FotowoltaikawPolsce » Blog » Inwertery Growatt – Falowniki – czy warto kupić? Opinie Cena
Inwertery Growatt - Falowniki – czy warto kupić

Inwertery Growatt – Falowniki – czy warto kupić? Opinie Cena

Dobre oraz tanie to Twoje motto? Growatt jest falownikiem dla Ciebie. Ta marka doceniona została na zachodnim rynku, także w Australii i Stanach Zjednoczonych i ma dobre wsparcie w Polsce, a więc wzbudza znacznie zaufanie niż inne marki chińskie.

Growatt jest marką falowników z Chin i tak samo jak wszystkie inwertery z Państwa Środka są tanie i dobre. Jednak to można powiedzieć o wielu markach. To co wyróżnia tę markę to na pewno dobre wsparcie klienta, czego bezpośrednim przejawem jest wiele oddziałów lokalnych w Europie, w tym także w naszym kraju. Dzięki temu, gdyby coś nie tak poszło, spokojnie się dogadamy w języku polskim z przedstawicielami oficjalnymi firmy.

Inwerter jest elementem newralgicznym fotowoltaicznej instalacji, który decyduje w dużej mierze o wydajności w zasadzie całej instalacji. Dlatego też zalecany jest na ogół zakup falownik ze znacznie wyższej półki. Jednak jeśli Cię zainteresuje opcja budżetowa, Growatt to niezwykle ciekawa propozycja.

Falowniki Growatt montaż – czy warto kupić?

Sprawdź również: Kiedy opłaca się instalować panele fotowoltaiczne?

Co nam się w tej firmie podoba?

  • naprawdę dobre wsparcie klienta w Polsce,
  • dziesięć lat gwarancji,
  • sensowne osiągi,
  • obszerna,
  • znane w Australii i Stanach Zjednoczonych,
  • kompatybilne z TIGO,
  • magazyn energii tegoż samego producenta.

Co się nam podoba?

  • niestety mogą się zdarzyć sztuki o nieco gorszych parametrach.

Czym jest Growatt?

Growatt jest chińskim producentem falowników służących do fotowoltaiki. Firma powstała w roku 2010. Sprzedali prawie dwa miliony inwerterów w ponad stu krajach, co się przekłada za zainstalowaną moc ponad 12 GW. Są niezwykle silni na chińskim rynku oraz indyjskim, ale są także znani w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Europie. Nie można tego samego powiedzieć o innych, producentach chińskich znacznie tańszych.

Cena, koszty oraz opłacalność inwestycji w falowniki Growatt

Sprawdź więcej: Fotowoltaika dla firm – Od czego powinno się zacząć?

Niezawodność falowników Growatt

W naszych recenzjach mówimy o sporej niezawodności. Mamy przede wszystkim na myśli odporność na sam upływ czasu. Mierzy się ją na podstawie gwarancji, jak i ocen instytutów niezależnych.

Growatt udziela dziesięć lat w standardzie gwarancji na inwertery mające moc do 22 kW oraz pięć lat gwarancji na te znacznie większej mocy. Jest to bardzo dobry wynik. Według co po niektórych wpisów przedłużyć można gwarancję o dalsze pięć lat, to jest do piętnastu lat dla inwerterów do 22 kW mocy i do dziesięciu lat dla falowników większych, lecz sama procedura przedłużenia gwarancji nie jest opisana jasno w gwarancyjnych warunkach.

Warto sprawdzić również: Jaki jest koszt kolektorów słonecznych?

Wydajność falowników Growatt

Sama sprawność inwerterów informuje o tym, jak bardzo dobrze falownik przekształca stały prąd w przemienny. Przy czym patrzeć nie warto na maksymalną sprawność, którą producenci chwalą się w reklamowych materiałach. My się posługujemy sprawnością ważoną europejską. Informuje ona o średniej przewidywalnej sprawności pracy inwertera w skali roku, pod uwagę biorąc klimat europejskich.

Fotowoltaika Warszawa cenaFotowoltaika Kraków cenaFotowoltaika Łódź cenaFotowoltaika Wrocław cena

Przy czym dane, które są podawane przez producentów i tak mają wartość ograniczoną, ponieważ na wszelkie potrzeby certyfikacji wysyłają oni wybrane sztuki do instytutów. Na szczęście mamy dostęp do lepszych danych, niezależnych, a także opartych o modele dostarczane rzeczywiście na rynek.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

  • Urządzenie MOD 9000TL3-X. Obsługa techniczna na bardzo niskim pozimie. Pytania i zgłoszenia problemów w sprawie server.growatt.com oraz API kierowane do obługi klienta pozostają bez odpowiedzi lub odpowiedzi są niemerytoryczne (nie na temat, dostarczanie opisów i rozwiań które nie działaja i nie rozwiązują problemu). Samo urządzenie działa ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here