FotowoltaikawPolsce » Blog » Koszt pompy ciepła do domu 130 m2 – Jak obliczyć koszt?

Koszt pompy ciepła do domu 130 m2 – Jak obliczyć koszt?

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące do ogrzewania budynku i podgrzewania wody użytkowej odnawialne źródła energii. Ich stosowanie jest coraz bardziej powszechne głównie ze względu na to, że jest to ekonomiczny i ekologiczny sposób ogrzewania.

Dodatkowo inwestycja związana z zakupem i montażem pompy ciepła zwraca się w bardzo krótkim czasie, co pozwala korzystać z praktycznie darmowego ogrzewania. Planując jej zakup warto dowiedzieć się, jaki jest koszt pompy ciepła do domu 130m oraz co dokładnie wpływa na wydatki związane z jej użytkowaniem.

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystuje odnawialne źródła energii, takie jak woda, powietrze lub grunt. Wpływ na jej popularność ma przede wszystkim to, że wpływa na obniżenie rachunków, a także nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Istnieje także wiele programów umożliwiających otrzymanie dofinansowania na jej zakup i montaż. Koszt pompy ciepła do domu 130m może więc być dzięki temu zdecydowanie niższy. Urządzenie to można połączyć również z instalacją fotowoltaiczną, co dodatkowo wpływa na niższe koszty eksploatacji.

Wybierając pompę ciepła do swojego domu trzeba pod uwagę wziąć kilka istotnych czynników, które mają wpływ na to, jaką powinna mieć moc. Ogromne znaczenie ma to, czy ma być ona zamontowana w nowym czy starym budynku. Moc musi być także dopasowana do wielkości domu, co zapewni jej efektywne działanie. Aby poznać koszt pompy ciepła do domu 130m i dowiedzieć się, jaką powinna posiadać moc wypełnij formularz kontaktowy.

Czytaj również: Ranking pomp ciepła Czerwiec 2022r

Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 130 m2

Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

9.5

Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
9

Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
8.5

Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
Opinie o O 13 Premium

Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  • Nowy budynek
  • Stary budynek
  • Rodzaj ocieplenia
  • Rodzaj zamontowanych okien
  • Dlatego w celu uzyskania odpowiedniej bezpłatnej wyceny zostaw swoje dane kontaktowe.

Warto pamiętać: Pompa ciepła z dopłatą do 21 tys. zł. w 2022 roku

Koszt powietrznej pompy ciepła do domu 130m2

Koszt pompy ciepła do domu 130m zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Pompy gruntowe wymagają bowiem montażu kolektora, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wpływ na cenę mają również konkretne parametry urządzenia oraz to, przez jakiego producent została wyprodukowana konkretna pompa. Im jest ona wydajniejsza tym koszt powietrznej pompy ciepła do domu 130m2 będzie wyższy. 

Sprawdź również: Podłączenie pompy ciepła do istniejącej instalacji

Do tego, aby poznać dokładny koszt pompy ciepła do domu 130 m2 forum jest świetnym miejscem, w którym można uzyskać takie informacje od osób korzystających z danego modelu. Średnio należy przyjąć, że zakup pompy do domu o powierzchni 130m2 to wydatek wynoszący od 20 do 40 tysięcy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że do tej ceny będzie trzeba doliczyć dodatkowo koszty robocizny i montażu urządzenia. Wiele firm działających na rynku wlicza już te koszty do ceny pompy. 

O czym warto wiedzieć o kosztach pomp ciepła dla 130 m2 ?

Oprócz tego, że jest to miejsce, w którym można poznać koszt pompy ciepła do domu 130 m2 forum daje także możliwość zapoznania się z opiniami odnośnie konkretnych modeli. Użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami, co może być bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Ważne: Pompa ciepła koszt w 2022 r.

Nasi specjaliści również służą fachową poradą i pomocą w doborze urządzenia o odpowiedniej mocy, które spełni wszelkie oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób można uzyskać dofinansowanie na pokrycie części kosztów pompy ciepła wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here