnie nie zdecydowałbym się na Hymon … hahah. Ale przeczytałem po podpisaniu umowy 😊 Własnie dlatego chicałem opisać swój przypadek:
  Wszystko poszło zdecydowanie szybko i elegancko. Ekipa, z którą mieliśmy przyjemność współpracować, była po prostu super! Nie tylko znakomicie wykonali swoją pracę, ale także pozostawili po sobie nieskazitelny porządek. Nawet trawę zasiali i uporządkowali teren po przekopie ! To jest właśnie pełna profeska!
  Chciałbym szczególnie pozdrowić szefa ekipy Marcina za jego niesamowite zaangażowanie. Jego profesjonalizm i dbałość o każdy detal w instalacji fotowoltaicznej , każdy kabelek wszystko równo czysto estetycznie .
  Moja opinia w skrócie : Jeśli potrzebujecie ekspertów, którzy wykonają swoją pracę perfekcyjnie i pozostawią was zadowolonymi, to firma Hymon jest właśnie tym, czego szukacie!

 • Zamontowalem pompe ciepła w ubiegłym roku i jak narazie jestem bardzo zadowolony.
  Obsługa klienta na wysokim poziomie, oraz kompleksowa pomoc w pozyskaniu dotacji.
  Polecam z czystym sumieniem!

 • Polecam! Szybki montaz okolo 2 tyg, wszystko sprawnie, zapewniony serwis i gwarancje beż żadnych bzdurnych wykluczeń. Jedyna w Polsce firma realnie obsługująca serwis i gwarancje i posiadająca konkretne standardy i procedury montażu. Wszystkie inne opinie ktore tu czytam są kompletnie z czapy i nierealne, pisane przez trolle i nieuczciwa konkurencje

 • Uważam firmę Hymon za największego profesjonalistę wśród firm fotowoltaicznych są do przesady pedantyczni podczas montaży. Zapłaciłem drożej ale nie mam do czego się przyczepić. W 100% Polecam fimę Hymon

 • Miałam do wyboru parę firm odnośnie montażu paneli fotowoltaicznych. Po analizie ofert okazało się,że Hymon ma najlepszą ofertę. Realizacja poszła sprawnie, zgodnie z harmongramem.

 • Hymon został mi polecony przez znajomego. Skorzystałem z ich usług i po fakcie mogę powiedzieć, że było warto. Wszystko załatwione bez zbędnej zwłoki!

 • Firma bardzo profesjonalna. Miałam kontakt w wieloma takimi, zajmującymi się fotowoltaiką i żadna mnie do siebie nie przekonała. Mam wrażenie, że w Hymon wiedza i znajomość tematu to podstawa. Cena również adekwatna do jakości usług. Polecam!

 • Na Hymon zdecydowałam się z polecenia. Już po rozmowie z konsultantem wiedziałam, że to jest dobry adres. Pan odpowiadał szczegółowo na moje pytania i był przy tym uprzejmy. Samo założenie instalacji było bardzo sprawne a ekipa ogarnięta. Polecam Hymon dalej.

 • Chciałbym podzielić się przykrymi doświadczeniami współpracy z firmą Hymon na przestrzeni ostatnich miesięcy. W lutym 2023 została zamontowana pompa ciepła w naszym domu. Zaraz po instalacji pompa przestała grzać (wskutek awarii czujnika). Pomimo natychmiastowego zgłoszenia usterki, przez trzy kolejne tygodnie nie pojawiał się nikt, kto mógłby to naprawić. Tym samym, w całym tym okresie dom był pozbawiony centralnego ogrzewania, co skutkowało dogrzewaniem się farelkami i grzejnikami olejowymi w wybranych pomieszczeniach. Dodatkowo, ponieśliśmy z tego tytułu dodatkowe koszty.

