FotowoltaikawPolsce » Blog » Jakiej firmy pompę ciepła wybrać?

Jakiej firmy pompę ciepła wybrać?

Popularność pomp ciepła w Polsce stale rośnie. Jest to spowodowane przede wszystkim większą świadomością ekologiczną, rządowymi programami dofinansowań zakupu takich urządzeń oraz dynamiczną sytuacją związaną z rynkiem paliw kopalnych.

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze firmy oferujące pompy ciepła, których jakość nie zawsze jest na najwyższym poziomie. Oto kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem firmy zajmującej się sprzedażą i montażem tych zaawansowanych urządzeń. 

Firma z doświadczeniem

Jednym z ważniejszych aspektów wyboru firmy jest doświadczenie i wcześniejsze realizacje zamówień. Dobrze jest sprawdzić, jakie systemy w sprzedaży posiada i posiadała konkretna firma i czy opinie na jej temat są korzystne. Można skorzystać z przeglądarki internetowej, ale też i z social mediów.

Zobacz również: Pompy ciepła Netsu – czy warto kupić? Opinie Cena

Jakość i wydajność urządzeń

Firmy zajmujące się sprzedażą i montażem pomp ciepła często zajmują się też produkcją własnych urządzeń bądź dodatkowo oferują serwis. Taki zakres usług świadczy o tym, że firma angażuje się w projekty badawcze, współpracuje z inżynierami i ekspertami, ale też wspiera lokalną transformację energetyczną.  

Dodatkowe usługi

Zakup pompy ciepła jest dla wielu osób dość trudnym zadaniem, gdyż nie każdy ma wiedzę z tego zakresu. Dobrze zatem wybrać firmę, która oferuje doradztwo technologiczne obejmujące rekomendację sprzętu, a także montaż wraz z serwisowaniem. Kolejnym plusem jest pomoc w otrzymaniu dofinansowania, co przekłada się też na pomoc w wypełnieniu formalności.

Czytaj dalej: Pompy ciepła York – czy warto kupić? Opinie Cena

Istotna jest też obsługa posprzedażowa, a więc dobrze jest sprawdzić, czy sprzedawca dołączył gwarancję lub ubezpieczenie. Dobrym przykładem może być firma Euros Energy, która oferuje urządzenia zdalnie sterowane wraz z serwisem i diagnostyką przez Internet. 

Promocje i oferty sezonowe

Kupno i montaż pompy ciepła to dość skomplikowany proces, a więc na pewno należy postawić na rzetelną firmę z doświadczeniem i pozytywnymi opiniami, ale też z zapleczem badawczym i wsparciem na każdym etapie składania zamówienia i po sprzedaży. Dobrym rozwiązaniem jest też znalezienie firmy, która oferuje dodatkowe benefity, dzięki którym można sporo oszczędzić.

Więcej informacji: Pompy ciepła Midea – czy warto kupić? Opinie Cena

Warto zwrócić uwagę na firmę Euros Energy, która spełnia te wszystkie kryteria, a w ofercie jest też możliwość wykupienia ubezpieczenia All Risk na 5 lat obejmującego nie tylko pompę ciepła, ale też i instalację. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here