FotowoltaikawPolsce » Blog » Pompa ciepła koszt w 2022 r.

Pompa ciepła koszt w 2022 r.

Pompy ciepła stają się w Polsce coraz bardziej popularne, dzięki swojej efektywności. Można na nie otrzymać dofinansowanie, a ponadto koszt i tak szybko się zwraca dzięki poczynionym na rachunkach oszczędnościom.

Wybór pomp ciepła jest korzystny też ze względu na środowisko. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej ekologicznym. Dodatkowe środki na zakup można otrzymać z programu „Mój prąd” lub z dofinansowania na fotowoltaikę. Dzięki temu rozwiązanie te stają się popularne. Połączenie systemu fotowoltaicznego i pomp pozwala właścicielom domów obniżyć rachunki energii elektrycznej i osiągnąć niezależność energetyczną.

Koszty użytkowania pomp ciepła

Ogółem koszty utrzymania energooszczędnych pomp ciepła nie są wysokie. Pompy można podłączyć nawet do starego typu instalacji. W związku z ciągłymi podwyżkami cen gazu popyt na powietrzne pompy ciepła jest aktualnie najwyższy w historii. Dzieje się tak również ze względu na programy finansujące ich zakup. Przewaga pomp powietrznych wynika z tego, że są one o wiele prostsze w montażu od pomp gruntowych i nie ma konieczności posiadania ogromnej przestrzeni do instalacji. Zaletą pomp gruntowych jest natomiast wyższy współczynnik COP i żywotność sięgająca nawet 80 lat.

Otrzymaj minimum 3 bezpłatne oferty instalacji pomp ciepła

  Oferty są niezobowiązujące a będziesz mógł sam podjąć decyzję.

  Co wziąć pod uwagę przy wyborze pompy do domu 200m²?

  W przypadku pompy ciepła koszt instalacji 2022 jest uzależniony głównie od tego jaki jej rodzaj wybierzemy.

  Źródła ciepła dolnego w przypadku pomp gruntowych powiązane są z montażem kolektora, a w przypadku pomp powietrznych od wiatru. Nie jest wymagana dodatkowa instalacja. Montaż trwa maksymalnie 3 dni. Duży wpływ na cenę mają parametry urządzenia i to kto jest producentem. COP i SCOP to wskaźniki, które wpływają na cenę pompy. Im wyższe współczynniki, tym wyższa będzie cena urządzenia. Istotną kwestią jest też dobór mocy urządzenia odpowiednio do naszych potrzeb.

  Czytaj również: Koszt pompy ciepła do domu 100m2 – Jak obliczyć koszt?

  Te natomiast będą uzależnione od liczby domowników i tego jakie jest zapotrzebowanie naszej nieruchomości na ogrzewanie. Zły dobór pompy może spowodować więcej strat niż korzyści. Pompa ciepła i jej koszt miesięczny 2022 powinna przynosić korzyści, ale żeby tak było, musi być wybrana odpowiednia do potrzeb.

  Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

  9.5

  Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

  Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

  Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

  Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  9

  Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  8.5

  Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

  Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

  Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

  Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
  Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Opinie o O 13 Premium

  Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

  Pompa ciepła koszt miesięczny 2022

  Górne źródło dostarcza ciepło do pompy. Istotny będzie system ogrzewania budynku, z którym mamy do czynienia. Przykładowo, ogrzewanie niskotemperaturowe (czyli podłogowe lub ścienne) będzie się sprawdzać w przypadku takiej instalacji. Natomiast w przypadku instalacji, które opierają się o grzejniki, sprawdzą się lepiej systemy korzystające z wysokotemperaturowych pomp ciepła.

  Sprawdź również: Koszt instalacji pompy ciepła do domu 200 m2

  Pompa ciepła koszt instalacji 2022

  • Na wybór pompy ciepła będzie mieć wpływ:
  • rodzaj pompy
  • materiał, z którego wykonane jest ocieplenie budynku
  • rodzaj stolarki okien
  • ilość mieszkańców

  Pompy ciepła koszt instalacji 2022

  Wpływ na wybór pompy ma też wielkość budynku. Optymalną wielkością domu, w którym możemy zainstalować pompę ciepła jest 120 - 200 metrów kwadratowych. W przypadku domu o powierzchni 150 m kwadratowych koszt zakupu i zamontowania pompy ciepła wyniesie od 25 do 50 tysięcy złotych. W przypadku domu o powierzchni 200 metrów kwadratowych koszt ten może wynieść nawet 70 tysięcy złotych.

  Warto wiedzieć również: Koszt pompy ciepła do domu 150m2

  Wszystko zależy oczywiście od producenta, funkcjonalności i mocy pompy. Stąd tak duża rozpiętość cenowa. Wpływ na wybór pompy jest też jest przeznaczenie. Warto się zastanowić, czy będziemy jej używać do ogrzewania całego domu, czy tylko do podgrzewania posiłków. 

  Marcin

  Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

  Więcej informacji

  Post navigation

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Drop file here