  Po upływie wspomnianych trzech tygodni, usterka została usunięta, a pompa zaczęła grzać. Niestety, wówczas ujawniły się kolejne problemy. Zainstalowana pompa była zbyt mała w stosunku do rozmiarów domu. Podczas wizyty technika w naszym domu, zostaliśmy zapewnieni, że pompa ciepła zostanie dobrana tak by być w stanie ogrzać cały dom. Jak się później okazało, osoba odpowiedzialna za zbieranie danych przekazała zupełnie inne parametry naszego domu (prawdopodobnie formularz wypełniony przez innego klienta) – m. in. brak zgodności wymiarów, zupełnie inne materiały budowlane i stwierdzenie, że do jest ocieplony (co nie jest prawdą). Podpis klienta był na osobnej kartce, a strony nie były parafowane. A co więcej, nie otrzymaliśmy kopii wypełnionych dokumentów, gdyż przedstawiciel stwierdził, że nie jest to praktykowane. Od tamtego czasu wszystkie próby kontaktu z osobami z firmy kończą się na wymianie korespondencji mailowej, która nie przynosi efektów. Wina przerzucana jest na klienta przez centralę, pomimo tego, że sam technik potwierdził (kontaktowaliśmy się z nim wielokrotnie), że musiało dojść do pomyłki, gdyż był w pełni świadomy, że nie są to dane naszego domu.

  Za chwilę nastąpi jesień, później kolejna zima, a w domu nadal nie będzie ciepło. Co więcej, pompa pracuje na pełnych obrotach w zimne dni, pobierając ogromne ilości prądu, a w domu i tak nadal nie jest ciepło. Firma nie potrafi przyznać się do błędu, który popełniła i nie jest w stanie rozwiązać sprawy ignorując nasze wielokrotne reklamacje. Oczekiwaliśmy, że w związku z powyższym pompa zostanie wymieniona na większą po powtórnym przeprowadzeniu specyfikacji budynku (oczywiście bezpłatnie).

  Nie polecam tej firmy. Współpraca od samego początku przebiega źle, pracownicy wysyłani przez firmę są nieprofesjonalni, działają w pośpiechu i jak się okazuj, mają bałagan w dokumentacji. Nasza sprawa pozostaje nierozwiązana i stoi w martwym punkcie.

 • Podczas rozmowy doradzili mi dużo rzeczy, o których nie wiedziałem, podczas montażu ekipa bardzo profesjonalna. Do dziś wszystko działa jak należy.

 • Taka instalacja to inwestycja na lata, w związku z tym temat przegadałam z osobami, które już używają. Wybór padł na Hymon- zaważyła dobra cena, szybki i profesjonalny kontakt. Realizacja również przeszła bez problemów.

 • Ta hymon to jedna wielka porażka. Wyliczyli nam piękna kwotę prefinansowania ktora po czasie okazala się kłamstwem bo takich nie przyznają, dodatkowa zapłata 14000zl. Z handlowcem nie ma kontaktu, nawet jak z gruchy i pietruchy przychodzą wezwania do zapłaty nie wiadomo za co. Po zamontowaniu pompy ciepła ciągle są problemy gdzie firma umywa ręce, albo nie odbiera telefonów. Nie polecam, kupa nerwów gdzie handlowcy traktują cię jak skarbonkę

  • Dzień dobry,
   Zaniepokoiła nas opisana przez Pana sytuacja i chcielibyśmy pomóc w jej wyjaśnieniu. Czy może podać nam Pan szczegóły tej sytuacji oraz swoje dane na [email protected]?
   Niestety bez dokładniejszego opisu nie jesteśmy w stanie pomóc, a bardzo zależy nam, żeby jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

   Pozdrawiam,
   Ewelina, specjalista ds. obsługi Klienta z Hymon

 • Niestety należę do grona klientów, którzy bardzo się zawiedli na firmie Hymon.

  Poniżej podzielę się tym przykrym doświadczeniem i przestrzegam przed zakupem instalacji fotowoltaicznych od firmy Hymon na bazie falownika firmy Blaupunkt, gdyż będziecie Państwo tracić bardzo dużo niewygenerowanego prądu, o czym nikt wam nie powie.

