FotowoltaikawPolsce » Blog » KGHM zawarło długoterminowy kontrakt na energię z fotowoltaiki

KGHM zawarło długoterminowy kontrakt na energię z fotowoltaiki

KGHM podpisał właśnie kontrakt długoterminowy z firmą o nazwie Projekt Solartechnik. Kontrakt ten dotyczy dostawy energii bezpośrednio z fotowoltaicznej elektrowni. Zakup dotyczy w zasadzie całej energii, która to zostanie wytworzona w nowej słonecznej elektrowni Żuki w wielkopolskim województwie. Sama moc siłowni wyniesie dokładnie 5,2 MW.

KGHM zawarło długoterminowy kontrakt na energię z OZE

Umowa Corporate Power Purchase Agreement (cPPA), która została podpisana przez KGHM, jest długoterminowym kontraktem. Gwarantuje on w pełni gwarancję ceny na cały czas jego obowiązywania. Jakiej konkretnie daty startu dotyczy ta umowa? Komunikat KGHM, który został wydany w środę, zakłada już dostawę energii w przyszłym roku, a więc w roku 2023.

Czytaj więcej: Czy fotowoltaika w 2023 roku będzie opłacalna?

Miedziowa spółka kupi w zasadzie całą energię wytwarzaną w elektrowni słonecznej nowobudowanej Żuki w wielkopolskim województwie. Siłownia składać się będzie z prawie dziesięciu tysięcy modułów fotowoltaicznych. Jej konkretna moc wynosi 5,2 MW.

O czym jeszcze wspomniano w tej umowie?

Na pewno inwestycja w energię z OZE, a więc z Odnawialnych Źródeł Energii jest po części drugim z kroków spółki miedziowej, aby udało się osiągnąć zamierzony cel. O jakim celu mowa? Jest to oczywiście dywersyfikacja źródeł dostarczanej nam energii. Jak widać na załączonym obrazku, wszystko jest możliwe. W komunikacie w zasadzie spotkaliśmy się z samymi pozytywnymi wiadomościami. Na dodatek także wskazano, że sama formuła współpracy z Projekt Solartechnik nie jest zbyt częstą praktyką, z którą się możemy spotkać na krajowym rynku energii.

Sprawdź również: Fotowoltaika na raty czy warto?

Farma słoneczna Solartechnik dostarczy KGHM zero emisyjny prąd

Okazuje się, że możliwość ta tak naprawdę pozwala nam nabywać realnie zieloną energię u samego źródła. O czym mowa? Mowa bezpośrednio o miejscu jej wytworzenia. Rzeczywiście coś w tym jest. Musimy przyznać, że w komunikacie zostało wszystko bardzo dokładnie opisane i rzeczywiście świetnie się to zapowiada. Niestety teraz musimy się nieco uzbroić w cierpliwość i poczekać, aż wszystkie plany zostaną wprowadzone w życie. Tak naprawdę do 2023 roku już niedługo, a więc nie pozostanie nam zbyt długo czekać.

Warto wiedzieć: Farma fotowoltaiczna jak zacząć ile można zarobić?

Jeśli wszystkie zmiany zostaną wprowadzone, to tak naprawdę zapowiada się naprawdę ciekawie. Na pewno jest to absolutna przyszłość i innowacje jeśli chodzi o Odnawialne Źródła Energii. Co jak co, ale pobieranie u samego źródła jest nowością i cieszy nas to, że w końcu zostanie to opatentowane i zostanie wprowadzone do normalnego życia. Jak widać, fotowoltaikę można jeszcze bardziej rozwinąć.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here