  Otóż 5 lat temu zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne Longi z falownikiem Sofar i firma Hymon była wykonawcą. Wszystko poszło bardzo sprawnie i instalacja działa do dziś bez problemów.

  W zeszłym roku chcieliśmy rozbudować istniejącą instalację i dodać 9kW paneli. Mieliśmy 3 inne oferty na bazie tych samych paneli i falownika co poprzednio, a firma Hymon była naszą ostatnią ofertą. Przedstawiciel Hymon poinformował, że paneli Longi już nie sprzedają, ale panele Blaupunkt z falownikiem Sofar będą działać lepiej niż inne instalacje oferowane na rynku. Biorąc pod uwagę prestiż firmy, odpowiedzialność jaką podobno biorą za swoje rozwiązania, poprzednią współpracę i to, że są liderem na rynku zamówiliśmy taki zestaw, choć oferta była wyższa od pozostałych.

  Później jednak firma Hymon zmieniła ofertę, proponując inny falownik firmy Blaupunkt jako bardzo dobry, dostosowany do pracy z panelami tej samej firmy. Kiedy wyraziłem niechęć, zapewniali, przy świadkach, że instalacja będzie generować więcej prądu niż stara, gdyż panele Blaupunkt generują prąd już przy niskim natężeniu promieni słonecznych, a nowy falownik firmy Blaupunkt jest dostosowany, by właśnie z nimi pracować. Jak tu nie ufać takiej firmie!

  Już parę tygodni po zainstalowaniu zauważyłem, że 9kW starych paneli generuje dużo więcej prądu niż 9kW nowych. Całe szczęście, że mam porównanie. W przeciwny razie nie miałbym pojęcia.
  Zgłosiłem ten fakt w biurze obsługi klienta, gdyż Pan przedstawiciel już nie odbierał telefonu i do tej pory nie chce ze mną rozmawiać, by wyjaśnić całą sprawę.

  Po upływie chyba 2 miesięcy pojawił się Pan z serwisu, który bardzo szybko stwierdził, że faktycznie instalacja generuje za mało prądu i wymagana jest aktualizacja oprogramowania falownika.

  Minęło już blisko 10 miesięcy, kilka aktualizacji falownika i 3 serwisantów firmy Hymon złożyło wizytę, mówiąc to samo – ten falownik nie jest w stanie wygenerować więcej prądu. Odcina przy 7kW, a powinien dać dużo więcej. Został źle dobrany. Falownik i jeden panel zostały zabrane i sprawdzone przez firmę i decyzja jest, że wszystko działa, jak powinno i nie ma problemu z ich strony.

  Jak to nie ma problemu? Stara instalacja, którą sami złożyli 5-lat przez 10 miesięcy wygenerowała 1MW prądu więcej niż nowa i to nie jest problemem? A co z zapewnieniami, że wszystko będzie działać lepiej niż poprzednio? Wybraliśmy waszą firmę, bo wam zaufaliśmy, a teraz zostawiacie nas z problemem, który sami stworzyliście.
  Ja zamawiałem inny falownik (Sofar), który firma Hymon mi odradziła i w zamian zaproponowała podobno lepiej dostosowany falownik Blaupunkt, który teraz okazuje się, był złym wyborem, ale firma Hymon uchyla się od odpowiedzialności.
  Każda inna, odpowiedzialna firma przeprosiłaby za błąd, wymieniła falownik na odpowiedni może poprosiła o drobną dopłatę i miała nadzieję, że klient jeszcze do nich wróci, a sprawa się nie rozniesie. Nie Hymon.

 • Podpisałem umowę na pompę ciepła w sierpniu i z obietnicą montażu we wrześniu. Handlowcowi zależało na przelewie jeszcze w sierpniu, pomogłem człowiekowi i zerwałem lokatę zeby zapłacić. Od tego czasu żadnej informacji od Hymona, kilkanascie telefonów, za każdym razem obietnica, że sprawdzimy dlaczego nie ma terminu montażu i oddzwonimy. Oczywiście nie oddzwaniają. Firma mało solidna, łapie jak najwięcej zleceń i sobie z nimi nie radzi. Jak się z nimi umawiacie na cokolwiek bierzcie ich zobowiązanie na piśmie, nic na słowo.

 • Zdecydowanie odradzam firmę Hymon Fotowoltaika Sp. z .o.o. z Tarnowa. Instalacja jest źle zrobiona. Praktycznie wszystkie elementy wymagają poprawy. Ekipa montażowa nie posiada wymaganej wiedzy. To pseudo fachowcy. Brak reakcji na zgłoszenie reklamacyjne, mijają kolejne miesiące, odpowiedz na list polecony, że potwierdzają źle wykonaną instalację i oddzwonią. Oczywiście brak odzewu.
  Wszystkim zadowolonym proponuję zweryfikować poprawność wykonania instalacji.

 • Bałagan od początku. Dane podane przy audycie były gubione, dodatkowa wizyta handlowca miała na celu zapisanie danych, które przekazałam dwukrotnie, informacje o domu były mylone, wyceny miały pozycje, które nie były zakresem dostawy. Wniosek o dofinansowanie został złożony, ale nikt z Hymona nie pilnował statusu i nie wspierał w kontakcie z WIOŚ. Hymon dostał decyzję o dofinansowaniu i nie poinformował mnie o tym przez 3 tygodnie. Ostateczna umowa na PV i PC zakładała całkiem inne parametry domu i nie została podpisana.

 • Ludzie , czytajcie ze zrozumieniem, przed inwestycją należąło sprawdzić niezalezne rankingi falowników i jakbyście nie sprawdzali to sa tam 3-4 firmy należace do klasy premium (nie będę wymnieniał , bo to nie kryptoreklama) , a nie bawic się w „chińskie falowniki” które wszystkie wyglądaja jednakowo (wyjątek jeden producent !!!) , czy kupujecie sobie chińskie auta ??? póki co nie … … .Sprawdzajcie co chcecie kupić ,czytajcie , brać klase premim (najczęściej europejski falownik) , może drożej o pare procent ale eksploatacja , uzysk , bezpieczeństwo samej instalacji jest większe , brać w opcji z inteligentnym oprogramowaniem (dodatkowy moduł) wtedy wiecie ile produkujecie i zuzywacie praktycznie w czasie rzeczywistym …., .Mozna duzo pisać , po prostu musimy sie do tej decyzji porządnie sami przygotować … a niech każdy sam sobie odpowie co w tym temacie zrobił

 • Hymon Fotowoltaika Sp. z .o.o. z Tarnowa to firma sprawdzona przeze mnie, moich teściów i dwójki znajomych. Oceniam oczywiście we własnym imieniu, ale nadmieniam że zdecydowało się na nich trochę ludzi z mojego otoczenia. Także ja wystawiam ocenę maksymalną, ponieważ ze strony Hymon nie było sytuacji nieprofesjonalnej czy nieprzyjemnej. Zawsze rozmowa na poziomie i na temat. Formalności nie sprawiły mi trudności bo otrzymałam jasne instrukcje co mam robić. Nie często piszę takie pozytywy, ale tutaj szacun za wysiłek.

 • Z Hymon mieliśmy do czynienia nie raz. Każde z tych doświadczeń było pozytywne. Udało się także i u nas ogarnąć instalację paneli, magazyn energii itd. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru tej firmy.

 • Nie mam zarzutów co do jakości użytych podzespołów instalacji. Niestety jakość montażu jest bardzo słaba. Cała instalacja została zamontowana na garażu z drewnianą więźbą dachową pokrytym blachą. Zamontowano ekierki, które powinny być przykręcone do drewnianych krokwi więźby dachowej. Niestety jedna strona ekierek została zamocowana tylko do blachy. Pomimo zgłoszenia reklamacji nikt się ze mną nie skontaktował. Pod koniec września 2023 roku kontaktowała się ze mną Pani obsługi klienta w sprawie ustalenia terminu serwisu gwarancyjnego. Niestety jak wspomniałem o nieprawidłowościach w montażu serwisanci nie pojawili się i nikt więcej z obsługi klienta się ze mną nie kontaktował.

 • Hymon jest firmą totalnie niewiarygodną. Przez opóźnienie montażu nie dostałem dotacji i straciłem kilka tysięcy. Termin zadeklarowany na wrzesień, potwierdzony dopiero na początek grudnia a zrealizowany w połowie grudnia po zamknięciu dotacji. Przed podpisaniem umowy mogą obiecać wszystko i kłamią, po podpisaniu nic ich nie obchodzi. Nie polecam i sam nigdy więcej nie skorzystam.

 • jak widzę opinie o firme są dość zróżnicowane. z mojej strony wygląda to tak że hymon wykonał kawał dobrej roboty. może sęk tkwi w oddziale bo jak wiadomo, od szeregowych pracowników wiele zależy. mi w każdym bądź razie trafił sie świetny doradca, który towarzyszył mi od początku i służył pomocą w każdej sytuacji. potem etap montowania- i też okej, nie mam zastrzeżeń. instalacja niemal od roku funkcjonuje bez przeszkód. Ja polecam.

 • Dzień dobry,

  Jestem 3 miesiące po montażu pompy ciepła, wszystko jak najbardziej w porządku, bardzo rzetelny przedstawiciel, firma złożyła wniosek o dotację i dostałem 90% zwrotu z czystego powietrza. Polecam Panią Karolinę z oddziału Białystok

 • Nasza pompa była montowana ok 9 miesięcy temu i do dziś działa bez zarzutu. Wszystko jest zrobione idealnie. Z tego co się orientowaliśmy, to w hymon wychodzi też dobrze pod kątem finansowym.

 • Firma HYMON Z TARNOWA wykonała mi instalacje fotowoltaiczną . która obecnie pracuje w pełnym słońcu na 30% mocy. Składałem reklamacje bo jest na gwarancji i TWIERDZĄ że wszystko jest w porządku i że nie ma podstaw do interwencji. Ja zakładam że to coś z falownikiem bo założyli nowy ale jakiś stary model , który nie ma podstawowej funkcji do regulacji czasu reakcji 10 min. na wzrost napięcia.
  Wnioskowałem o jego naprawę lub wymianę , ale mają to gdzieś …. . BO COŚ TAM DZIAŁA (na 30%)
  Nawet nie raczyli się pofatygować żeby rzucić okiem – nic !
  Zrobią wezmą kasę i papa
  Olewają klienta po wykonaniu.
  Zaraz napiszą tak jak wszystkim – nie możemy zdiagnozować problemu , jesteśmy w stałym kontakcie i TAKIE TAM …. i na tym koniec.
  NIE POLECAM TAKIEJ FIRMY DO MONTAŻU – porażka.

 • Panele fotowoltaiczne razem z pompą ciepła, założone przez tę frimę, działają tak jak obiecali. Są zamontowane solidnie i bez oszczędzania na materiałach. Doglądałem majstrów jak instalowali no to widać od razu, że fachowcy. Kontrukcja się trzyma, spodziewam się spokoju i oszczędności na dłuuugie lata.

 • Wybór tej firmy zapadł z racji tego, ze troche dobrego o niej słyszałem i czytałem. U mnie to był montaż paneli z magazynem energii. Tak doradzili, bo dobra lokalizacja i duża produkcja. To było pół roku temu. Na teraz bardzo polecam- znają się na swojej działce, potrafią podsunać rozsądne rozwiązanie.

 • Wiedzieliśmy, że panele muszą być u nas w domu, więc zdecydowaliśmy się na sprawdzoną firmę tj Hymon. Słyszeliśmy, i to na przestrzeni lat!, pozytywne opinie w naszym kręgu znajomych. Cała instalacja stoi i działa sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here